Ekonomika
Bizness

Atklātā vēstulē ģenerālprokuroram paustas bažas par iespējamu reiderismu “Olainfarm”0


“Olainfarm” ēka.
“Olainfarm” ēka.
Foto: LETA

Portāla “LA.lv” rīcībā nonākusi “Paulton Managment LLP” pārstāvja Aļņa Semuļa atklātā vēstulē ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram, tieslietu ministram Jānim Bordānam un iekšlietu ministram Sandim Ģirģenam.

Vēstules autors brīdina par iespēju, ka reiderisma shēmas var tikt vērstas arī pret īpašnieku strīdu nomocīto AS “Olainfarm”.

“Izvērtējot publiskajā telpā izskanējušo informāciju par iespējamo reiderisma uzbrukumu akciju sabiedrībai “Olainfarm”, kuram pēc sabiedrības padomes locekļa Mārtiņa Krieķa publiski sniegtajām ziņām savus pakalpojumus sniedz advokāts Mārcis Miķelsons, kopsakarā ar notikumiem saistībā ar Lielbritānijas kompānijas “Paulton Managment LLP”, ir pamats secinājumam, ka bijušā advokāta Alda Gobzema komandai, kura sastāvā ietilpst vairāki advokāti Mārcis Miķelsons, Raivo Sjademe un Aldis Saulietis, ir atkal iespēja izmantot savās profesionālās zināšanās, lai īstenotu kārtējo noziedzīgu nodarījumu,” vēstulē pauž “Paulton Managment LLP” pārstāvis Alnis Semulis.

Kā norādīts vēstulē, izmantojot savu ietekmi Rīgas komerciālo strīdu šķīrējtiesā un valsts tiesās, minētie cilvēki realizē savas reiderisma shēmas.

Pēc tam, kad tiek saņemti “apmaksāti” šķīrējtiesas spriedumi un izsniegtie izpildu raksti, tiekot pārņemti uzņēmumi un īpašumi ar tiesu izpildītāju palīdzību.

Šādu scenāriju piedzīvojušas SIA “Latvijas projektēšanas sabiedrība”, SIA “RLDT”, SIA “Pilsetprojekts invest”. Advokāts Mārcis Miķelsons izmantojot kā piesegu arī savu tēvu Agni Miķelsonu, kādreiz izmantojis arī savu bijušo sievu, teikts vēstulē.

“M.Miķelsons daudzas reizes ir norādījis, ka viņam ir neierobežotas iespējas Rīgas komerciālo strīdu šķīrējtiesā, kurā viņš agrāk arī pats bija šķīrējtiesnesis. Tāpat viņš ļoti lepojās ar saviem sakariem policijā, prokuratūrā un tiesā.”

“No masu mēdijos pieejamās informācijas ir zināms, ka advokāts Mārcis Miķelsons, tiek tiesāts par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu, kas paredzēti Krimināllikuma 20.panta 2.daļā un 196.panta 2.daļā, 20.panta 2.daļā un 179.panta 3.daļā, 275.panta 2.daļā, 217.panta 2.daļā, 20.panta 2.daļā un 296.pantā, 195.panta 3.daļā.”

“Viņa tēvam Agnim Miķelsonam tika uzrādīta apsūdzībā saistībā ar krāpšanas faktu. Savukārt, A.Gobzemam piemērots liecinieka statuss krimināllietā, kurā advokāts M.Miķelsons kopā ar vēl vien personu apsūdzēti par noziedzīgām darbībām ar SIA “Latvijas Projektēšanas sabiedrība”,” vēstulē atgādina Semulis.

Viņš norāda, ka kompānija “Paulton Managment LLP” arī ir cietusi no advokāta M.Miķeļsona, viņa tēva A.Miķelsona, un advokātu R.Sjademe un A.Saulietis pretlikumīgām darbībām. M.Miķelson ir izmantojis kompāniju “Menard Port LLC”, lai iedzīvotos uz sabiedrības rēķina.

