×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
4. jūnijs, 2012
Drukāt

Visticamāk, 2013.gadā PVN likmes netiks mainītas

nauda_piecisi_burka5

Visticamāk, 2013.gadā pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes netiks mainītas, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” atzina finanšu ministrs Andris Vilks.

Pēc viņa teiktā, tālāka PVN likmju samazināšana vai samazināto likmju pārskatīšana nenotiks. “Patlaban domāju, ka ne. Spiediens uz darbaspēka nodokļu samazināšanu pašlaik ir tik liels gan no biznesa, gan no koalīcijas, ka tas nav pārvarams. Varētu jau diskutēt, vai PVN likmes nav jāizlīdzina, kā bija kādreiz – 18% un 10% –, bet domāju, ka tas nenotiks. Vēl vājākas cerības ir diskutēt par atsevišķu nodokļa likmi pārtikai. Tas labi izklausās, bet neizskatās, ka tas būtu iespējams tehniski,” paskaidroja Vilks.

Viņš uzsvēra, ka pašreizējā prioritāte ir darbaspēka nodokļu samazināšana. “Savukārt to, kas notiks pēc pāris gadiem, to mēs redzēsim. Tagad visi spēki tiks likti uz darbaspēka nodokļiem, uz atvieglojumiem par apgādājamām personām un tādām lietām. Tādēļ es ļoti šaubos, vai 2013.gadā tiks mainīts PVN,” sacīja Vilks.

Uz jautājumu, vai gaidāmi vēl kādi lēmumi, lai inflācija iekļautos Māstrihtas kritērijos, Vilks atbildēja, ka nav. “Nedomāju, ka vēl tiks pieņemti kādi konkrēti lēmumi. Tas, ko mēs esam izdarījuši, tas arī paliek. Jau no septembra tendence ir pozitīva un inflācija ir augusi mazāk, nekā tika prognozēts. Pasaulē ir redzams, ka degvielas cenas, visticamāk, turēsies šādā vai pat zemākā līmenī, jo beidzot ir tam nepieciešamie noteikumi. Tā ir ļoti svarīga komponente, jo degvielas cenas tālāk ietekmē gāzi un citas lietas. Līdz ar to mēs netaisāmies manipulēt ar akcīzes nodokļiem vai kaut ko tamlīdzīgu – tur mums jau tāpat ir gandrīz zemākie līmeņi. Tā būtu vienkārši nodokļu likmju mainīšana te lejā, te augšā. Savukārt PVN likme – lai tāda arī paliek. Mēs nesaskatām kaut kādus riskus, kuru dēļ turpmākajos gados tā atkal būtu jāceļ uz augšu,” klāstīja Vilks.

Jau vēstīts, ka Saeima atbalstīja grozījumus likumā par PVN, kas paredz no šā gada 1.jūlija noteikt PVN  standartlikmi 21% apmērā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+