Latvijā
Rīga

No 1.jūnija pensionāri Rīgas sabiedriskajā transportā atkal varēs braukt bez maksas5


Rīga, 30.03.2020.
Rīga, 30.03.2020.
Foto: Timurs Subhankulovs/LA.LV

Rīgas domes pagaidu administrācija šodien lēma virknei pasažieru grupu no 1.jūnija atjaunot braukšanas maksas atlaides Rīgas sabiedriskajā transportā, noskaidroja aģentūra LETA.

Lēmums paredz, ka no pirmdienas pensionāri bez maksas transportā varēs pārvietoties laika posmā no plkst.10 līdz 15.

Braukšanas maksas atvieglojumi 100% apmērā darba dienās no plkst.10 līdz 15 noteikti Rīgas administratīvajā teritorijā dzīvesvietu deklarējušām personām, kas vecākas par 75 gadiem, Rīgā deklarētiem nestrādājošiem vecuma un izdienas pensionāriem līdz 75 gadu vecumam, kā arī Černobiļas atomelektrostacijas (AES) avārijas seku likvidācijas dalībniekiem līdz 75 gadu vecumam un politiski represētām personām un nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem.

Lēmums paredz atjaunot stundas biļetes, kā arī daļēji atjaunot atlaides studentiem. Proti, studentiem būs iespēja iegādāties stundas biļetes par 0,30 eiro, taču mēnešbiļetes joprojām būs jāiegādājas par pilnu cenu.

Savukārt, 1.-8.klašu, kā arī 10. un 11.klašu skolēni sabiedrisko transportu joprojām varēs izmantot tikai par biļeti par pilnu cenu.

Tostarp paredzēts, ka 9. un 12.klašu skolēniem braukšanas maksas atvieglojumi darbosies līdz šā gada 7.jūlijam, nevis līdz 9.jūnijam kā ir noteikts patlaban.

Personām, kuru deklarētā dzīvesvieta ir Rīga vai kurām Rīgā pieder nekustamais īpašums, tiek noteiktas tiesības iegādāties stundas biļetes par 1,15 eiro un brīvdienām paredzētās stundas biļetes par 0,60 eiro.

Savukārt bez laika ierobežojuma pilnā apmērā atjaunot braukšanas maksas atvieglojumus paredzēts Rīgā deklarētiem bērniem bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem, kuri atrodas audžuģimenēs, aizbildnībā, bērnu aprūpes institūcijās vai mācās vispārējās vai profesionālās izglītības iestādēs, kā arī augstskolās un koledžās līdz 24 gadu vecuma sasniegšanai.

Atlaides atjaunos arī Rīgas ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās pastāvīgi dzīvojošām personām, kas saņem pašvaldības apmaksātus sociālās aprūpes pakalpojumus, kā arī Rīgā deklarētiem strādājošiem vecuma un izdienas pensionāriem.

Atlaides saņēmēja statuss e-talonā tiks atjaunots automātiski un stāsies spēkā 1.jūnijā.

Pašvaldība atgādina, ka atlaides netiek atjaunotas visas uzreiz, lai maksimāli mazinātu drūzmēšanās risku. Jāatceras, ka tieši sabiedriskais transports ir vieta, kur ir viens no lielākajiem inficēšanās riskiem, tādēļ pašvaldība aicina rūpīgi izsvērt tā izmantošanas nepieciešamību.

Arī Slimību profilakses un kontroles centra direktora vietniece attīstības un epidemioloģiskās drošības jautājumos Ilona Viskova Rīgas pašvaldības pagaidu administrācijas sēdē sacīja, ka pakāpeniska atlaižu atjaunošana ir labs kompromiss attiecībā uz pensionāriem, jo ļaus konkrētos laikos nodrošināt dažādu ikdienas vajadzību veikšanu.

Vienlaikus viņa vērsa uzmanību, ka situācija jebkurā brīdī var mainīties un šis “kompromisa variants” varētu būt jāsaglabā ilgāku laiku.

Saistītie raksti

Viskova arī aicināja sabiedrību būt iecietīgai pret to, ka ierobežojumu atcelšana ir tikai daļēja, jo statistika liecina, ka no 570 Rīgā inficētajiem 24% ir kategorijā virs 60 gadiem.

Jau ziņots, ka Rīgas domes pagaidu administrācija 27.martā veica izmaiņas pašvaldības saistošajos noteikumos, kas uz laiku atceļ lielāko daļu no atlaidēm pilsētas sabiedriskajā transportā, tādējādi cerot mazināt pasažieru plūsmu un ierobežot Covid-19 izplatību.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
Vasaras tveicē valdība samazina tempu
12 stundas
LE
LETA
Latvijā
VIDEO. Pārdaugavā izcēlies ugunsgrēks šautuvē. Evakuējušies seši cilvēki
12 stundas
FG
Franks Gordons
Latvijā
Franks Gordons: Koronavīruss, rasisms un Donalds Tramps – padrūms šogad ir 4. jūlijs 1
13 stundas

Lasītākie

ZD
Zigfrīds Dzedulis
Laukos
“Zemes cenas pieaug.” “Altum” vadītājs Bērziņš intervijā arī atklāj, ka koronavīruss nav mazinājis interesi par zemi
Intervija 11 stundas
LL
LETA, LA.lv
Ekonomika
Eiropas Komisija apstiprinājusi 250 miljonu eiro ieguldīšanu “airBaltic” kapitālā
6 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Levits darbojas tik pasīvi, lai nesašūpotu valdību. Profesore Kreituse par prezidenta darbu gada griezumā 2
9 stundas
LL
Lato Lapsa
Latvijā
Kā VID izbeidz no sabiedrības acīm slēpto kriminālprocesu pret “savu” degvielas zagli 5
16 stundas
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Juris Lorencs: Diktators, kurš kļūst smieklīgs, vairs nav bīstams. Viņa dienas ir skaitītas
8 stundas