“Dati par bērnu prasmi lasīt ir tikpat nepatīkami kā dati par alkoholismu,” atklāj Agnese Rakovska 45

“Dati par bērnu prasmi lasīt ir tikpat nepatīkami kā dati par alkoholismu,” TV24 raidījumā skaidro mūziķe Agnese Rakovska.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 30
TV24
“Ukraiņi atraduši alternatīvu ATACMS raķetēm,” atklāj NBS majors Slaidiņš
Veselam
“Ēdiens nav tā lielākā nelaime!” Danilāns atklāj patiesību par kuņģa čūlu
Lasīt citas ziņas

“Es ikdienā sastopu 5., 6.klases bērnus. Lasītprasme, kas ir funkcionāla, varētu būt okey, taču sapratne par izlasīto ir dramatiska,” stāsta mūziķe.

Agnese Rakovska uzskata, ka visu vainu par bērnu sliktajām lasītprasmēm nevar uzvelt vecākiem, kas nepievērš uzmanību bērniem vai viedajām tehnoloģijām.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Dati ir biedējoši un tāpēc, tā radoši pieejot šai lietai, es pārstāvu savu lauciņu – cilvēki, kas ir nekompetenti un neizglītoti, nelasa grāmatas, viņi nevar arī nākotnē uzrakstīt dziesmas, jo saturs un teksts ir ārkārtīgi būtisks. Tāpēc mēs gribējām tam radoši pieiet mudinot atvērt grāmatu un nodziedāt to.”

Jaunā paaudze ļoti daudz laika pavada ekrānos un ir maz ģimeņu, kurās vecāki pirms došanās pie miera lasa kopā ar saviem bērniem.

Agnese Rakovska skaidro, ka šie vakari kopā pie grāmatas ir arī vecāku uzmanība bērniem. “No tā izriet arī parējās darbības- alkoholisms, kriminālas darbības. Tas viss sākās ģimenē. Varbūt dažreiz ir labi satikties pie grāmatas.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.