Publicitātes foto

Ceļošana ar bērniem var šķist kā haosa teorijas eksperiments. Ir laiks mainīt savu redzējumu! 12

Ceļošana ar bērniem dažiem var šķist kā haosa teorijas eksperiments. No dusmu lēkmēm līdz pazaudētām rotaļlietām, kavētiem lidojumiem, izsitumiem no autiņbiksītēm – jūs nekad nezināt, kas vēl var atgadīties. Tas ir pietiekami, lai liktu jebkuram vecākam apsvērt iespēju doties ceļojumā pēc “pāris” gadiem. Taču mūsdienu pasaulē, kad ģimenes šķir viens lidojums, palikt mājās brīvdienās dažkārt nav iespējams, vēsta “Motherly”.

Reklāma
Reklāma
Eiropas Savienība “piegriež skābekli” Putina režīmam! Krievijai gaidāmi lieli zaudējumi
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests. Pasaki, ko attēlā ieraudzīji pirmo, un uzzini savas stiprās un vājās puses
Kokteilis
FOTO. Ziedu vainagi, ģimene un tradīcijas! Kā Jāņus nosvinēja mūsu slavenības? 28
Lasīt citas ziņas

“Vai tas ir tā vērts? Es esmu šeit, lai jums pateiktu, jā, jā, tā tas ir,” uzsver māmiņa, kura vēlas padalīties ar citiem savā pieredzē. Kā māte, kas ir diezgan daudz ceļojusi kopā ar saviem mazuļiem un līdzdibinājusi “Bébé Voyage” — galveno vecāku kopienu, kas ceļo ar maziem bērniem, viņa atzīst, ka bez izaicinājumiem neiztikt.

“Bet, ja jūs varat, vēlaties vai jums ir jāceļo, es jums apsolu, jums pavērsies pavisam jauns skatījumu uz mātes lomu,” viņa apgalvo. Ceļojums stiprinās saikni ar bērniem, liks piebremzēt, atvilkt elpu, atklāt galamērķi kā vietējam un atklāt kopības spēku un labestību svešiniekos. Īsāk sakot, tā ir iespēja kļūt par māti un cilvēku, kas spēj pielāgoties.

CITI ŠOBRĪD LASA

Maini savu skatījumu uz ceļojumiem ar bērniem!

Ir tikai tik daudz jāplāno, ceļojot ar bērniem, it īpaši, ja viņi ir mazi. Lidojuma aizkavēšanās, mazuļa dusmu lēkmes, lidojuma kavēšanās, visi šie faktori un daudz kas cits var ietekmēt jūsu rūpīgi izplānoto ceļojumu. Sagatavojot čemodānu ar katru iespējamo rīku, uzkodu, rotaļlietu un grāmatu, mammas var justies kā kaujā. Un, protams, neskatoties uz to, ka viss pārbaudīts, kaut kas noteikti aizmirsts. Cīņa ir reāla.

“Bet šeit ir tas, ko es uzzināju daudzos ceļojumos, kuros devos kopā ar saviem bērniem – vienkārši atslābstiet,” viņa norāda.

Ir tik daudz, ko jūs nevarat kontrolēt. Neatkarīgi no tā, vai lidmašīna pacelsies laikā, vai arī jūsu mazulis izvēlēsies visu lidojumu pavadīt kliedzot.

Ja jūs sākat domāt par ceļošanu kopā ar bērniem kā par piedzīvojumu, iespējams, jūs sāksiet sajust kādu aizrautību, iespēju izkļūt no rutīnas, viņa stāsta. Ar laiku pamanīsiet – jo vairāk pieņemsi, ka ārējie mainīgie apgrūtina rūpīgo plānošanu, jo kļūsiet par izturīgāku mammu, kura spēj pielāgoties.

Nesteidzies!

“Es nesen izmantoju savu padomu Parīzes ceļojumā. Protams, pirmajā dienā bijām pārguruši,” viņa atceras. Ja neskaita pastaigu uz tuvāko rotaļu laukumu, es neko neplānoju. Šī diena bija par atpūtu un snauduļošanu. Nākamajā dienā nesteidzīgi piegājām pie Eifeļa torņa un uzkāpām tajā. Tas bija mūsu grandiozais plāns mūsu īsajam laikam Parīzē, un ar to pietika. Mani bērni bija sajūsmā, un, atklāti sakot, arī es. Ja mēs būtu mēģinājuši saplānot vairāk, mēs visi būtu izsmelti, viņa stāsta.

