Laukos
Graudkopība

Asociācija skaidro, ko sekmēs “Dobeles dzirnavnieka” jaunā bioloģisko graudu pārstrādes infrastruktūra0

Foto: “Dobeles dzirnavnieks”

Graudu pārstrādes uzņēmuma “Dobeles dzirnavnieks” bioloģisko graudu pilnas pārstrādes infrastruktūras izveide sekmēs bioloģisko graudu audzēšanu Latvijā, aģentūrai LETA pieļāva Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas vadītājs Gustavs Norkārklis.

Viņš teica, ka “Dobeles dzirnavnieka” plānotais projekts sekmēs Latvijas lauksaimniecības ilgtspējīgu attīstību, kā arī varētu veicināt bioloģiski audzēto graudu īpatsvara pieaugumu, jo ar esošajiem apmēriem uzņēmumam varētu būt par maz.

Norkārklis atzīmēja, ka bioloģiskā saimniekošana ir veids, kā izpildīt Eiropas Savienības (ES) Kopējās lauksaimniecības politikā noteiktās vides un klimata prasības.

“Pāreja no konvencionāli audzētu uz bioloģiski audzētu graudu ražošanu nav viegls process, un prasīs nevis vienu, bet divus, trīs, četrus vai pat piecus gadus. Pats pamats tam ir tas, cik ātri lauksaimnieki spēs apgūt zināšanas, jo bioloģiskā ražošana prasa ļoti padziļinātas zināšanas,” viņš sacīja.

Tāpat Norkārklis minēja, ka ES Kopējā lauksaimniecības politika liek lauksaimniekiem atgriezties pie lauksaimniecības pamatiem – saimniekot gudri, izmantojot zemi kā resursu ilgtspējīgi, respektējot ekosistēmas.

Pēc viņa teiktā, “Dobeles dzirnavnieks” bioloģisko graudu pilnas pārstrādes infrastruktūras izveidi sāk laicīgi, ņemot vērā tendences globālajā tirgū.

“Pasaulē ir ļoti liela interese par auzu produktiem. Tas pēdējos gados bioloģiskajiem audzētājiem ir devis grūdienu attīstībā,” sacīja Norkārklis, piebilstot, ka arī pēc bioloģiski audzētiem rudziem un griķiem ir pieprasījums un šīs kultūras tradicionāli ir arī visvieglāk audzēt bioloģiski.

Komentējot, cik konkurētspējīga Latvija ir Eiropas vai Baltijas līmenī bioloģisko graudu ražošanā, Norkārklis atzina, ka Latvijai soli priekšā ir Lietuva, jo šajā kaimiņvalstī ir lielāks atbalsts bioloģisko graudu ražošanai.

Tomēr kopumā Latvija ir konkurētspējīga, bet lielākā daļa Latvijā audzēto bioloģisko graudu tiek eksportēti kā izejviela.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka “Dobeles dzirnavnieks” investēs vairāk nekā 18 miljonus eiro bioloģisko graudu pirmapstrādes un pārstrādes infrastruktūrā.

Saistītie raksti

Projekts paredz izveidot Baltijā lielāko bioloģisko graudu pilnas pārstrādes cikla infrastruktūru, tostarp laboratoriju, bioloģisko graudu pieņemšanas, priekšattīrīšanas, pirmapstrādes tehnoloģijas un uzglabāšanas torņus, kā arī atsevišķu bioloģisko graudaugu pārslu ražotni.

“Dobeles dzirnavnieks” ir reģistrēts 1991.gadā, un tā pamatkapitāls ir 3,818 miljoni eiro. Kompānijas lielākais akcionārs ir Igaunijas “Tartu Mill”. “Dobeles dzirnavnieka” galvenie darbības virzieni ir visa veida kviešu miltu, mannas, miltu maisījumu, makaronu, graudaugu pārslu, putraimu un dzīvnieku barības ražošana.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Laukos
“Turpinām augt un investēt!” Covid-19 dēļ attīstība laukos neapstājas 1
2 dienas
LE
LETA
Laukos
“Tas izklausās pēc tāda valsts reketa.” Pārtikas ražotāji satraukti par iecerētajām izmaiņām Dabas resursu nodokļa piemērošanā
3 dienas
SK
Skaties.lv
Laukos
Zemnieks ierauts traktortehnikas krāpnieku shēmā. Kāds traktora gribētājs jau zaudējis 1800 eiro
3 dienas

Lasītākie

ML
Māra Libeka
Latvijā
Patiesība par Valsts prezidenta ģimeni, pilsonību un izglītību. Egils Levits atbild uz “Latvijas Avīzes” jautājumiem 23
Intervija 12 stundas
IR
Ilmārs Randers
Ekonomika
Kāpēc pēc 10 gadiem Latvijā tālbraucēju vairs nebūs? Fortūnas džentlmeņi atgriežas mājās
Speciālreportāža 40 minūtes
AG
Andris Grīnbergs
Latvijā
Aptauja: Vai sācies Covid-19 otrais vilnis?
3 stundas
LE
LETA
Veselam
Perevoščikovs: Slimnieki kļūst jaunāki un katrs trešais Covid-19 gadījums ir saistīts ar saslimšanu ārzemēs
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kāds būs B variants, ja Covid-19 dēļ mācības klātienē notikt nevarēs?
3 stundas