Kārlis Šadurskis
Kārlis Šadurskis
Foto – Ieva Čīka/LETA

“Bieži vien vakcinācijas pienākums ir bijis atruna.” Šadurskis min iemeslu, kāpēc daudzi pedagogi pametuši darbu 64

“Ja mēs runājam par pamata un vidējās izglītības posmu, jā, ir viena daļa pedagogu pametuši darbu, bet es domāju, ka bieži vien šeit vakciācijas pienākums ir bijis atruna,” TV24 raidījumā “Preses klubs” viedokli pauž Kārlis Šadurskis, 13. Saeimas deputāts (JV), Izglītības un zinātnes ministrs (2002-2004, 2016-2018).

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā
“Piedodiet, bet mājās jūs netiksiet!” Ukraina skaidro pavisam reālos frontes sabrukšanas iemeslus 85
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 67
Lasīt citas ziņas

Viņš norāda, ka patiesībā cilvēki ir aizgājuši no darba tāpēc, ka ir bijis ļoti grūti strādāt attālinātajā režīmā.

“Ja mēs paskatāmies uz to, kādā veidā ir normēta slodze skolā, nu, šīs 30 stundas, no kurām 21 ir kontaktstunda un pārējās ir sagatavošanās, konsultācijas, darbu labošana utt., kas varbūt bija samērīgi tad, kad strādāja klātienē, bet tagad attālinātajā darbā tas ir absolūti nepieņemami.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Šadurskis uzskata, ka ir par maz šo papildstundu, kas tādējādi veido lielu slodzi. Tāpat vecākās paaudzes pedagogiem zināmas grūtības sagādāja digitālie rīki.

“Tas vienkārši bija par smagu, un, nu, tā izdegšana bija ļoti spēcīga. Un, protams, beigu beigās vainīgs jau ir kovids, kas tad cits,” viņš uzsver.

Deputāts papildina, ka nelaimīgā kārtā tas sakrita ar darbu pēc jaunā standarta, un izsaka cerību, ka pedagogu algu modelis, pie kura šobrīd strādā Izglītības un zinātnes ministrija, būs samērīgāks, salīdzinot kontaktstundas un papildus darbus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.