×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
27. novembris, 2012
Drukāt

Žitluhinas dejas kompānija pārtrauc darbu

Foto: LETAFoto: LETA

Pazīstamās laikmetīgās dejas horeogrāfes Olgas Žitluhinas dejas kompānija decembrī pārtrauks savu darbību pašreizējā veidolā, un turpmāk tās dalībnieki sanāks vairs tikai uz atsevišķiem projektiem, aģentūrai BNS pastāstīja kompānijas menedžere Madara Daudze.

“Kompānija pārtrauc darbu šajā trupas sastāvā ar regulāru mēģinājumu grafiku. Tagad kompānijas vairs nebūs, būs Olga un projekti,” viņa paskaidroja.

Uz jautājumu, vai šā lēmuma pamatā ir grūtības ar finansējumu, Daudze atbildēja, ka tas ir viens no iemesliem ‒ Valsts kultūrkapitāla fonds neizsludināja konkursu mērķprogrammā nevalstiskajiem teātriem, un bez tā ir grūti funkcionēt. Tomēr tas neesot galvenais iemesls.

“Ir pienācis laiks,” sacīja kompānijas menedžere, atturoties plašāk komentēt lēmuma iemeslus.

Olgas Žitluhinas dejas kompānija “svinēs bēres” ar diviem izrāžu vakariem “Кончина jeb Končiņa” 2. un 3.decembrī Zirgu pasta jaunajā zālē.

“Ar fragmentiem no kompānijas 16 gadu vēsturē tapušām izrādēm, ar jaunām ainām un akcentiem, ar trupas bijušo un esošo dejotāju piedalīšanos, trupas draugiem mūziķiem “Dzelzs vilku”, kostīmu, gaismu māksliniekiem un citiem svarīgiem cilvēkiem klātesot, Olgas Žitluhinas dejas kompānija svinēs bēres. Pēdējā izrāde ar kompānijas ilggadējo dejotāju sastāvu ir gan gals, gan īsta končiņa tiem, kas zina un mīl aizejošo kompāniju, un arī tiem, kas pirmo reizi dzird par Olgas Žitluhinas dejas kompāniju. Bēres ar končiņas garšu, tas ir intensīvi!” teikts kompānijas izplatītajā paziņojumā.

“Neviens nav nomiris, bet ir lietas, kas jāapglabā. Lai tiktu uz priekšu, jātiek vaļā no smaguma uz sirds. Jāaprok to, kas nekad nav dzīvojis, to, kā nekad nav bijis. Jāapglabā un jāpaglabā vēlākam. Zemes mātes klēpī jāsūta nepiepildītās ilgas, nerealizētie radošie sasniegumi. Tur noteikti ir daudz barības vielu. Jānorok, lai var augt jauna zāle,” norādīja Žitluhinas dejas kompānija.

Olgas Žitluhinas dejas kompānija šā gada “Spēlmaņu naktī” saņēma balvu par gada sasniegumu laikmetīgajā dejā ‒ izrādi “Ursus maritimus”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+