×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.6°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
1. oktobris, 2016
Drukāt

Beidzot iedarbināta jaunā mājokļu renovācijas programma, kurā ES atmaksā pusi (3)

Citadele_Leta_Evija_Trifanova_12

Siltinot māju, ieekonomē apkurei tērētos līdzekļus, pie reizes tiek palielināts iemītnieku komforts, uzlabots mājas ārējais izskats un paaugstināta īpašuma vērtība. Siltinājums vasarā neļauj mājām pārkarst. Eiropas fondu līdzfinansējums, kas sasniedz līdz pat 50%, māju siltināšanu padara viennozīmīgi izdevīgu. Bēdīgāk ir tas, ka Eiropas naudas plūsmas nav lielas, tās drīz izbeigsies un visiem nepietiks.

“Dzīvojamā fonda energoefektivitātes paaugstināšana ir viena no galvenajām prioritātēm šajā ES fondu plānošanas periodā. Dzīvojamo ēku fonds Latvijā noveco, tādēļ tā renovācija ir būtiska pilsētvides attīstībai un iedzīvotāju mājokļu drošumam,” norāda Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens. “Jaunā atbalsta programma dzīvojamo ēku renovācijai nākamajos septiņos gados sniegs investīcijas 166 miljonu eiro apmērā aptuveni 1700 ēku atjaunošanai. Tas ļaus gandrīz 13,5 tūkstošiem ģimeņu sasniegt būtiskus enerģijas ietaupījumus. Vidējais siltumenerģijas ietaupījums vienai mājsaimniecībai gada ietvaros lēšams 40% apjomā.”

Jaunā mājokļu atbalsta programma sākas

“Aizdevumam iespējams saņemt arī “Altum” garantiju, pateicoties kurai dzīvokļu īpašniekiem nav jāieķīlā savi dzīvokļi, tāpat visā programmas darbības laikā ir pieejamas “Altum” bezmaksas konsultācijas,” atzīmē attīstības finanšu institūcijas “Altum” valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš.

Diemžēl tikai tagad, tuvojoties apkures sezonai, reāli tiek iedarbināta siltināšanas programma. “Altum” 28. septembrī parakstīja pirmo līgumu par sadarbību daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes projektu finansēšanā ar banku “Citadele”. “Kredītu varēs saņemt ar valsts līdzfinansējumu. Tas nozīmē, ka bankā nepieciešams ņemt tikai pusi no renovācijas summas un otru pusi segs “Altum”,” klāsta bankas “Citadele” valdes locekle Santa Purgaile. “Būtiska priekšrocība ir tāda, ka “Altum” finansējumu ieskaita bankas kontā uzreiz pēc līguma noslēgšanas, un namsaimnieks var uzsākt renovāciju uzreiz pēc kredīta piešķiršanas. Kredīta saņemšanai nav nepieciešams īpašnieku personīgais galvojums. Šādu līdzfinansējumu piedāvāsim ar termiņu līdz 15 gadiem,” viņa paskaidro.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. jā, piespiedu kārtā 15 gadus esi ieķīlājis dzīvokli bankā. Lai sauc ka grib, bet dzīvoklis ir ieķīlāts un kad paliksi bez darba, kurš tad maksās tava vietā, vai pašvaldība? un vēl maksā par tukšajiem parādnieku dzīvokļiem. Un jāmaksā ir par visu, gan enegeoauditu, gan projektu u.t.t. Tā kā aug cenas, plus pvn, tagad arī elektrība, tad šāda piespiedu renovācijas programma iedzīs iedzīvotājus tadā nabadzībā, ka beigās būs dzīvoklis jāpārdod, jo nespēs visu samaksāt

  2. Ja jāsadarbojas ar Altum. tad tā vien dēļ saku visam / da jebkam te pašcenzētu NĒ!

  3. Rīgas namsaimnieks nesiltina ēkas, jo TEC kurina ar gāzi, krievijas gāzi. Ja gāzes patēriņš samazināsies uz pusi, tie būs negūtie ieņemumi krieviem un nauda paliktu Latvijā.

    Pie varas Rīgā šobrīd ir prokrieviska partija, kurai ir sadarbības līgums ar krievijā valdošo partiju.

Draugiem Facebook Twitter Google+