Pasaulē
Baltija

Baltijas jūras reģionā šonedēļ fiksēts paaugstināts radiācijas līmenis. Aizdomas par saistību ar Krieviju2

Foto: LETA

Ziemeļvalstu radiācijas drošības dienesti šonedēļ Baltijas jūras reģionā fiksējuši nedaudz paaugstinātu radiācijas līmeni, kas gan nav tik augsts, lai kaitētu cilvēku veselībai vai videi.

Kā uzskata Nīderlandes eksperti, domājams, ka tas varētu būt saistīts ar kodoldegvielas elementa dehermetizāciju kādā no atomelektrostacijām Krievijas rietumos.

Tikmēr Krievijas ziņu aģentūra TASS, atsaucoties uz valsts atomenerģētikas koncerna “Rosenergoatom” pārstāvi, ziņo, ka neviena no divām atomelektrostacijām valsts ziemeļrietumos nav ziņojusi ne par kādām problēmām.

Pēc amatpersonas teiktā, Ļeņingradas atomelektrostacija un Kolas atomelektrostacija strādā normālā režīmā, nekādas novirzes iekārtu darbā nav konstatētas un radiācijas līmenis ne spēkstaciju teritorijā, ne to apkaimē nepārsniedz dabisko fonu.

Somijas, Norvēģijas un Zviedrijas radiācijas un kodoldrošības uzraudzības iestādes šonedēļ ziņoja, ka fiksējušas nedaudz paaugstinātu vairāku radioaktīvo izotopu līmeni daļā Somijas, Skandināvijas pussalas dienvidos un Arktikā, bet neizteica pieņēmumus par to izcelsmi.

Savukārt Nīderlandes Nacionālais sabiedrības veselības institūts norāda, ka analizējis Ziemeļvalstu datus un aprēķinājis, ka radionuklīdi nākuši no Krievijas rietumiem un ir “mākslīgas izcelsmes”, proti, tie varētu būt saistīti ar kodoldegvielas elementa bojājumu kādā kodolspēkstacijā.

Tomēr arī institūta paziņojumā atzīts, ka precīzu avotu nav iespējams noteikt ierobežotā mērījumu skaita dēļ.

Saistītie raksti

Visaptverošā kodolizmēģinājumu aizlieguma līguma organizācija piektdien tviterī ziņoja, ka tās Zviedrijā bāzētie radiācijas novērošanas sensori 22. un 23.jūnijā konstatējuši nedaudz paaugstinātu, bet nekaitīgu vairāku radioaktīvo izotopu klātbūtni Eiropas ziemeļrietumos.

Pievienotajā kartē kā iespējamā to izcelsmes vieta uzrādīta plaša teritorija, kas aptver Dāniju, Norvēģiju, Zviedrijas dienvidus, lialāko daļu Somijas un daļu Krievijas rietumu rajonu, ieskaitot Sanktpēterburgu.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
AK
Atis Klimovičs
Pasaulē
Atis Klimovičs: Svešinieku “intereses” Afganistānā 4
2 dienas
VB
Valdis Bērziņš
Pasaulē
Kremlis novāc kritiķus Austrijā 3
2 dienas
IF
Imants Frederiks Ozols
Pasaulē
“Krievija ir lietpratēja dezinformācijas un ļaundabīga iespaida ziņā.” Saruna ar ASV vēstnieku Latvijā par Krieviju, NATO, Covid-19 un protestiem 1
Intervija 2 dienas

Lasītākie

IP
Ilze Pētersone
Dabā
Kurp indiāņus vedīs virsaiši? Saruna ar “dabas advokātu” Uģi Rotbergu 1
Intervija 10 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Sociālajos tīklos pārsteidz video, kā vējš daudzdzīvokļu namu pagalmā ar neticamu spēku nogāž milzīgu koku 2
14 stundas
IR
Ilmārs Randers
Ekonomika
“Zinu, kā jūtas rokzvaigznes uz skatuves, jo ceļmalās stāv cilvēki un aplaudē!” Pa Eiropu ar fortūnas džentlmeņiem 1
16 stundas
LE
LETA
Latvijā
Pāvilostas mērs iepirkumos izkrāpj 236 159 eiro, bet KNAB samaksā smieklīgu sodu 2
15 stundas
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Korupcija vai nekompetence? Štelmahers atklāj patiesību par daudzkārt lietojamo higiēnisko masku iepirkumu 1
Intervija 11 stundas