Foto LETA

Braže: Ukrainai veltītā palīdzība nedrīkst mazināties 50

Ukrainai veltītā palīdzība nedrīkst mazināties, uzsvēra ārlietu ministre Baiba Braže, pirmdien piedaloties Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomē Luksemburgā, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijas Komunikācijas grupa.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šajos 5 datumos dzimušas īstas kompānijas dvēseles, viņi burtiski izstaro gaismu visur, kur iet
Putins brīdina NATO dalībvalstis Eiropā nespēlēties ar uguni 58
Kokteilis
FOTO. “Neizsakāmi lepojamies!” Madaras Raabes un Kiviča meita godam pārstāvējusi Latviju starptautiskā līmenī
Lasīt citas ziņas

ES Ārlietu padomes darba kārtībā bija ES militārais atbalsts Ukrainai tās cīņā pret Krievijas agresiju, situācija Tuvajos Austrumos, kā arī diskusija par Sudānu.

Kopīgajā ES ārlietu un aizsardzības ministru diskusijā par atbalstu Ukrainai ministri bija vienoti nostājā par stingru un steidzamu turpmāko palīdzību, īpaši stiprinot Ukrainas pretgaisa aizsardzības spējas. “ES jārīkojas nekavējoties – Ukrainai veltītā palīdzība nedrīkst mazināties. Atbalstot Ukrainu, mēs stiprinām Eiroatlantiskās telpas drošību, aizsardzību un militārās spējas,” norādīja Latvijas ārlietu ministre. Viņa atgādināja, ka Latvija jau ir parakstījusi divpusējo vienošanos ar Ukrainu par ilglaicīgu atbalstu un drošības saistībām, paredzot sniegt visu iespējamo atbalstu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Braže uzsvēra, ka Krievijas spēju mazināšana jāturpina ar efektīvu sankciju politiku, norādot, ka Latvija gaida, ka ES sankciju pret Krieviju 14.kārtā ietvers mangāna rūdas un alumīnija oksīda eksporta un tranzīta aizliegumu. Svarīgi salāgot ES sankcijas pret Baltkrieviju ar Krievijas sankciju režīmu.

Latvijas ārlietu ministre arī aicināja risināt naftas cenu griestu apiešanas jautājumu, kā arī panākt vienošanos par Krievijas iesaldēto aktīvu peļņas izmantošanu atbilstoši Ukrainas prioritātēm, īpaši militārajām vajadzībām. Tāpat Latvija pauda atbalstu Somijas un Itālijas priekšlikumam sākt diskusiju par efektīvu instrumentu izveidi cīņai ar migrāciju.

Diskusijā par Tuvajiem Austrumiem turpināja 16.aprīļa ES ārlietu ministru neformālajā ārkārtas sanāksmē iesākto domu apmaiņu, īpašu uzmanību pievēršot Irānas uzbrukumam Izraēlai, reģionālajiem jautājumiem, kā arī centieniem panākt humānās krīzes risinājumu.

“Irāna eskalēja situāciju, uzbrūkot Izraēlai. Tādēļ ES stingri jārīkojas, paplašinot Irānas dronu sankciju režīmu, tajā iekļaujot arī ballistiskās raķetes, tādējādi mazinot Irānas destabilizējošo uzvedību reģionā un tās atbalstu Krievijas agresijai pret Ukrainu. Vienlaikus jābūt skaidram fokusam uz krīzi Gazā un politisko procesu par divu valstu risinājumu,” uzsvēra ministre.

Pēc Ārlietu padomes noslēguma ministre piedalās augsta līmeņa forumā “Reģionālā drošība un sadarbība”, kurā ES un Līča sadarbības padomes valstu ārlietu ministri diskutēs par globālās un reģionālās drošības jautājumiem, tostarp konfliktu Gazā, Irānu, Krievijas karu Ukrainā. Latvija atbalsta ciešāku attiecību veidošanu ar Līča reģionu tā nozīmīgās politiskās un ekonomiskās ietekmes dēļ.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.