Foto: AP/SCANPIX
Foto: AP/SCANPIX
Ilustratīvs foto. ASV Arkanzasas štata Dimantu krātera parks ir 37 akru plaša teritorija, kurā apmeklētāji var meklēt dārgumus. Parks ir radies vulkāna krātera erozijas rezultātā. Attēlā redzamais dimants arī tika atrasts šajā parkā.

Brīnumains atradums dzimšanas dienā! Meitenīte ASV parkā uziet 2,95 karātu lielu dimantu 6

Kāda veiksmīga 7 gadus veca meitenīte sarūpējusi sev vienreizēju dzimšanas dienas dāvanu, ceļmalā atrodot 2,95 karātu lielu – zeltaini brūnu dimantu, tā vēstīja ārvalstu medijs “CNN“.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 3
Vēstures atkārtošanās ir neizbēgama! Peskovs atklāj, uz kuru Eiropas galvaspilsētu Krievija mērķēs savas raķetes 164
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam
Lasīt citas ziņas

Jaunā gemoloģe atrada dimantu Arkanzasas štata Dimantu krātera parkā Mērfrīsboro (Crater of Diamonds State Park in Murfreesboro, Arkansas), teikts parka ziņu izlaidumā.

Espenas Braunas (Aspen Brown) 1. septembra atradums “ir otrs lielākais, ko šogad reģistrējis kāds no mūsu parka viesiem, un to lieluma ziņā apsteidz tikai šā gada martā šeit atrastais 3,29 karātu brūnais dimants,” tā teikts paziņojumā.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Brauna apmeklēja parku kopā ar savu tēti un vecmāmiņu, lai nosvinētu savu septīto dzimšanas dienu,” teikts paziņojumā. “Brauna pacēla akmeni apmēram zaļā zirņa lielumā ceļa malā, kas ved gar parka ziemeļaustrumu stūri.” Parka amatpersonas vēlāk apstiprināja, ka Brauna patiešām ir atradusi dimantu, teikts paziņojumā.

“Espenas dimantam ir zeltaini brūna krāsa un dzirkstošs spīdums. Tas ir pilnīgs kristāls, bez lauztām šķautnēm, taču ar nelielu plaisu vienā pusē, taču tā radusies jau dimanta veidošanās laikā,” paziņojumā sacīja parka uzrauga palīgs Veimons Kokss (Waymon Cox). “Tas noteikti ir viens no skaistākajiem dimantiem, ko esmu redzējis pēdējos gados,” viņš uzsvēra.

Espena nebūt nav vienīgā, kurai šogad tā paveicies: turpat vai ik katru dienu daži no šī ASV parka apmeklētājiem atrod šeit dimantu, vēstīja “CNN”. Kopš kāds lauksaimnieks šajā vietā atrada dimantus, te jau ir atrasti vairāk nekā 75 000 dimantu.

37 akru plašā parka teritorija, kurā apmeklētāji var meklēt dārgumus, ir radusies vulkāna krātera erozijas rezultātā. Šīs vietas unikālās ģeoloģiskās struktūras dēļ bez dimantiem te ir atrodami arī citi dārgakmeņi, piemēram, ametisti un granāti.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.