Ekonomika
Bizness

Zināms OIK aprēķins 2018. gadam 16

Foto-Shutterstock

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK) iesniegts AS “Enerģijas publiskais tirgotājs”  obligātā iepirkuma komponentes (OIK) aprēķins nākamajam gadam. Plānots, ka no 2018. gada 1. janvāra OIK dalīs fiksētajā un mainīgajā maksājumā, proti, OIK lielums būs diferencēts pēc pieslēguma jaudas, vienlaikus nedaudz mazinoties vidējai OIK vērtībai – līdz 2,579 centiem par kilovatstundu.

Jaunais OIK paredz samazināt piemērojamo OIK maksu par patērētajām kilovatstundām no esošajiem 2,679 līdz 1,46 centiem, bet vienlaikus ieviest fiksētu ikmēneša maksu par pieslēgumā uzstādītajām jaudām.

“No OIK diferencēšanas vislielākie ieguvēji būs lielie ražojošie un citi uzņēmumi, kas intensīvi patērē elektroenerģiju, jo relatīvais OIK samazinājums tiem sniegs ievērojamu ietaupījumu,” pavēstīja “Enerģijas publiskais tirgotājs” valdes priekšsēdētājs Andris Cakuls. Tāpat lielākajai daļai no mājsaimniecībām elektrības rēķini kļūs mazāki, piemēram, mājsaimniecībai ar vienas fāzes pieslēgumu un vidējo elektroenerģijas patēriņu 100 kilovatstundu mēnesī ikmēneša rēķini samazināsies par 20 centiem. Pieslēgumiem ar efektīvi izmantotu slodzi OIK samazinājums būs straujāks. SPRK lēmumu par jauno OIK pieņems līdz šā gada novembra beigām.

LA.lv