Latvijā
Sabiedrība

Bez maksas vai krietni lētāk. Spēkā stājas atlaides sabiedriskajā transportā0


“Rīgas satiksmei” ir uzdots sekot līdzi, lai cilvēki sabiedriskajā transportā izmantotu sejas aizsegus.
“Rīgas satiksmei” ir uzdots sekot līdzi, lai cilvēki sabiedriskajā transportā izmantotu sejas aizsegus.
Foto: Evija Trifanova/LETA

No šodienas virknei pasažieru grupu ir atjaunotas braukšanas maksas atlaides Rīgas sabiedriskajā transportā, noskaidroja aģentūra LETA.

No šodienas pensionāri bez maksas transportā varēs pārvietoties darba dienās laika posmā no plkst.10 līdz 15.

Vienlaikus braukšanas maksas atvieglojumi 100% apmērā darba dienās no plkst.10 līdz 15 noteikti Rīgas administratīvajā teritorijā dzīvesvietu deklarējušām personām, kas vecākas par 75 gadiem, Rīgā deklarētiem nestrādājošiem vecuma un izdienas pensionāriem līdz 75 gadu vecumam, kā arī Černobiļas atomelektrostacijas (AES) avārijas seku likvidācijas dalībniekiem līdz 75 gadu vecumam un politiski represētām personām un nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem.

Atjaunotas ir arī stundas biļetes, kā arī daļēji atjaunotas atlaides studentiem.

Proti, studentiem būs iespēja iegādāties stundas biļetes par 0,30 eiro, taču mēnešbiļetes joprojām būs jāiegādājas par pilnu cenu.

Savukārt, 1.-8.klašu, kā arī 10. un 11.klašu skolēni sabiedrisko transportu joprojām varēs izmantot tikai par biļeti par pilnu cenu. Tostarp paredzēts, ka 9. un 12.klašu skolēniem braukšanas maksas atvieglojumi darbosies līdz šā gada 7.jūlijam, nevis līdz 9.jūnijam kā ir noteikts patlaban.

Personām, kuru deklarētā dzīvesvieta ir Rīga vai kurām Rīgā pieder nekustamais īpašums, tiek noteiktas tiesības iegādāties stundas biļetes par 1,15 eiro un brīvdienām paredzētās stundas biļetes par 0,60 eiro.

Savukārt bez laika ierobežojuma pilnā apmērā atjaunoti braukšanas maksas atvieglojumi ir Rīgā deklarētiem bērniem bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem,

kuri atrodas audžuģimenēs, aizbildnībā, bērnu aprūpes institūcijās vai mācās vispārējās vai profesionālās izglītības iestādēs, kā arī augstskolās un koledžās līdz 24 gadu vecuma sasniegšanai.

Atlaides atjaunotas arī Rīgas ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās pastāvīgi dzīvojošām personām, kas saņem pašvaldības apmaksātus sociālās aprūpes pakalpojumus, kā arī Rīgā deklarētiem strādājošiem vecuma un izdienas pensionāriem.

Saistītie raksti

Pašvaldība atgādina, ka atlaides netiek atjaunotas visas uzreiz, lai maksimāli mazinātu drūzmēšanās risku. Jāatceras, ka tieši sabiedriskais transports ir vieta, kur ir viens no lielākajiem inficēšanās riskiem, tādēļ pašvaldība aicina rūpīgi izsvērt tā izmantošanas nepieciešamību.

Jau ziņots, ka Rīgas domes pagaidu administrācija 27.martā veica izmaiņas pašvaldības saistošajos noteikumos, kas uz laiku atceļ lielāko daļu no atlaidēm pilsētas sabiedriskajā transportā, tādējādi cerot mazināt pasažieru plūsmu un ierobežot Covid-19 izplatību.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
Premjera partija tiek pie sava zemākā reitinga šogad
15 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Levits darbojas tik pasīvi, lai nesašūpotu valdību. Profesore Kreituse par prezidenta darbu gada griezumā 10
17 stundas
LE
LETA
Latvijā
ASV ziņojumā secināts, ka Latvija pilnībā neizpilda minimālos standartus cilvēktirdzniecības izskaušanā 2
17 stundas

Lasītākie

JR
Jānis Riekstiņš
Latvijā
Viņš ne tikai piedalījās, bet arī teorētiski pamatoja visnežēlīgākās represijas. Kādu cilvēku uz Latviju atsūtīja Staļins? 2
2 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Esmu priecīgs, ka esmu dzīvs!” Pasaules apceļotājs Kārlis pabeidzis divus gadus ilgo ceļojumu pāri Klusajam okeānam
Intervija 3 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Latvietis Ivo Puriņš iekļūst “Ekstrasensu cīņās” un atklāj patiesību par šovu
2 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
VIDEO. Silakrogā mītošie kaķi vairojas, dzemdē, ir izkropļoti un iet bojā: pašvaldība teic, ka nav saņēmuši iedzīvotāju sūdzības
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Iekšlietu ministrija steidzami lūdz atrast 10 miljonus eiro glābēju vajadzībām, citādi nāksies aizvērt vairākus depo
3 stundas