Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: Paula Čurkste/LETA

Asociācija saņēmusi oficiālu informāciju par būtiskiem pārkāpumiem Ukrainas izcelsmes olu izplatītāju darbībā 1

Latvijas Olu un putnu gaļas ražotāju asociācija ir saņēmusi oficiālu informāciju, ka nesen Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3.biroja 1.nodaļa sadarbībā ar Pārtikas un veterināro dienestu veica saimnieciskās darbības pārbaudes Ukrainas izcelsmes olu izplatītāja – SIA “Ovostar Europe” telpās Tīnūžu šoseja 17, Ikšķilē un Liepu alejā 4, Rāmavā, Ķekavas novadā.

Reklāma
Reklāma
Vēstures atkārtošanās ir neizbēgama! Peskovs atklāj, uz kuru Eiropas galvaspilsētu Krievija mērķēs savas raķetes 3
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 3
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
Lasīt citas ziņas

Pēc Valsts policijas ziņotā, augstāk minēto pārbaužu laikā SIA “Ovostar Europe” izplatītajā olu produkcijā tika konstatēti pozitīvi salmonellu rezultāti.

Neatbilstošā produkcija tika nekavējoties izņemta un atsaukta no tirdzniecības Latvijas veikalos un citās tirdzniecības vietās.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpat SIA “Ovostar Europe” darbībā tika konstatētas neatbilstības saistībā ar paškontroles dokumentāciju un fiksēti pārkāpumi, kas saitīti ar preču izcelsmes pavaddokumentu neatbilstību Latvijas Republikas normatīvo aktu prasībām.

Papildu tam Valsts policijas pārbaudē ir konstatēts, ka SIA “Ovostar Europe” nav reģistrējusi vienu no savām funkcionējošām struktūrvienībām, kas rada aizdomas par pretlikumīgu Ukrainas izcelsmes vistu olu un olu produktu apriti.

“Esam šokēti par pārkāpumu apmēriem, kas ir konstatēti Valsts policijas pārbaudē. Tas ir ļoti satraucošs signāls Latvijas un Eiropas pārtikas nozarei, jo SIA “Ovostar Europe” savu produkciju izplata ne tikai Latvijā, bet arī Lietuvā, Igaunijā un citur Eiropas Savienībā. Nav pieļaujams, ka pārtikas apritē iesaistīts uzņēmums var strādāt necaurspīdīgi un izmantojot pretlikumīgas metodes, jo šī ir nozare, kas vistiešākā veidā skar cilvēku veselību”, norāda asociācijas izpilddirektore Anna Ērliha.

Latvijas Olu un putnu gaļas ražotāju asociācija sekos līdzi, lai konstatētos pārkāpumus ļoti rūpīgi izvērtu kompetentās institūcijas un veiktu nepieciešamās darbības, lai Latvijas un Baltijas tirgū būtu pieejamas Eiropas standartiem un kvalitātei atbilstošas olas un olu produkti.

Jāpiebilst, ka SIA “Ovostar Europe” ir saistīts ar Ukrainas investoru izveidoto SIA “Gallusman”, kas plāno veidot jaunu olu ražotni Ogres novadā.

Latvijas Olu un putnu gaļas ražotāju asociācijas mērķis ir pārstāvēt Latvijas olu un mājputnu gaļas ražotājus attiecībās ar Latvijas valsts un Eiropas Savienības institūcijām, kā arī attiecībās ar citiem publisko un privāto tiesību subjektiem, piedalīties putnkopības nozari reglamentējošo tiesību aktu izstrādāšanā un apspriešanā, veicināt labas ražošanas prakses un «Codex Alimentarius» ievešanu putnkopības uzņēmumos, sekmēt putnkopības uzņēmumu sadarbību ar pārtikas aprites uzraudzības iestādēm, kā arī veicināt zoonožu un citu infekciju izskaušanu putnkopības uzņēmumos.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.