Advokāts par ilgajiem tiesvedību procesiem: “Līdz ko ierosina procesu, bankas pārstāj ar tevi sadarboties” 7

Portālā jau rakstījām par ilgajiem tiesvedības procesiem Latvijā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā 52
Kokteilis
Emocijzīmes, kas bieži tiek pārprastas: tās nozīmē kaut ko pavisam citu, nekā domājat 31
Krievijas Federācijā beidzas padomju tehnikas krājumi. Putinam ir kāds neticams plāns 93
Lasīt citas ziņas

Ar jaunu sparu uzplaiksnījušas diskusijas par ilgajiem tiesvedības termiņiem Latvijā. Lai gan Tieslietu padomē norāda, ka pēdējo gadu laikā lietu izskatīšanas termiņi ir kļuvuši īsāki, atsevišķi piemēri apliecina, ka šajā jomā vēl ir iespējami nopietni uzlabojumi.

Saruna par šo jautājumu izvērtusies arī TV24 raidījumā “Preses klubs”, kurā viens no viesiem bija Saulvedis Vārpiņš – zvērināts advokāts. Viņš norāda, ka kopumā situācija tiesus sistēmā ir uzlabojusies un turpina uzlaboties, runa esot par atsevišķām lietām, kurās tie joprojām ievelkas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Advokāts atbalsta ideju, bet nav pārliecināts, ka tā tiks realizēta, atgriezties pie nepārtrauktības principa, kad lietu uzsāk un izskata līdz beigām, nevis atliek mēnešiem, pusgadu utt.

Viņaprāt, galvenā problēma gan ir citur: “Sabiedrība nav izaugusi līdz tam, ka jebkurš cilvēks valstī ir vērtība – ne tikai tiesvedībās.”

Problēmas sākoties jau izmeklēšanā, kratīšanā, aizturēšanā, piemēram, esot gadījumi, kad kratīšanas laikā tiek izņemtas lietas, kas pat neattiecas uz konkrēto tiesvedību. Pēc tam cilvēki gadiem nevar dabūt atpakaļ savus datorus.

Un ir arī otra puse: “Līdz ko ierosina procesu, bankas pārstāj ar tevi sadarboties.”

Tiek slēgti konti, naudu var likt kur grib. Bankām nedarbojas nevainīguma prezumcijas princips – kamēr tiesa nav atzinusi par vainīgu, tikmēr persona uzskatāma par nevainīgu. Bankas uzreiz slēdz. Cilvēki atver kontus kaimiņvalstīs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.