“Īstenojot noziedzīgu shēmu, kompānija SIA “Mēdiju Partneri” tika mākslīgi un uz viltota līguma pamata iesaistīta starp “Paulton Managment LLP” un “Menard Port” notikušajā darījumā ar mērķi, izmantojot sakarus Rīgas komerciālo strīdu šķīrējtiesā un Valkas rajona tiesā dabūt sev vēlamo rezultātu, t.i. tiesas nolēmumu Komercķīlas dzēšanai.”

“Jo bez SIA “Mēdiju Partneri” iesaistes darījumā/procesā vēršanas šķīrējtiesā nebūtu iespējama. Kā rezultātā, izmantojot viltotus dokumentus Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistra komercķīlu reģistrā par labu “Paulton Managment LLP” reģistrēta komercķīla ir pretlikumīgi dzēsta, ar ko “Paulton” radīts būtisks zaudējums vairāku miljonu apmērā,” teikts atklātajā vēstulē.

Kā uzsver Semulis, advokātus neapturēja apgrūtinājumi, kas bija saistīti ar vajadzību izmantot viltotu dokumentu, turklāt viņiem bija zināms fakts, ka noziedzīgas darbības ir vērstas pret Lielbritānijas valsts īpašumu, jo šāda informācija bija publiski pieejama datu bāzēs.

Lai lieta nonāktu līdz lojālajai tiesai, proti, Valkas rajona tiesas tiesneses Itas Seisumas, īsi pirms prasības celšanas uzņēmuma, kurš nospēlēja galveno lomu, juridiskā adrese tikusi mainīta no Rīgas uz Valku, neapdzīvotā vietā.

“Jāpiebilst, ka advokāts Mārcis Miķelsons veica krāpnieciskās darbības arī pret otru uzņēmumu SIA “Mēdiju Partneri”, kuras valdē tajā laikā bija M. Miķelsona bijusī sieva.”

“Lai lieta nonāktu līdz Valkas tiesai, acīmredzami tiek iesaistīti arī advokāta Raivo Sjademe brāļa, deputāta Aivara Sjademe sakari. Pēc dīvainas sakritības A. Sjademe bērnu krustmāte ir Vidzemes apgabaltiesas tiesas priekšsēdētāja Edīte Knēģere, kura iespējamo sūdzību gadījumā pēc kompetences arī novirzīs tās tālāk un atrisinās.”

“Šodien mūsu sabiedrībā pastāv princips, ka labvēlīgu spriedumu tiesā panāks ne tas, kam ir taisnība, bet tas, kam ir pazīstami tiesneši. Lai negrautu tiesnešu reputāciju, par pēkšņi “neredzīgu” kļuva arī Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs, kurš nevēlās atzīt, ka šāda advokātu un tiesnešu rosība ir acīmredzami dīvaina, un noteikti ir vērta, lai attiecīgi dienesti veiktu situācijas pārbaudi.”

“Viņu neuztrauc arī fakts, ka visi Valkas rajona tiesas spriedumi, kur figurē, vai ir saistīti advokāti M.Miķelsons, R.Sjademe, A.Saulietis, nu jau bijušais advokāts A.Gobzems ir bijuši tiem labvēlīgi. Bet kā parasti, I.Bičkovičs uzskata, ka tiesnešu imunitāte neļauj apšaubīt viņu rīcību, un sabiedrībai jābūt pārliecinātai, ka tiesneši nevar būt korumpēti,” vēsta vēstules autors.

Pēc viņa sniegtās informācijas, šobrīd par iepriekš minētiem apstākļiem valsts policijā ir uzsākts kriminālprocess, taču tā virzība un izmeklēšana ir ļoti lēna un notiek vispār tikai pateicoties iesniedzēja aktīvai dalībai.

Neredzot aktīvu lietas izmeklēšanu “Paulton Managment LLP” neskaitāmas reizes vērsusies pie “NP Foods” uzņēmumu grupas dalībniekiem (D. Vītolu, S. Pētersoni, I. Luka-Indāna, zvērināta advokāta A. Eģīša) ar aicinājumu neiesaistīties noziedzīgajā darījumā un nekļūt par noziedzīga grupējuma dalībniekiem, secīgi neiegādāties no “Menard Port LLC” noziedzīgā ceļā atbrīvotas SIA “NP Business centre” kapitāla daļas.

