Plānots, ka šogad akcijā “Satiec savu meistaru!” savas prasmes demonstrēs 252 meistari vairāk nekā 190 vietās visā Latvijā.
Plānots, ka šogad akcijā “Satiec savu meistaru!” savas prasmes demonstrēs 252 meistari vairāk nekā 190 vietās visā Latvijā.
Publicitātes foto

Akcija “Satiec savu meistaru!” pārcelta uz rudeni 0

Ikgadējais pasākums “Satiec savu meistaru!”, kurš tradicionāli notika pirmajā aprīļa nedēļas nogalē un kura laikā darbnīcu durvis ikvienam interesentam ver vairāki simti tradicionālo prasmju meistaru, atcelts uz rudeni, informē Latvijas Nacionālā kultūras centra komunikāciju pārstāve Lana Kazlauska.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12
Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Lasīt citas ziņas

Plānots, ka notiks rudenī – no 4. līdz 6. septembrim. Tikmēr Latvijas Nacionālais kultūras centrs aicina meistarus dalīties ar savām prasmēm akcijā #SatiecSavuMeistaruVirtuāli sociālajos tīklos.

Pasākums “Satiec savu meistaru!” kopš 2009. gada norisinās vienlaikus ar Francijā aizsākto starptautisko projektu “Eiropas amatu prasmju dienas”, kas veltīts amata prasmju saglabāšanai, popularizēšanai un tālāknodošanai. Saistībā ar koronavīrusa izplatību pasaulē projekta pasākumi visā Eiropā šopavasar ir atcelti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) pateicas visiem meistariem un organizatoriem, kas cītīgi gatavojās aprīlī iecerētajām “Satiec savu meistaru!” norisēm, un pauž cerību, ka uz septembra sākumu pārceltais pasākums varēs notikt.

Plānots, ka šogad savas prasmes tajā demonstrēs 252 meistari vairāk nekā 190 vietās visā Latvijā.

Lai parādītu, ka tradicionālo prasmju kopšana nav tikai dažu dienu pasākums, bet rūpīgs darbs ikdienā, LNKC sociālo tīklu platformā “Facebook” uzsāka akciju #SatiecSavuMeistaruVirtuāli, aicinot meistarus īsā video demonstrēt savu darbošanos ārkārtējās situācijas laikā.

LNKC cer, ka meistaru veikums iedvesmos arī citus apgūt ko reizē lietderīgu un skaistu.

“Mūsu tradicionālo prasmju meistarus, viņu zināšanu, prasmju un patības dēļ varam dēvēt par nacionālajiem dārgumiem, ar kuriem esam savdabīgi gan savās mājās – Latvijā, gan citu pasaules kultūru vidū. Šajā piesardzības un izolēšanās laikā paaudzēs mantotais vērtums, kas citkārt 21. gadsimtā tiek uzskatīts par pagātnei piederīgu, iegūst jaunu nozīmi,” teic LNKC direktore Signe Pujāte.