Foto: Shutterstock

Brīdina! Bīstamā putnu gripa apdraud arī mājdzīvniekus: konstatēts jau otrs saslimšanas gadījums zīdītājam Latvijā 16

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) informē, ka diemžēl Jēkabpilī atrastai mirušai lapsai ir laboratoriski apstiprināta putnu gripa. Līdz ar to šobrīd Latvijā ir konstatēti jau divi gadījumi, kad ar putnu gripu saslimuši un miruši zīdītāji – gan Daugavpilī, gan Jēkabpilī. Savukārt Polijā putnu gripa ir konstatēta jau divdesmit četriem mirušiem kaķiem.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem
Krimināls
Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 8
Lasīt citas ziņas
Ņemot vērā augstos saslimšanas rādītājus savvaļas putnu vidū Latvijā un visā Eiropā, kā arī gadījumus, kad putnu gripa konstatēta jau arī zīdītājiem, PVD aicina suņu un kaķu saimniekus īpaši uzraudzīt savus mājdzīvniekus un nepieļaut, ka tie tuvojas mirušiem savvaļas putniem.

Ja nu tomēr mājdzīvnieks izskatās nevesels, nekavējoties ir jāvēršas pie veterinārārsta pēc palīdzības! Ņemot vērā to, ka ar putnu gripu var inficēties arī cilvēki, vedot savu mājdzīvnieku pie ārsta, ir jālieto gumijas cimdi un aizsargmaska.

CITI ŠOBRĪD LASA

Putnu gripa ir patiešām ļoti lipīga infekcijas slimība, kas rada bojājumus dažādās orgānu sistēmās. Ar putnu gripu slimo vistas, pīles, zosis, tītari, paipalas, pāvi, fazāni, retāk citas putnu sugas.

Mājdzīvnieki un arī plēsēji ar putnu gripu var inficēties car elpceļiem.

Klīniskās pazīmes slimam dzīvniekam ir: drudzis, aizdusa, konjunktivīts un diemžēl ļoti ātri iestājas arī nāve. Dažkārt novērotas neiroloģiskas pazīmes (dzīvnieks dīvaini riņķo, ir neorganizēts, veic neveiklas, nesaprotamas kustības, ir koordinācijas traucējumi).

Pārtikas un Veterinārais dienests atgādina, ka putnu gripa Latvijā šogad ir konstatēta Aizkrauklē, Cēsu, Gulbenes, Jēkabpils, Krāslavas, Ķekavas, Madonas, Ogres, Rēzeknes, Salaspils, Saldus, Talsu, Tukuma novados, kā arī Daugavpilī, Liepājā, Ventspilī, Jūrmalā un arī Rīgā.

Kategoriski aizliegts aiztikt vai pašam pārvietot mirušus putnus! Par atrastiem mirušiem putniem nekavējoties ir jāziņo pašvaldībai vai Pārtikas un Veterinārajam dienestam, atstājot ziņojumu automātiskajā atbildētājā – tel. 67027402.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.