Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

67% darbinieku nometuši zemē darba devēju izsniegtās mobilās ierīces0

Publicitātes foto

67% darbinieku, kuri sabojājuši darba devēju nodrošinātas mobilās ierīces, piemēram, viedtālruni vai planšetdatoru, visbiežāk to izdarījuši, nometot tās uz zemes vai grīdas, liecina mobilo sakaru operatora “Bite” un pētījumu aģentūras “Norstat Latvija” aptaujas dati*.

Turpretim 17% to ir izdarījuši, aplejot mobilās ierīces ar šķidrumu.

Iespējamie riski

Nav noslēpums, ka mūsdienās darba devēju nodrošinātas mobilās ierīces ir ikdienišķs darba elements vairumam Latvijas iedzīvotāju.

Turklāt, ņemot vērā, ka tās ikdienā tiek izmantotas ļoti bieži, mobilās ierīces tiek pakļautas dažādiem riskiem. Piemēram, darbinieks var netīšām saplēst ierīces ekrānu, nometot to, apliet to ar šķidrumu, pazaudēt, saspiest vai “inficēt” ar kādu kaitniecisku programmatūru u.tml.

Aptaujā noskaidrots, ka darbinieki darba devēju nodrošinātas mobilās ierīces visbiežāk jeb 67% gadījumu ir sabojājuši, tās netīšām nometot zemē vai uz grīdas.

Otrs visbiežāk minētais ierīču sabojāšanas veids ir apliešana ar šķidrumu, ko norāda 17% aptaujāto.

Interesanti, ka 8% gadījumu darbiniekiem nodrošinātās ierīces ir sabojājusi trešā persona, piemēram, kolēģis, netīšām aplejot ar kafiju.

Būtiski, ka 11% gados jaunāko respondentu vecumā no 18-29 gadiem, ir sabojājuši ierīci, netīšām “inficējot” to ar kādu kaitniecisku programmatūru jeb “vīrusu”.

Remonts dārgs

“Cilvēki ļoti bieži mēdz netīšām sabojāt dažādas mobilās ierīces – gan savas personīgās, gan tās, kuras darba veikšanai nodrošina darba devējs.

Tiesa, piemēram, saplīstot viedtālruņa vai planšetdatora ekrānam, remonts ir dārgs. Mūsu pieredze liecina, ka vidējās izmaksas viedtālruņa vai planšetdatora ekrāna nomaiņai ir aptuveni 165 eiro.

Ikdienā redzam, ka arvien vairāk biznesa klientu kļūst piesardzīgāki, saprotot un aptverot riskus, kādiem uzņēmuma mobilās ierīces tiek netīši pakļautas gan aktīvas un biežas to izmantošanas, gan pieaugošo kiberdrošības risku dēļ.

Rūpējas par drošību

Piemēram, pērn 75% “Bites” biznesa klientu, iegādājoties viedierīci, izmantoja iespēju apdrošināt mobilo ierīču ekrānus, tādā veidā nodrošinoties pret neparedzētām izmaksām.

Savukārt 35% biznesa klientu izmanto “Bites Antivīrusa” pakalpojumu, kas nodrošina ierīces aizsardzību pret kiberriskiem tostarp dažādiem “vīrusiem”,” skaidro “Bites” mārketinga vadītāja Diāna Šmite.

Saistītie raksti

Viņa piebilst, ka kiberdrošības riski nākotnē, visticamāk, apdraudēs arvien vairāk mobilo ierīču. Piemēram, pērn “Bites Antivīruss” ik mēnesi identificējis vairāk nekā 16 miljonus paziņojumu par drošības riskiem mobilajās ierīcēs, kas ir par trīs reizēm vairāk, salīdzinot ar 2018. gadā fiksēto statistiku.

Uzziņa:

Interneta aptauju veica “Bite” sadarbībā ar pētījumu aģentūru “Norstat Latvija”. Aptauja norisinājās 2020. gada janvārī, tajā piedalījās 1010 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Ekonomika
Dombrovskis: Ekonomikas atkopšanos ietekmēs tas, cik lielā mērā izdosies saglabāt uzņēmumus un darbavietas
4 stundas
TA
Tavs Auto TV
Ekonomika
Kā mainās bremzēšanas ceļš atkarībā no ātruma un riepu stāvokļa? Skaties “Tavs Auto TV”
4 stundas
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Portāls vietējiem ražotājiem
4 stundas

Lasītākie

LE
LETA
Veselam
Diennaktī rekordliels ar Covid-19 saslimušo skaits – 48 cilvēki
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
No ārvalstīm iebraukušajiem aizliedz pārvietoties ar sabiedrisko transportu 1
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
Dīkstāves pabalstu varētu saņemt 20 000 pašnodarbināto un 13 000 mikrouzņēmumu nodokļa maksātāju
30 minūtes
LE
LETA
Latvijā
VIDEO. Premjers skaidro, kam tiks piemēroti bargākie sodi 3
2 stundas
MA
Māris Antonevičs
Latvijā
Māris Antonevičs: Ķīna draugs, bet patiesība dārgāka
3 stundas