×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
19. janvāris, 2015
Drukāt

ZZS iebilžu dēļ koalīcija nerosinās atklātu balsojumu prezidenta vēlēšanās (11)

straujuma

Ņemot vērā Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) iebildumus, koalīcijas partijas tomēr nerosinās atklātu deputātu balsojumu Valsts prezidenta vēlēšanās, pirmdien žurnālistiem pastāstīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (“Vienotība”).

Nacionālā apvienība (NA) bija izstrādājusi Satversmes grozījumus, paredzot atklātu balsojumu prezidenta vēlēšanās bez papildu prasībām.

“Skaidrs, ka Nacionālā apvienība un “Vienotība” vienmēr ir paudusi principiālu atbalstu atklātām prezidenta vēlēšanām. Diemžēl, pamatojoties uz koalīcijas līgumu, ja kaut ko vēlamies sniegt, tai ir jābūt visu trīs partneru vienošanās. Tā kā viens partneris iebilst, neesam tiesīgi to sniegt, kaut arī vēlētos,” klāstīja NA valdes loceklis Imants Parādnieks.

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valdes loceklis Edgars Tavars uzsvēra, ka partiju apvienība nekad neesot slēpusi savu izvēli attiecībā uz prezidentu.

“Mūsuprāt, atklātā balsošana zināmā mērā [nozīmē] deputātiem uzlikt balsot tā, kā vēlas partijas vadība, nevis, kā viņi uzskata, tāpēc arī slēgtais balsojums ir tas, kad patiesi var nobalsot un neviens nevar pārliecināts par to, kādu izvēli viņš ir izdarījis. Mēs nekad neesam kaunējušies par šādu savu pozīciju un arī nemainām to šobrīd,” viņš sacīja.

Pašlaik Valsts prezidentu ievēlē aizklātā balsojumā ar 51 deputātu balsi.

Jau vēstīts, ka izskatīšanai Saeimas komisijām nodoti opozīcijas partijas “No sirds Latvijai” iesniegtie grozījumi par tautas vēlētu prezidentu uz pieciem gadiem. Likumprojektu parakstījuši arī visu pārējo frakciju pārstāvji, izņemot koalīcijas vadošo partiju “Vienotība”.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Netīri darbi vienmēr tiek veikti slepeni,tā nu tas ir.

  • balsošanas pamatideja ir aizklats balsojums lai tevi nevar ietekmēt. atklātu balsojumu prasa tieši tie kam gribas ietekmet balsojumu, mahinet, uzpirkt, šantažet un beigās balsojot lai visu to var kontrolet, citādi naudu paņem un nebalo kā sarunāts.

   • Aizklāti balsojot arī naudu var paņemt un balsot kā grib,iznāk vēl lielāka blēdīšanās.

    • ja blēdis blēdi piemāna tad pat velns smejas. tur jau tā sāls ka aizklāti tu driksti balot kā tev gribas neviss kā partija liek(tā varbut saņema ziedojumu) vai kā tev kukuli dodot lika. tās ir ne tik tiesibas, bet pat pienākums. kandidātam ir jāpārliecina ar savām kvalitātem, un deputāts ir tiesigs balsot prat kaut vai tāpec ka frizūra nepatīk…

 2. Tavaram taisnība. Es pats esmu tā eksperimentējis savā partijas nodaļā, amatpersonu vēlēšanās: vienā gadījumā esam balsojuši, paceļot rokas. Un citā reizē esmu izdalījis baltas papīra lapiņas, kurās katram jāieraksta vēlamās personas vārds. Atšķirības ir bijušas pārsteidzošas. Jo – nu kā tu balsosi pret cilvēku, kurš sēž tev pretī pie galda un skatās tev acīs? Kā balsosi pret cilvēku, kuru autoritatīvi kolēģi slavē? Nevajadzētu aizmirst, ka slēgto balsojumu Eiropas valstu parlamenti izcīnīja ilgos karos ar dižciltīgajiem un bagātajiem, kuri negribēja zaudēt kontroli pār tautas ievēlētiem nedižciltīgiem deputātiem. Gan jau arī Latvijā piedzīvosim laiku, kad tā pati tauta, kas tik ļoti alkst zināt, kā kurš deputāts balsojis, attaps savu kļūdu un atkal pieprasīs aizklātu balsošanu.

 3. Loģiski! ZZS nevar pieļaut Brigmaņa – Urbanovča ilgadējā “biznesa plāna” bankrotu. Mazināt Lemberga iespējas “regulēt” politisko klimatu valstī.

 4. Šitie glumiķi ir apriebušies.

 5. ZZS vel tās balsis jāpiepērk. Ar atklātu balsojumu nesanāks? Naudiņa jau katram gribās un te koferīši?

 6. Tad jau,Parādnieka kungs,pamatojoties uz koalīcijas līgumu,pat Visu Latvijai rosināto samazināto PVN likmi mēs sagaidīsim tikai tad,kad pūcei aste ziedēs un cirvim lapas plauks!

 7. Kāpēc ko grozīt? Atbildēt

  Pietiks ar eiro,IIN samazināšanu sev un vēl vienu sili no 2016.gada!

 8. nu tad ko tu vairs.... Atbildēt

  Nu tad atklaati pasakat,ka jau ir izlemts,kas buus prezidents,ja neko negrib groziit ..! Pretigi lidz vemsanai,jo tur jau aboltina cer un taa arii buss! 51 balss,ko tad vairaak?Tiks ieksaa ar visu MIKSTO mandaatu bl….!!!!!!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+