×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
10. septembris, 2016
Drukāt

Vislielākās algas valstī saņem finanšu un apdrošināšanas un IT jomā strādājošie (10)

Foto-LETAFoto-LETA

Ilustratīvs foto

Latvijā lielākais vidējais atalgojums ir iedzīvotājiem, kuri ir nodarbināti finanšu un apdrošināšanas, kā arī informāciju tehnoloģijas jomā, liecina Latvijas statistikas ikmēneša biļetena dati.

Vidējais atalgojums šī gada otrajā ceturksnī finanšu un apdrošināšanas jomā strādājošajiem bija 1332 eiro pēc nodokļu nomaksas. Atšķirība ir atalgojumā, ko šajā sfērā saņem publiskajā un privātajā sektorā nodarbinātie – attiecīgi 1398 eiro un 1322 eiro.

Otrs lielākais atalgojums bijis informācijas un komunikāciju pakalpojumu sfērā, kur vidējā alga bijusi 983 eiro pēc nodokļu nomaksas. Sabiedriskajā sektorā atalgojums šajā sfērā bijis 994 eiro, bet privātajā sektorā – 981 eiro.

Elektroenerģijas, gāzes apgādes, siltumapgādes un gaisa kondicionēšanas nozarē vidējais atalgojums pēc nodokļu nomaksas bijis 834 eiro. Sabiedriskajā sektorā vidējais atalgojums “uz rokas” bijis 838 eiro, bet privātajā – 814 eiro.

Salīdzinoši vismazākais atalgojums bijis izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumu jomā, kur otrajā ceturksnī vidēji izmaksāti 410 eiro pēc nodokļu nomaksas. Sabiedriskajā sektorā atalgojums šajā sfērā bijis 510 eiro, bet privātajā sektorā nedaudz mazāks – 410 eiro.

Veselības un sociālās aprūpes jomā vidējais atalgojums “uz rokas” bijis 572 eiro, turklāt sabiedriskajā sektorā tas bijis 571 eiro, bet privātajā sektorā – 605 eiro. Tikmēr izglītībā vidējais atalgojums bijis 501 eiro, tostarp valsts sektorā 498 eiro un privātajā sektorā – 503 eiro “uz rokas”.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. vairs nedrossinaataajs Atbildēt

  ja apdrosinatajs veic savas funkcijas-ir labi,ja darbojas kaa ,,krissa,,-slikti.

 2. Apdrošinātāji vienmēr atradīs(ja neesi “savējais”) pie kā piesieties,
  lai būtu jāmaksā tikai simboliski.

 3. jo mazāk saražo ko taustāmu, jo lielākas algas…
  Vēl brīnās, ka Rubesa par papīru pārsūtīšanu uz nākamo kantori
  saņem “eirop-eiropas” algu…

 4. Pirms otrā ,,un” liekams komats. To māca pamatskolas kursā.

 5. un kur tad nu ir tās lielās algas privātajā sektorā,uz kurām visu laiku atsaucas mūsu valsts sektorā strādājošie un kuras tiem esot jāpanāk?Izrādās,ka atšķirības ir pavisam nelielas.Ja dažs uzņēmējs atļaujas sev maksāt kaut kādu megoalgu,tad tas jau nevar būt par iemeslu tādas pašas algas saņemt visiem valsts pārvaldē sēdošajiem,kuri tādas grib saņemt no reāli strādājošo samaksātajiem nodokļiem.Drīz jau tādu vispār nebūs,būsiet visus “piebeiguši”.

Draugiem Facebook Twitter Google+