Atbild deputāti: Vai šķiet pamatoti Zemnieku Saeimas rīkotie lauksaimnieku protesti un prasības nozares sakārtošanai? 37

Protestā zemnieki vēlējās panākt Krievijas un Baltkrievijas pārtikas produktu tūlītēja importa aizliegumu bez pārejas perioda, pievienotās vērtības nodokļa samazinātās likmes 5% apmērā atjaunošanu Latvijai raksturīgajiem augļiem, ogām dārzeņiem, birokrātijas mazināšanu lauksaimniecības nozarē, plašāku pieeju apdrošināšanas un apgrozāmo līdzekļu programmām, kā arī atteikšanos no nacionāla līmeņa zemes apgrūtinājumiem vai citiem zemes lietošanas ierobežojumiem.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Vai stārķi gaidījāt? 10 vārdu īpašnieki, kas drīzumā varētu sagaidīt ģimenes pieaugumu
Veselam
Jūs nekad vairs neēdīsiet šos ēdienus, kad uzzināsiet to sastāvu 38
Viedoklis
Armands Puče: Tagad par visām reizēm ir skaidrs, ka ar politisko eliti nav ko vispār rēķināties. Murmuļi!
Lasīt citas ziņas

TV24 devās noskaidrot, ko Saeimas deputāti domā par lauksaimnieku protestu, jautājot – vai šķiet pamatoti Zemnieku Saeimas rīkotie lauksaimnieku protesti un prasības nozares sakārtošanai?

Šobrīd 16 Latvijas pilsētās sākušies lauksaimnieku protesti

Cik deputātu – tik viedokļu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Piemēram, Saeimas deputāts Jānis Vitenbergs (NA) atbild: “Es domāju, ka noteikti. Tas, kas izskan arī no viņu puses, ka nav šobrīd nav dialoga un valdība arī nepilda solījumus, kurus ir devusi pirms tam. Domāju, ka likumsakarīgs solis.”

Raimonds Bergmanis (AS): “Drošvien, ja jau cilvēki ar tik lielām organizācijām tādus lēmumus ir pieņēmuši, drošvien tam ir pamats.”

Savukārt Gatis Liepiņš (JV) norāda: “Pašreiz man ir grūti spriest, kāpēc tādas prasības ir, es neesmu ar tām vēl iepazinies.”

Deputāts Juris Jakovins no ZZS norāda, ka nozari vajadzēja jau sen sakārtot.

Edmunds Zivtiņš (LPV) uzskata, ka ne tikai zemniekiem iet grūti, bet visai sabiedrībai: “Šobrīd šī jaunā izglītības reforma, skolas slēdz, dārzeņiem un augļiem pievienotās vērtības nodokli ceļ. Visa šī saimniekošana kopumā mums ir pinīgi aplama.”

Deputāts Atis Švinka (PRO) domā, ka jebkura nozare ir tiesīga nākt ar saviem jautājumiem, bet: “Protams, vispirms vajadzētu, lai kāds šis jautājums būtu, izdiskutēt nozarē, runāt ar attiecīgo nozares ministriju un pēc iespējas meklēt risinājumus.”

Noslēgumā atbild Aleksejs Rosļikovs (S!): “Manā skatījumā šobrīd valstī kaut kas nav kārtībā. Es nerunāju tikai par lauksaimniekiem, es runāju par skolām, par pensionāriem, kuriem mēģina atņemt Latvijas pasi. Es domāju, ka jebkādi protesti likuma ietvaros ir perfekta iespēja tautai saliedēties un parādīt simts gudrajām galvām, ka kaut kas nav pareizi. Es viņu pilnīgi atbalstu.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.