Foto: PIXABAY

Iedzīvotāji aicināti ziņot par atrastiem beigtiem putniem; jāuzmana mājputni un to kontakti ar savvaļas putniem 7

Alūksnes novada pašvaldība aicina iedzīvotājus ziņot par atrastiem beigtiem putniem, aģentūru LETA informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Reklāma
Reklāma
Izrādās, gurķus ar tomātiem nedrīkst ēst kopā! 8 produktu kombinācijas, no kurām labāk izvairīties 37
“Gustavo ir bīstams narciss, bet Rutulis un Patrisha tērētas marionetes!” Ainārs Mielavs velta skarbus vārdus radošajiem kolēģiem 2
Pasaule visdrīzāk tomēr ir plakana – astrofiziķis izpētījis zemi visaugstākajā precizitātes līmenī
Lasīt citas ziņas

Iedzīvotājiem situācijā, ja tiek atrasti beigti putni, jāzvana pa tālruni 29 477 535 biedrībai “Astes un ūsas” vai ziņot Pārtikas un veterinārajam dienestam pa tālruni-automātisko atbildētāju 67 027 402.

Alūksnes novadā, pie Alūksnes ezera, ir atrasti beigti savvaļas putni un, ņemot vērā putnu gripas izplatību valstī, pastāv aizdomas, ka tie varētu būt saslimuši ar putnu gripu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Aploka informē, ka tiek veikti laboratoriskie izmeklējumi, lai to pārbaudītu, patlaban vēl nav zināms, vai atrastajiem putniem ir bijusi putnu gripa. Pēc Pārtikas un veterinārā dienesta ziņām, līdz 19.jūnijam putnu gripa ir konstatēta 19 pašvaldību teritorijās valstī.

Lai neapdraudētu savu veselību un nepieļautu slimības tālāku izplatību, pašvaldība

aicina iedzīvotājus pašiem nekādā gadījumā neaiztikt beigtus vai slimus putnus, nenest tos uz mājām, dzīvnieku patversmēm vai veterinārajām klīnikām.

Mājputnu turētājiem jāņem vērā, ka putnus atļauts izlaist norobežotās ganībās, norobežotos pastaigu laukumos, norobežotās ūdenstilpnēs, barošanai un dzirdināšanai jāiekārto norobežota, ar ūdensnecaurlaidīgu jumtu nosegta vieta.

Putnu gripa ir akūta, ļoti lipīga dzīvnieku infekcijas slimība, ar kuru slimo putni, lielākoties ūdensputni. Taču atsevišķos gadījumos tā ir konstatēta arī zīdītājiem.

PVD informācija liecina, ka šīs slimības skartās putnu sugas ir cekulainais dūkuris (cekuldūkuris), paugurknābja gulbis, kajaks, lielais ķīris, melnspārnu kaija, sudrabkaija un upes zīriņš. Tāpat vairākās vietās Latvijā konstatēta masveida nobeigšanās vārnveidīgajiem (krauķiem, vārnām un citiem), taču līdz šim laboratorisko izmeklējumu rezultāti uz putnu gripu ir bijuši negatīvi.

Putnu gripas apakštips H5N1, kas konstatēts savvaļas putniem Latvijā, var apdraudēt arī cilvēku veselību.

Kā vēstīts, Latvijā jūnijā līdz šim konstatēti 35 jauni putnu gripas izplatības gadījumi.

Vienlaikus PVD norāda, ka joprojām tiek saņemta jauna informāciju no iedzīvotājiem par atrastiem beigtiem vai slimiem putniem.

No kopumā 246 laboratoriski izmeklētajiem putniem augsti patogēna putnu gripa līdz šim ir konstatēta 102 putniem.

PVD dati liecina, ka putnu gripa šogad ir apstiprināta Aizkraukles, Cēsu, Gulbenes, Jēkabpils, Krāslavas, Ķekavas, Madonas, Ogres, Rēzeknes, Salaspils, Saldus, Talsu, Tukuma novados, kā arī Daugavpilī, Liepājā, Ventspilī, Jūrmalā un Rīgā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.