Andris Vilks
Andris Vilks
Foto – LETA

“Atbalsta programmas saruks, bet nekas nenotiks pēkšņi!” Vilks par palīdzību cilvēkiem trešā Covid-19 viļņa priekšvakarā 5

“Trešais vilnis sāk velties pār pasauli, arī Latvijā rādītāji pasliktinās, acīmredzot ierobežojumi paliks spēkā, līdz ar to programmām vajadzētu turpināt strādāt, bet tajā pašā laikā ekonomikas kopējie rādītāji uzlabojas, sevišķi ražošanā, eksportā un tirdzniecība beidzot ir vaļā. Daudzas nozares strādā pozitīvi, to redzam pēc nodokļu maksājumiem,” RīgaTV 24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” atklāj Latvijas Bankas padomes loceklis Andris Vilks.

Reklāma
Reklāma
10 produkti, kas “svilina taukus” un paātrina vielmaiņu
Prezidenta izbrauciens ar riteni pārvērties Daugavā ieslīdējušas jaunietes glābšanas misijā
Kokteilis
FOTO. 5 latviešu slavenības, kuras varētu ieņemt Latvijas prezidenta amatu, ja izvēle būtu mākslīgā intelekta ziņā 72
Lasīt citas ziņas

Viņš skaidro, ka atbalsta apjoms pakāpeniski saruks. “Tā tam arī būtu līdz vasaras vidum jānotiek!”

Šis fakts, ka atbalsts tik samazināts, protams, gan iedzīvotājiem, gan uzņēmējiem ir straucošs, jo nav zināms, vai vakcinēšanās palīdzēs trešo Covid-19 vilni samazināt.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Nekas nevar notikt pēkšņi! Jābūt pakāpeniskam programmas samazinājumam, bet jāskatās apkstākļi, ja situācija pasliktinās un mēs redzam vienā vai otrā reģionā vīrusa izplatība pieaug, pasākumi noteikti kļūs ierobežojošāki, līdz ar to atkal ir jādomā par šādu programmu turpināšanu vai pārskatīšanu,” Latvijas Bankas padomes loceklis teic.

Latvijā sabiedrībai un valdībai jābūt visu laiku acīm vaļā un jāskatās, kāda ir situācija. “Mēs zinām, kā šīs atbalsta programmas strādā, zinām rezultāti un jebkurā brīdī situācijai pasliktinoties vai būtiski nemainoties, atbalsta programmai tāpat būtu jāstrādā.

No otras puses ekonomikas dati parāda, ka arvien vairāk uzņēmumos situācija šobrīd uzlabojas, līdz ar to viņi vairs nepieprasa šis atbalsta mehānismus, bet visām izmaiņām jābūt pakāpeniskām, tā tas notiek arī citās valstīs!” Vilks ir pārliecināts.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.