Žanis Peiners (no labās).

Bertāns un Peiners rezultatīvi savstarpējā Eirolīgas spēlē 0

Latvijas izlases basketbolisti Dairis Bertāns un Žanis Peiners ceturtdien guva attiecīgi 12 un desmit punktus savstarpējā ULEB Eirolīgas septītās kārtas spēlē, kurā uzvaru svinēja Bertāna pārstāvētā Milānas “AX Armani Exchange Olimpia” komanda.

Krišjāņa Kariņa sieva Anda publisko emocionālu vēsti vīra atbalstam: “Es apprecēju vienu no drosmīgākajiem, godīgākajiem, gudrākajiem un labestīgākajiem vīriešiem pasaulē” 435

Milānas basketbolisti viesos ar rezultātu 98:92 (26:19, 28:30, 14:20, 30:23) uzvarēja Peinera pārstāvēto Stambulas “Dariššafaka Tekfen”.

Bertāns šajā mačā laukumā pavadīja 19 minūtes un 17 sekundes, kuru laikā realizēja četrus no četriem tālmetieniem, pēdējo no tiem iemetot nepilnas divas minūtes pirms pamatlaika beigām, kad panāca 91:87. Savukārt viņa divi divpunktu metieni savu mērķi nesasniedza.

Tāpat viņš izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, pārtvēra vienu bumbu, pieļāva vienu kļūdu, trīs reizes pārkāpa noteikumus un tika pie septiņiem efektivitātes koeficienta punktiem.

Tikmēr Peiners 19 minūtēs un 54 sekundēs iemeta vienu no trim divpunktu metieniem, savu vienīgo tālmetienu un piecus no septiņiem soda metieniem.

Viņam bija arī divas rezultatīvas piespēles, divas kļūdas, trīs piezīmes, izprovocēti pieci noteikumu pārkāpumi un astoņi efektivitātes koeficienta punkti.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 21 punktu bija Maiks Džeimss, bet 20 punktus iemeta Vladimirs Micovs. Tikmēr mājiniekiem ar 15 punktiem atzīmējās Maikls Ēriks.

Strēlnieks atgriežas pēc traumas sadziedēšanas

Vēl ceturtdien no latviešu pārstāvētajām komandām Jāņa Strēlnieka un Jāņa Timmas Pirejas “Olympiacos” savā laukumā sīvā cīņā ar rezultātu 72:73 (18:21, 21:18, 14:11, 19:23) piekāpās Turcijas klubam Stambulas “Fenerbahce”.

Strēlnieks laukumā atgriezās pēc traumas sadziedēšanas, kuras dēļ izlaida vairākus mačus. Viņš nospēlēja 16 minūtes un 52 sekundes, kurās realizēja vienu no trim divpunktu metieniem un aizmeta garām divus tālmetienus. Tāpat viņš izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, veica vienu rezultatīvu piespēli, pieļāva vienu kļūdu un efektivitātes koeficientā tika pie negatīva rādītāja -2.

Savukārt Timma septiņās minūtēs un 29 sekundēs aizmeta garām vienu divpunktu metienu un trīs tālmetienus, efektivitātē iekrājot -4.

Kopvērtējumā līderpozīcijā ar septiņām uzvarām septiņās spēlēs ir Madrides “Real”, kam ar sešām uzvarām sešās cīņās seko Maskavas CSKA. Milānas “AX Armani Exchange Olimpia” ar pieciem panākumiem septiņās cīņās ir ceturtā, bet Rolanda Šmita pārstāvētā Barselonas “Lassa” ar četrām uzvarām sešās cīņās ir sestā, kamēr Pirejas “Olympiakos” komanda guvusi trīs uzvaras septiņās spēlēs, kas tai dod desmito vietu.

Savukārt Anžeja Pasečņika pārstāvētā Grankanārijas “Herbalife” un Stambulas “Dariššafaka Tekfen” tikušas pie vienas uzvaras sešos un septiņos dueļos, ieņemot 14. un 16.vietu 16 vienību konkurencē.