×
Mobilā versija
+7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
5. februāris, 2013
Drukāt

Zakulis: Mājsaimniecībām krīze vēl nav beigusies

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Mājsaimniecībām krīze vēl nav beigusies, šodien žurnālistiem sacīja Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētājs Kristaps Zakulis.

Šādu secinājumu viņš pauda, jo pagājušajā gadā nav būtiski mainījusies mājsaimniecību kredītu kvalitāte.

2012.gadā kredītportfeļa kvalitātes uzlabojumi novērojami korporatīvajā sektorā. Gada laikā ilgāk par 90 dienām kavēto kredītu īpatsvars mājsaimniecību rezidentu kredītportfelī ir sarucis no 16,2% līdz 15,2%, bet korporatīvo rezidentu kredītportfelī – no 12,7% līdz 9,2%, liecina FKTK dati.

Pēc Zakuļa teiktā, tendences liecina, ka bizness atkopjas ātrāk, un viņš “dzīvo ar cerību sirdī”, ka nākamajā gadā statistikā atspoguļosies arī mājsaimniecību situācijas uzlabojums.

Savukārt Latvijas Komercbanku asociācijas prezidents Mārtiņš Bičevskis sacīja, ka jebkurai bankai kaut cik maksātspējīgs klients ir vērtīgāks nekā maksātnespējīgs klients.

Kredītvērtības atgūšana no ķīlas, realizējot piedziņu, ir 30%. Tāpēc bankām ir daudz lielāka interese vienoties ar klientiem par parādu atmaksas iespējām, nevis “strauji ņemt un ūtrupēt klientu”, sacīja Bičevskis.

Viņš atzīmēja, ka bankas cenšas strādāt ar jebkuru klientu, kurš izrāda tādu vēlmi. Vienlaikus viņš atzīmēja, ka Latvijā klientu uzvedības modelis nereti ir pilns neuzticības un cilvēki mēģina “apšmaukt” jebkuru kreditoru – vai tās būtu bankas, vai valsts. Arī pelēkās ekonomikas apjoms salīdzinājumā, piemēram, ar kaimiņvalsti Igauniju Latvijā ir lielāks, atzīmēja Bičevskis.

Bankas vēlas maksimāli rast risinājumu, nevis virzīt uz ūtrupi, uzsvēra Komercbanku asociācijas prezidents.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+