×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
17. decembris, 2016
Drukāt

Žīgurs: Par Baltijas valstu elektroapgādes sinhronizāciju maksās patērētāji (8)

Foto - LETAFoto - LETA

Baltijas valstu atdalīšanās no bijušās PSRS elektroapgādes loka un sinhronizācija Eiropas tīklā ietekmēs izmaksas patērētājiem, sacīja AS “Latvenergo” valdes priekšsēdētājs Āris Žīgurs.

Viņš norādīja, ka pieņemts politisks lēmums par atslēgšanos no BRELL loka, kas Latviju, Lietuvu un Igauniju savieno ar Baltkrieviju un Krieviju, un Baltijas valstu elektroapgādes sistēmu sinhronizāciju Eiropas tīklā.

Pēc Žīgura teiktā, ņemot vērā projekta apmēru, tas ietekmēs izmaksas patērētājiem, savukārt tas, cik lielā mērā, ir atkarīgs no iespējām piesaistīt Eiropas Savienības finansējumu un tā apmēru.

Aģentūra LETA jau rakstīja, ka Baltijas valstis ir pieņēmušas politisku lēmumu līdz 2025. gadam atslēgties no BRELL elektroapgādes loka. Tas tiek uzskatīts par vienu no svarīgākajiem desmitgades enerģētikas projektiem.

Tas, ka Baltijas valstis ir savienotas ar Baltkrievijas un Krievijas elektrosistēmām, rada šķēršļus, piemēram, pārslodzes pārvaldībā, balansēšanas un diennakts tirgus attīstībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Krievijas ietekmes aģents….krievi negrib šādu risinājumu!

 2. Biedr Žīgurs, Latvijas patērētāji tā jau ar OIK subsidē elektrību leošiem un igauņiem.

 3. meli maciņu iztukšošanai . Atbildēt

  Kārtējais “horizontālais taimkods” !!!
  Jaudas ģenerētāji(ražotāji) jau ir sinhronizēti,
  citādi nemaz nevarētu iedot savu saražoto
  kopējā tīklā !
  Sinhronizācijai JAU IR automātiskas iekārtas
  kas piesinhronizē sistēmai, vienalga, vai tā ir
  Krievijas vai kāda cita !

 4. Kāpēc mums saraut brīvo tirgu ar Krieviju un Baltkrieviju, ja tās ir mūsu kaimiņu valsts. Iedzīvotājiem ir jābūt izvēlei saņemt lētāko produktu. Ar vecuma pensiju 300 eiro Latvijā nevar izdzīvot, eu JŪS TUR SAEIMĀ ar saviem politiskiem lēmumiem iznīcināt Latvijas tautu un valsti. Mīļie kaut kas ir jādara, mums te būs Eiropas gāze (protams tā pati Krievijas gāze), kuru tirgos kāda Rietumu kompānija un tas pats būs ar elektrību, tad mums būs kaut kāds eiropas dzelzceļš, dzelzceļa eletrifikācija un vēl visādi murgi. tikai mums veciem ļaudīm nav kur sprukt, priekš mums mūsu valdībai naudas nepietiek. Jaunie ta aizbrauks vai tiešam mums arī ir jāaizbrauc. Kas tad mūsu senču kapus kops……………

 5. valdība čakarē monopolus (Latvenenrgo un Latvijas Gāzi) un tie atriebjas patērētājiem

Draugiem Facebook Twitter Google+