Ekonomika
Bizness

Zināms, kuram uzņēmumam izsniegta pirmā e-būvatļauja Latvijā0

Foto: Valdis Semjonovs

Būvniecības informācijas sistēmā trešdien, 19.decembrī, izsniegta pirmā e-būvatļauja, kas nozīmē, ka būvniecības ieceres un būvprojekta saskaņošanas process ir noticis digitālā vidē, aģentūru LETA informēja Būvniecības valsts kontroles biroja pārstāve Egita Diure.

Viņa norādīja, ka būvatļauju ir izsniegusi Stopiņu novada būvvalde nekustamo īpašumu uzņēmumam “Bonava Latvija” daudzstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkas jaunbūvei Stopiņu novada Dreiliņos.

Diure atzīmēja, ka būvniecības ieceres un būvprojekta e-saskaņošana Latvijā ir iespējama jau no šā gada vidus.

Elektroniskajā vidē darbojas vairāki būvniecības procesa dalībnieki, kā arī ir iesniegti vairāki iesniegumi, taču šis ir pirmais gadījums, kad dokumentu aprite ir sākta un pabeigta e-vidē, proti, gan būvniecības iesnieguma iesniegšana, gan tehnisko noteikumu pieprasīšana un izsniegšana, kā arī būvprojekta iesniegšana un būvatļaujas izsniegšana, un atzīme par būvdarbu nosacījumu izpildi ir notikusi elektroniski.

Viņa piebilda, ka pirmā e-būvatļaujas dokumentu aprite notika laika posmā no 2018.gada 16.augusta līdz 19.decembrim, bet, ņemot vērā, ka šajā periodā bija arī termiņa iesaldēšana, jo no dokumentu iesniedzēja bija nepieciešama papildu informācija, faktiskais būvatļaujas saņemšanai nepieciešamais laiks bija 77 dienas.

Būvniecības valsts kontroles biroja direktore Svetlana Mjakuškina sacīja, ka, nodrošinot būvniecības procesa dokumentu reģistrēšanu un pārvaldību e-vidē, būvniecības ierosinātājam būtiski samazinās dokumentu saskaņošanai patērēto laiku.

Saistītie raksti

Tāpat digitālā sistēma nodrošinās sabiedrību ar caurspīdīgāku, ātrāku, un ērtāku būvniecības procesa pārvaldību.

Būvniecības valsts kontroles birojs ir Būvniecības informācijas sistēmas pārzinis no 2017.gada 1.janvāra. Būvniecības informācijas sistēmu darbību nosaka 2015.gada 28.jūlija Ministru kabineta noteikumi “Būvniecības informācijas sistēmas noteikumi”.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
Latvijas Banka rīko diskusiju par risinājumiem nabadzības un nevienlīdzības mazināšanai 3
4 stundas
SD
Sandra Dieziņa
Ekonomika
“Kurt Koenig” ieņēmumus audzē par ceturto daļu
5 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Kā izskatīsies Rail Baltica nākotnes infrastruktūra
6 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
ASV nosaka sankcijas Lembergam
17 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Latgalē veiktas nežēlīgas laupīšanas: aizturēti divi sevišķi bīstami noziedznieki 1
1 stunda
LE
LETA
Sports
WADA uz četriem gadiem diskvalificē Krieviju
5 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Rīga jāatpūtina no Ušakova un viņa sekotājiem 2
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Brīžiem līs, vietām gaidāms arī sniegs. Prognoze otrdienai
3 stundas