“Arestēts krievu pulkvedis, kurš ar savu vienību veica noziegumus pret miermīlīgajiem iedzīvotājiem Bučā,” atklāj Slaidiņš 133

“Krievijas federālais drošības dienests aizturējis Krievijas bruņoto spēku 83. desanttrieciena brigādes komandieri pulkvedi Gorodilovu,” TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” stāsta Jānis Slaidiņš, NBS majors, Zemessardzes štāba virsnieks.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Emocijzīmes, kas bieži tiek pārprastas: tās nozīmē kaut ko pavisam citu, nekā domājat
Viedoklis
Armands Puče: Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību 82
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam 38
Lasīt citas ziņas

Aizturēšanas iemesls esot bijis liela apmēra krāpniecība.

“Šis pulkvedis ar savu vienību atradās Bučā tad, kad Krievijas karavīri veica noziegumus pret miermīlīgajiem iedzīvotājiem,” Slaidiņš norāda.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pēdējā laikā vispār diezgan daudz tiek aizturētas Krievijas militārpersonas, īpaši pēc jaunā ministra stāšanās amatā. “Bet tā ir krievu problēma!”

Jau ziņots, ka nopludināta Krievijas ārējā izlūkdienesta sarakste devusi dziļāku ieskatu informatīvajā karā, ko Krievija ved pret Rietumiem un kura mērķis ir sēt paniku, bailes un šausmas Rietumos.

Krievijas ārējā izlūkdienesta darbinieku e-pasta vēstules un dokumenti, kas nonākuši krievu neatkarīgās pētnieciskās žurnālistu organizācijas “The Insider” un Vācijas laikraksta “Der Spiegel” rīcībā, atklāj sarežģītu plānu, kas tika izstrādāts 2022.gadā un nodēvēts par “Projektu Kailo”.

Tikai dažus mēnešus pēc Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā, Krievijas ārējā izlūkdienesta darbinieki 2022.gada maijā prezentēja operāciju privātā diskusijā Krievijas Senātā. Nopludinātā sarakste liecina, ka Maskava centās Rietumos īstenot dezinformācijas kampaņas par Ukrainu, “uzkurināt eksistenciālas bailes un radīt naidīgumu pret [ukraiņu] bēgļiem”.

Saskaņā ar mediju veikto izmeklēšanu priekšlikums, ko ierosināja 45 gadus vecais Krievijas ārējā izlūkdienesta virsnieks Mihails Koļesovs, tika izstrādāts, lai “Kremļa propagandas pieejā ieviestu jaunu shēmu”, kas būtu “sistemātiska, mērķtiecīga un aktīva, ar uzbrukuma raksturu”. Koļesovs ierosināja, ka tā vietā, lai izplatītu tipiskus prokrieviskus argumentus par karu, operācijai vajadzētu “padziļināt iekšējās pretrunas starp valdošajām elitēm” Rietumos, tostarp ASV.

Operācijas ietvaros tika radītas viltus nevalstiskās organizācijas un tīmekļa vietnes, publicēts manipulatīvs saturs sociālajos tīklos un algotas personas, lai tās piedalītos protestos Rietumos ar mērķi tos filmēt un izplatīt saturu tiešsaistē.

Reklāma
Reklāma

Laikā, kad daži Rietumu politiķi izteica pieņēmumu, ka ukraiņu bēgļi kļūst par slogu valsts resursiem, Krievijas ārējā izlūkdienesta aģenti mēģināja izmantot situāciju, izveidojot viltus ziņu vietnes un publicējot rakstus ar tādiem virsrakstiem kā “Ukraiņi nolaupa Vācijai ekonomisko labklājību”. Un simtiem tūkstošu sociālo tīklu kontu un viltus reklāmu centās novirzīt interneta lietotājus uz šīm vietnēm, kas tēloja situāciju Rietumos drūmu un vainoja tajā ukraiņu bēgļus.

Vienā no nopludinātajiem dokumentiem norādīts, ka kampaņas vadmotīvs ir “spēcīgāko emociju – baiļu – iedvešana cilvēka psihē”. “Tās ir tieši bailes par nākotni, nedrošība par rītdienu, nespēja veidot ilgtermiņa plānus, neskaidrais bērnu un nākamo paaudžu liktenis. Šo stimulu kultivēšana pārpludina indivīda zemapziņu ar paniku un šausmām,” skaidrots dokumentā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.