Cik labi vai slikti vidusskolu absolventi ir sagatavoti augstākajai izglītībai? “Situācija ir konstanta jau 20 gadu!” 51

Skolēni, kas pabeiguši 12. klasi, kas tālāk devušies uz kādu no augstākajām mācību iestādēm, kāds ir viņu zināšanu līmenis – šis jautājums pēdējā laikā kļūst arvien aktuālāks un skaļāks, ņemot vērā to, kādus rezultātus uzrāda centralizētie eksāmeni. Šo jautājumu uzdod arī TV24 raidījums “Preses klubs”. Labs, vidējs, slikts – termini ir relatīvi, tas ir skaidrs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Vai tiešām tikai sakritība? Cilvēku uzmanības centrā nonācis kārtējais “Simpsonu” pareģojums 13
“Man par to, ka es daru savu darbu, neviens “tējas” naudu nemaksā!” Izvēršas asa diskusija par dzeramnaudas atstāšanu restorānos 79
Krimināls
Kalnciemā atrastās cilvēka mirstīgās atliekas, iespējams, atbilst Annas Jansones aprakstam 30
Lasīt citas ziņas

Jā, noteikti kādas līdzības ar nosaukto noteikti būs, saka raidījuma viesis Veiko Spolītis, LU Sociālo zinātņu fakultātes politikas zinātnes nodaļas viesdocētājs.

Viņš noteikti gribētu piemetināt to, kas ir fakts. “Vienmēr ir 20% tādi, kas ir spicē – tādi, kas studē ar vidējo atzīmi “labi” un uz augšu. tad ir apakša, kas ir “ļoti slikti”. Tie arī ir apmēram 20-25% studējošo.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Pa vidu, atlikušie 30%, ir tādi studenti, kuri savās spējās var virzīties gan uz augšu, gan uz leju, – šī ir tāda konstante, kas ir vērojama jau pēdējos 20 gadus, tā novērojis Spolītis.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.