“Aldi, kas tālāk? Kas ir nākamais solis? Mēs to neredzam.” Sociologs komentē Gobzema rīkoto akciju “Rododendrs” 101

Saeimas deputāta Alda Gobzema rīkotās akcijas “Rododendrs” pasakumā pie Rīgas pils varēja redzēt trīs veida cilvēkus, tā kanāla TV24 raidījumā “Nedēļa. Post Scriptum” izteicās sociologs, “Latvijas Fakti” vadītājs Aigars Freimanis.

Reklāma
Reklāma
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
VIDEO. “Kaut ko tādu dzīvē nebiju redzējusi!” Kristīne netālu no Valmieras vakarā sastapusies ar veselu “zoodārzu” 8
VIDEO. “Vai nu runājiet latviešu valodā, vai es nesaprotu!” Stingrs autobusa šoferis izpelnās pretrunīgu reakciju, atsakoties apkalpot sievieti ar bērnu
Lasīt citas ziņas

Viņš norādīja, ka, protesta gars kopumā sabiedrībā esot jūtams. Tas pat esot dzīvāk nekā, piemēram, pirms pusgada.

Pie Rīgas pils pulcējušies Alda Gobzema rīkotās protesta akcijas dalībnieki
CITI ŠOBRĪD LASA

Komentējot akcijas “Rododendrs” norisi 13.decembrī, Freimanis sacīja, ka tas esot bijis diezgan jautri.

Attiecībā uz cilvēkiem, kas piedalījās pasākumā, Freimanis teica, ka tur esot bijuši trīs veidu cilvēki.

Margināli cilvēki, kas piedaloties vienmēr un visos šāda veida pasākumos. Tad vēl bijuši reliģiski orientēti cilvēki. Bet trešais veids esot tie cilvēki, kas ir dēvējami par vakcīnu noliedzējiem jeb antivakseriem.

Freimanis arī norādīja, ka sabiedrībā varētu rasties iespaids, ka Aldis Gobzems ir kā sava veida antivakseru ideoloģijas pārstāvis, taču tā īsti līdz galam uzskatīt laikam nevarot.

“Es nedomāju, ka viņš gribētu būt antivakserists vai antivakeristu ideologs, ļoti labi apzinoties, ka tā ideoloģija nav ideoloģija. Tas ir tāds irdens uzskatu kopums, kas ir ļoti, ļoti svārstīgs un mainīgs.”

Bet pasākumā esot bijuši arī cilvēki, kas vienkārši grib protestēt par esošo situāciju. Šiem cilvēkiem, pēc Freimaņa teiktā, protests sagādājis vilšanos, jo pasākumā neesot izskanējis nekas tāds, kas viestu cerību par situācijas izmainīšanos pēc tā pasākuma.

Tāpat Freimanis dalījās novērojumā no soctīkliem, kuros vairāki cilvēki jautājuši: “Aldi, a kas tālāk? Kas ir nākošais solis? Mēs neredzam to nākošo soli.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.