“Atbilde uz Rietumu agresīvajiem izlēcieniem”: Baltkrievija žvadzina kodolieročus 53

“Baltkrievijā notiek otrais mācību etaps, kas ir saistīts ar taktisko kodolieroču pielietošanu,” TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” pastāstīja NBS majors, Zemessardzes štāba virsnieks Jānis Slaidiņš.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 12
VIDEO. Kaut kas neredzēts! Uz Gaujas tilta pie Cēsīm “atgriezusies ziema” – grūti pat pabraukt 16
Kokteilis
VIDEO. “Nākamais apkaunojums aiz Galkina!” Laima Vaikule koncertā dzied ukraiņu valodā, kas nokaitinājis krievvalodīgos
Lasīt citas ziņas

Viņu aizsardzības ministrs Viktors Hreņins paziņojis, ka tā “ir atbilde uz Rietumu agresīvajiem izlēcieniem”.

Slaidiņš piezīmē, ka šie izteicieni, protams, ir smieklīgi, ņemot vēra, kas sāka uzbrukumu Ukrainai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jau vēstīts, ka Krievijā un Baltkrievijā sācies nestratēģisko kodolspēku militāro mācību otrais posms.

Šajā posmā Krievijas un Baltkrievijas militārie spēki atstrādās “kopīgas sagatavošanās jautājumus” nestratēģisko kodolieroču kaujas izmantošanai.

Krievijas Aizsardzības ministrija par mācībām paziņoja 6.maijā. Aizsardzības ministrija savā paziņojumā uzsvēra, ka mācības tiek rīkotas, “reaģējot uz atsevišķu Rietumu amatpersonu provokatīviem paziņojumiem un draudiem” pret Krieviju.

Mācību pirmais posms Krievijā sākās 21.maijā. Tajā tika iesaistīts raķešu komplekss “Iskander” un hiperskaņas raķetes Kinžal”. Baltkrievija taktisko kodolieroču nesēju izmēģinājumus sāka 7.maijā.

Nestratēģiskie jeb taktiskie kodolieroči ir kodolgalviņas, kuru nogādes līdzekļi ir relatīvi maza darbības rādiusa raķetes, nevis stratēģiskās starpkontinentālās raķetes, un kuru jauda ir relatīvi neliela, piemēram, dažas kilotonnas. Kā taktiskos kodolieročus var izmantot raķešu sistēmas “Iskander”. Šie ieroči nesen tika izvietoti arī Baltkrievijā. Tiek lēsts, ka Krievijai ir lielākais šādu ieroču krājums pasaulē. Tie nekad nav izmantoti kaujas laukā.

PSRS notika mācības, kurās izmantoja taktiskos kodolieročus. Mūsdienu Krievijā šādas mācības nav notikušas. Tomēr avīze “Financial Times” rakstīja, ka pirms vairāk nekā desmit gadiem ir notikušas kara spēles, kuru pamatā bija šādu ieroču iespējama izmantošana – un pret hipotētisku Ķīnas agresiju.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.