×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
12. janvāris, 2015
Drukāt

Ždanoka: Juristiem būtu jāvērtē “Bērziņa homofobiskie izteikumi” (8)

Foto: LETAFoto: LETA

Juristiem būtu jāvērtē Valsts prezidenta Andra Bērziņa “homofobiskie izteikumi”, kas pausti intervijā “Neatkarīgajai”, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Tatjana Ždanoka, kura iepriekš darbojusies Pilsoņu brīvību, tieslietu un iekšlietu komitejā.

Kā ziņots, EP deputāte no Nīderlandes Sofija Intvelda iesniegusi jautājumu Eiropas Savienības (ES) Padomei, prasot skaidrot Bērziņa “homofobiskos izteikumus”.

Bērziņš intervijā laikrakstam decembra vidū norādīja, ka cilvēku seksuālā orientācija nav publiski jāreklamē.

“Es agrāk nenovērtēju visas šīs sistēmas spēku un ietekmi,” sacījis politiķis, tomēr aicinot nevērsties pret seksuālajām minoritātēm, jo, “izrādot nepatiku, mēs viņus tikai atbalstīsim. Viņi teiks: redz, kā mums uzbrūk, nāciet mūs aizstāvēt”. Prezidents arī teicis, ka “katrs cilvēks pats izvēlas savu dzīves ceļu un katram arī jāatbild par savu izvēli. Bet šī izvēle nav jāuzspiež pārējiem, un katrā gadījumā tā nav publiski jāreklamē. Šāds ceļš ved uz nekurieni”.

Ždanoka, komentējot prezidenta pausto, norādīja, ka minētajos izteikumos nesaskata naida kurināšanu, taču piebilda, ka “šis gadījums, protams, ir jāvērtē juristiem”.

Jau ziņots, ka Intvelda sociālā tīkla “Twitter” publiskotajā vēstulē, kura datēta ar 5.janvāri, vaicājusi, vai prezidents atsauks savus izteikumus un publiski apliecinās, ka visiem Eiropas iedzīvotājiem ir vienādas tiesības. Tāpat deputāte jautājusi, vai Latvija kā prezidējošā valsts ES Padomē virzīs pretdiskriminācijas direktīvas izskatīšanu.

Savukārt prezidenta preses padomniece Līga Krapāne, vaicāta, vai Bērziņš atsauks savu teikto, norādīja, ka “prezidenta viedoklis intervijā ir noformulēts precīzi un korekti”. “Prezidents savu viedokli nav mainījis,” rezumēja Krapāne.

Intvelda jau iepriekš nosodījusi Romas katoļu garīdzniekus Latvijā par likumu un cilvēktiesību neievērošanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Ne TIKAI ŽDANOKAS AICINĀJUMI!!! JĀRADA LIKUMI, KAS LATVIJAS EP DEPUTĀTUS, KURI STRĀDĀ CITAI VALSTIJ, NEKAVĒJOTIES ATSAUC UN VIŅU VIETĀ SŪTA CILVĒKU, KURAM PIRMĀ VIETĀ SAVA VALSTS!!! NESAPROTU?????? MUMS KATRU REIZI “IZDODAS” IEVĒLĒT ARVIEN VAIRĀK DEPUTĀTU, KURI CENTĪGI STRĀDĀ CVITAS VALSTS LABĀ, SAŅEMOT LIELU ALGU UN NEKO LATVIJAS LABĀ NEDAROT… CIK DEMOKRATISKA UN IECIETĪGA LATVIJAS SABIEDRĪBA!? PRIEKS, KUR TU RODIES???????????

  2. Juristiem būtu jāvērtē Ždanokas aicinājumi!

  3. tas tik ir joks, ždanoka zila

  4. Dazhi eiro deputaatiem taa vietaa, lai konstruktiivi straadaatu eiropas labaa izskataas nav ko dariit … Koza, kas koza!!!

  5. Ja nav ko teikt, tad atrod kārtējo muļķību, lai paspīdētu….tikai nevar saprast ar ko…………

  6. Cik ilgi vel vinai laus virinat muti! Vai tiesam, mums latviesiem, nav sava lepnuma! Sen jau vinu vajadzeja izraidit no musu valsts ka nevelamu personu!

  7. Lai nu kurš, bet šī ‘cīnītāja par taisnību’ – Latvijas Valsts ienaidniece – ŽDANOKA gan varētu aizbāzt muti kaut vai ar Briseles kāpostiem. Absurds, ka tāda (vēl arī Mamikins&Grigule-gribule) ES prezidējošo valsti pārstāv starptautiski. Nelabi metas, kaut arī tā skaitās t.s ‘demokrātija’.

Draugiem Facebook Twitter Google+