Aizmirstiet dienas, kas pārpildītas maršrutiem un nepārtrauktām apskates vietām. Tas ir nogurdinoši. Jūsu bērni cietīs, un jūs arī. Izvēlieties vienu neaizmirstamu aktivitāti, piemēram, ekskursiju gida pavadībā vai pieminekļa apmeklējumu, un vienu nelielu aktivitāti, piemēram, vietējā parka apmeklējumu, viņa iesaka.

Reklāma
Reklāma

Šeit ir vēl viens padoms, ko izmēģināju – noteikti neko neplānoju pirms pulksten 11:00, viņa norāda. Kāpēc jācieš, mēģinot panākt, lai mani bērni (un es) pilnībā pielāgotos laika joslai?

Atver sevi jauniem cilvēkiem un pieredzei!

Ceļošana ar mazajiem sniedz unikālu iespēju izpētīt jaunas vietas un pieredzi ar viņu zinātkārajām acīm. Kad nesteidzaties no vienas aktivitātes uz nākamo, nekad nezināt, kādus slēptos dārgakmeņus jūs varētu atklāt.

Iespējams atrast burvīgu rotaļu laukumu vai ģimenei draudzīgu restorānu ar apburošu āra rotaļu laukumu. Bērni spēlēsies ārā, varbūt pat iegūs jaunus draugus, kamēr jūs varēsiet atpūsties un baudīt, piemēram, vīna glāzi. Iepazīstiet savus bērnus un iedziļinieties vietējā kultūrā, tērzējot ar citām mammām parkā. Iespējams, jūs pārsteigs vietējo padomi un slēptie dārgakmeņi, par kuriem uzzināsiet. Varat uzzināt par labāko ģimenei draudzīgo picu ēstuvi pilsētā vai dzirdēt par bezmaksas koncertu parkā, kas ir lieliski piemērots visai ģimenei.

Jaunu draugu-vecāku iegūšana var mainīt skatu uz dzīvi. Tā var atklāt, ka citās vietās audzināšana ir nedaudz atšķirīga (un dažreiz labāka!). Šī ir iespēja uzzināt, kā to dara citās kultūrās.

Pieņem palīdzību!

“Kad es sāku ceļot ar abiem saviem mazuļiem, man bija pārsteidzošs atklājums — šajā pasaulē ir daudz labu cilvēku, kas vēlas palīdzēt grūtībās nonākušai mammai. Esmu bijusi nedrošās situācijās, ar diviem maziem bērniem stiepjot bagāžu, un laipni svešinieki ir nākuši man palīgā,” viņa stāsta.

Ceļošana ar mazajiem man ir iemācījusi nebaidīties pieņemt palīdzību, viņa iedrošina citas mammas. Cilvēki saprot un, iespējams, kādreiz ir bijuši jūsu vietā.

Šajā digitālajā laikmetā mums ir iespēja sazināties ar vecākiem visā pasaulē, lai lūgtu padomus un zināšanas. Vecāki vēlas palīdzēt citiem vecākiem. Kā “Bébé Voyage” līdzdibinātāja esmu bijusi aculieciniece tam, kā mūsu globālā vecāku kopiena atkal un atkal pulcējas, lai piedāvātu atbalstu un padomus ceļošanai ar bērniem, viņa norāda.

“Es zinu, tikpat labi kā jebkurš vecāks, ka ceļot ar maziem bērniem ir biedējoši,” viņa apgalvo, “taču tā var būt arī bagātīga pieredze, kas mums tik daudz iemāca par mums pašiem un mūsu bērniem. Izkāpjot no savas komforta zonas un pieņemot jaunas kultūras un pieredzi, mēs kā vecāki audzinām savu pielāgošanās spēju, mācāmies no citiem un padziļinām saikni ar saviem mazajiem. Tāpēc veiciet šo lēcienu un dodieties ģimenes piedzīvojumā!”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.