“Paulton” aicinājums ticis ignorēts un kapitāla daļas tikušas pārdotas.

“Tagad sagaidāms, ka policija, novilcinot izmeklēšanu, cīnīsies ar sekām. Jāsaka, ka tas var arī nenotikt, tā kā viltotu dokumentu iesniegšana tiesu instancēs un policijā ar advokātu M.Miķelsonu saistītiem uzņēmumiem ir ierasta prakse.”

“Tiek viltoti ne tikai darījumu dokumenti uz kā pamata M.Miķelsons vēlas pretlikumīgi iedzīvoties, bet arī Valsts policijas dokumenti. Policijas darbinieks, kurš acīmredzami bija labvēlīgi noskaņots pret advokātu M.Miķelsonu pēc tā, kad pieņēma virkni pretlikumīgu lēmumu ir zaudējis savu amatu, pateicoties Apgabaltiesas prokuratūras prokurorei, kurā profesionāli pilda savus pienākumus, kā rezultātā atcēla visus personu tiesību ierobežojušus pretlikumīgus lēmumus.”

“Prokurore savu darbu izdarīja atbilstoši likumam, bet vai tiesa būs iespējams sagaidīt līdzīgu rīcību, nav zināms. Kā jau izskanēja publiskajā telpā, tad advokātiem ir ietekmīgie draugi tiesneši, tādi kā senatori Aigars Strupišs un Intars Bisters,” uzsver Semulis.

Pēc viņa paustā, bez tam grūti iedomāties minētos advokātus bez politiskās aizmugures.

“A.Gobzema vēlme iekrampēties vismaz kādā pozīcijā valdībā, un finansējot priekšvēlēšanas kampaņu no līdzekļiem, kas iegūti noziedzīgā ceļā, panākt, lai arī viņa komandas biedriem, proti, A.Miķelsonam, kas dīvainā kārtā ir Saskaņas sponsors, liek domāt, ka ir meklētas vairākas iespējas, kā turpmāk attīstīt savu nodomu pārņemt vismaz kādu politisku varu zem savas kontroles,” uzskata “Paulton Managment LLP” pārstāvis.

Tomēr ar savu vēstuli viņš vēloties panākt abu ministru un ģenerālprokurora uzmanību, lai “mūsu demokrātiskajā valstī beidzot sāktu darboties uzraudzības mehānismi. Lai pirms vēlēšanām sniegti solījumi nepaliek par tukšiem vārdiem. Ļoti ceram, ka policija aktīvi un objektīvi izmeklēs minēto lietu, nodos to prokuratūrai, kā arī lietā būs notiesājošs spriedums, neskatoties uz lojālajiem sakariem.”

Saistītie raksti
Viņš vēlas atgādināt, ka jau iepriekš publiskajā telpā izskanēja, – M.Miķelsons izmanto koruptīvus sakarus, lai panāktu sev labvēlīgus spriedumus.

Līdz ar ko pastāvot pamatotas bažas, ka arī šoreiz policijas darbinieki pieļaus krimināllietas izmeklēšanas novilcināšanu. Lūdzam nepieļaut policijas bezdarbību, un savas kompetences ietvaros nodrošināt šīs krimināllietas izmeklēšanu.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Ekonomika
Latvijā lēnākā ekonomikas izaugsme Baltijā
19 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Latvijas Būvuzņēmēju partnerību turpmāk vadīs Gints Miķelsons
19 stundas
LE
LETA
Ekonomika
“Rīgas siltums” plāno no aprīļa par 7,4% samazināt siltumenerģijas tarifus
20 stundas

Lasītākie raksti

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Valstsvīrs ar statistiķa aicinājumu 1
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
2020.gads Latvijā varētu kļūt par siltāko novērojumu vēsturē
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Vidzemes ziemeļos gaisa temperatūra pazeminājusies līdz -10 grādiem
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Babītē līdz 90% palielināta nekustamā īpašuma nodokļa atlaide daudzbērnu ģimenēm
24 minūtes
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: repmetāla grupas “Limp Bizkit” koncerts “Arēnā Rīga”
36 minūtes