×
Mobilā versija
+13.9°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
5. septembris, 2016
Drukāt

Zviedriem mazinājusies vēlme palīdzēt bēgļiem (1)

Foto AFP/Scanpix/LETAFoto AFP/Scanpix/LETA

Ilustratīvs attēls

Jauna aptauja liecina, ka zviedru attieksme pret patvēruma meklētājiem ir mainījusies un ka salīdzinājumā ar pagājušo gadu mazāk ļaužu ir gatavi tiem sniegt atbalstu, ziedojot pārtiku un apģērbu, kamēr trīs piektdaļas zviedru paudušas viedokli, ka valstī uzņemams mazāks skaits bēgļu.

Aptauju pēc laikraksta “Aftonbladet” pasūtījuma laikā no 31.augusta līdz 2.septembrim veicis sabiedriskās domas pētniecības uzņēmums “Inizio”, 1261 respondentam uzdodot jautājumu, vai viņi vēlas palīdzēt patvēruma meklētājiem.

2015.gadā, kad tā dēvētā migrācijas krīze sasniedza savu apogeju, zviedri patvēruma meklētājiem ziedoja 19,4 miljardus kronu (divus miljardus eiro), par 1,5 miljardiem kronu vairāk nekā 2014.gadā.

Taču, salīdzinot šī gada aptaujas datus ar pērn veiktas līdzīgas aptaujas rezultātiem, konstatēts, ka zviedru vēlme palīdzēt imigrantiem ir gājusi mazumā.

Lai gan vairums respondentu joprojām ir gatavi ziedot, viņu vēlme palīdzēt ir sarukusi. Tikai 30% aptaujāto izteikušies, ka “noteikti” vēlas palīdzēt, bet 26% atzinuši, ka, “iespējams”, varētu palīdzēt.

Tikmēr pērn “noteiktu” vēlmi ziedot izteica 54% zviedru, kamēr 12% pauda iespējamu gatavību ziedot. Savukārt to respondentu skaits, kas atbildējuši, ka nevēlas palīdzēt imigrantiem, gada laikā pieaudzis no 11 līdz 21%.

Tomēr visdramatiskākās izmaiņas notikušas jautājumā par Zviedrijas uzņemamo bēgļu skaitu. Ja pērn viedokli, ka valstij vajadzētu uzņemt mazāk bēgļu, pauda 34% zviedru, tad šogad tādās domās bijuši jau 60%.

Tikai 13% aptaujāto izteikušies, ka Zviedrijai vajadzētu uzņemt vēl vairāk bēgļu, kamēr pērn tādu bija 31%.

“Mēs esam uzņēmuši daudz bēgļu, kas vēl nav integrēti, un debates turpinās. Daudzi ļaudis aptaujā šaubījās, kā, uzņemot vēl vairāk, ar to iespējams tikt galā. Citi arī domā, ka lielāka atbildība jāuzņemas citām valstīm,” norāda “Inizio” pārstāve Karīna Nelsone.

65% respondentu izteikušies, ka viņiem ir maz ticības Zviedrijas valdības spējai tikt galā ar migrācijas krīzi, kamēr 2015.gadā šādas šaubas pauda tikai 48% zviedru.

Pilsoņu uzticība valdībai mazinājusies, par spīti tās īstenotajai stingrākai imigrācijas politikai.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Rainis arī bija bēglis Atbildēt

    Latviešiem šī vēlme vēl nav mazinājusies.

Draugiem Facebook Twitter Google+