Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Pexels.com

Bija labprātīgs sekss? Policija lūdz sākt kriminālvajāšanu pret sporta treneri, kuru apsūdz seksuāla rakstura darbībās ar mazgadīgu meiteni 45

Šā gada 8.martā Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1.biroja 3.nodaļas amatpersonas kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtīja kriminālprocesu pret kādu sporta treneri, kurš tiek turēts aizdomās par seksuāla rakstura darbībām ar 16 gadu vecumu nesasniegušo personu, tā portālu LA.LV informēja VP Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Lāsma Greidāne.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Situācija mainās pa stundām!” Saņemti divi pilnīgi pretēji ziņojumi no frontes. Kurš melo?
Kokteilis
Katram cilvēkam ir sava piemērotākā un veiksmi nesošākā krāsa, ko var noteikt pēc dzimšanas datuma. Noskaidro savējo! 13
Kokteilis
Nosaukti 8 vārdu īpašnieki, kuriem gribot vai negribot sanāk iekulties nepatikšanās
Lasīt citas ziņas

Kriminālprocess uzsākts 2023.gada 21.aprīlī, pamatojoties uz cietušās iesniegumu par to, ka no 2014. gada līdz 2015.gadam sporta treneris, pie kura viņa tajā laikā trenējās, bija veicis ar viņu seksuāla rakstura darbības, apzinoties, ka viņa nebija sasniegusi sešpadsmit gadus.

Kriminālprocesa gaitā tika noskaidrots, ka līdz cietušās sešpadsmit gadu vecumam abu starpā bijušas labprātīgas dzimumattiecības, kuras cietusī slēpusi no vecākiem un draugiem. Pēc vairākiem gadiem, kad cietusī sasniegusi pilngadību, attiecības eskalējušas ar abu pušu laulību, kas īsi pēc tās noslēgšanas izirusi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpat izmeklēšanas gaitā netika gūtas ziņas par to, ka aizdomās turētajam būtu bijušas seksuāla rakstura attiecības ar citām nepilngadīgām personām.

Izvērtējot kriminālprocesā pierādītos apstākļus, policija ierosināja prokuratūru saukt personu pie kriminālatbildības par četriem atsevišķiem noziedzīgiem nodarījumiem (vienu mazāk smagu un trim smagiem noziedzīgiem nodarījumiem) saskaņā ar: Krimināllikuma 161.pantu par seksuāla rakstura darbībām ar personu, kas nav sasniegusi sešpadsmit gadus;
Krimināllikuma 161.pantu par dzimumtieksmes apmierināšanu pretdabiskā veidā, ar personu, kura nav sasniegusi sešpadsmit gadu (Krimināllikuma redakcija līdz 2014.gada 13.jūnijam); Krimināllikuma 162.panta pirmo daļu par netiklām darbībām ar nepilngadīgo, ja to ir izdarījusi pilngadīga persona (Krimināllikuma redakcija līdz 2014.gada 13.jūnijam).

Par smagāko no minētiem noziegumiem personai, ja tā tiks atzīta par vainīgu, var tikt piemērota brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskai darbs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.