×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
28. aprīlis, 2015
Drukāt

Zemestrīcē Nepālā bojāgājušo skaits pārsniedz 5000 cilvēku

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Katmandu vēsturiskais centrs, kas iekļauts UNESCO Pasaules kultūras mantojumā, ir sagrauts.

Bojāgājušo skaits zemestrīcē, kas nedēļas nogalē notika Nepālā, ir pārsniedzis 5000 cilvēku, otrdien paziņoja Iekšlietu ministrija.

Ministrijas apkopotā informācija liecina, ka sestdien notikušās dabas katastrofas upuru skaits Nepālā ir sasniedzis 5057 cilvēkus, bet vēl vairāk neka 10 tūkstoši cilvēku ir ievainoti.

Nepālas amatpersonas iepriekš bija paziņojušas, ka zemestrīcē bojāgājušo skaits ir sasniedzis 4310, bet ievainojumus guvuši 7953 cilvēki.

Zemestrīce arī prasījusi apmēram 100 cilvēku dzīvības kaimiņvalstīs, galvenokārt Indijā un Ķīnā.

Kāda amatpersona paziņoja, ka otrdien Godatabelas ciemā 12 stundu gājienā no tuvākās pilsētas noticis zemes nogruvums un lavīna, kurā, iespējams, aprakti 250 cilvēku. Ciemats atrodas netalu no zemestrīces skartās teritorijas.

Zemestrīce ar stiprumu 7,8 magnitūdas pēc Rihtera skalas notika sestdienas pusdienlaikā pēc vietējā laika. Tās epicentrs bija pie Lamdžungas apmēram 80 kilometrus uz ziemeļrietumiem no Nepālas galvaspilsētas Katmandu.

Zemestrīce sagrāva vecākos Katmandu rajonus un bija sajūtama arī Indijā, Bangladešā, Ķīnas Tibetas autonomajā rajonā un Pakistānā. Tās izraisīti zemes nogruvumi apgrūtināja glābēju iespējas pa kalnu ceļiem nokļūt pie cietušajiem.

Šī ir smagākā zemestrīce Nepālas vēsturē kopš 1934.gada, kas astoņu magnitūdu zemestrīce gandrīz pilnībā sagrāva Katmandu, Bhaktapūras un Patanas pilsētas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+