Karikatūras autors: Gatis Šļūka

Cītīgi strādāt, gudri baudīt
. Ko sola Koka Kazas gads 0

Koka kaza

Šlesers aicinās KNAB un VDD ierosināt kriminālprocesu par izskanējušo informāciju saistībā ar divu miljonu it kā saņemšanu no Putina 23
Vecāki jautā: Kāpēc par bērnu ēdināšanu nauda jāpārskaita uz Lietuvas bankas kontu? 5
VIDEO. Aculiecinieks nakts laikā netālu no Preiļiem nofilmē dīvainus dzīvniekus
Lasīt citas ziņas

Viena no laika atskaites ķīniešu laika skaitīšanas sistēmām ir 60 gadu cikls – Mēness jeb lunārais kalendārs, kas iedalās divos mazākos ciklos: 1) piecu stihiju ciklā, kad dominē uguns, zemes, metāla, ūdens un koka stihija, un 2) divpadsmit dzīvnieku gadu ciklā. Tad, kad katrs dzīvnieks ir pabijis visās piecās stihijās (12×5=60), sākas jauns cikls. 2015. gads ir 32. gads sešdesmit gadu ciklā. Šajā ciklā jau ir bijuši divi Kazas gadi: 1991. gadā bija Metāla Kazas gads un 2003. gadā – Ūdens Kazas gads. 2015. gads tāpat kā 2014., ir koka stihijas aizbildniecībā, tāpēc šo gadu dēvēsim par Koka Kazas/Auna gadu.

Koks austrumu kultūrā simbolizē arī cilvēku un tā dabu, tāpēc šajā gadā spilgtāk izpaudīsies cilvēku rakstura īpašības un patiesā daba. Paši austrumnieki koka stihijas Kazu/Aunu dēvē par “Citu cienīto Aunu”, tādējādi norādot uz gaidāmā gada tendencēm, kas simbolizē strādīgumu un godīgumu. Atšķirībā no iepriekšējā gada šajā gadā enerģija tiks tērēta katra paša stabilitātes veidošanai un nostiprināšanai. Cilvēki iedziļināsies lietu būtībā un mēģinās rast labāko risinājumu. Aktuāli būs naudas ieguldīšanas un pelnīšanas jautājumi. Atpūtai būs iecienīti nelieli pasākumi ar iespēju baudīt dabu, kvalitatīvus priekšnesumus un gardas maltītes. Kvalitāte būs galvenais vērtību kritērijs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šis gads būs veiksmīgāks zemes stihijas (Vērša, Jaunavas, Mežāža) un ūdens stihijas (Vēža, Skorpiona, Zivju) zodiaka zīmēs dzimušajiem. Pārējo zīmju pārstāvjiem nāksies būt pacietīgākiem, lai sasniegtu savu mērķi un vēlamo rezultātu.

Auns

Gada sākumā būs labvēlīgi apstākļi dažādu juridisko jautājumu kārtošanai. Var doties ārzemju ceļojumā vai apmeklēt izglītojošus pasākumus. Peļņu nesīs iepriekšējā gadā sāktie projekti.

Martā jārūpējas par savu pašsajūtu un veselības stāvokli. Nav ieteicama liela fiziskā slodze.

No aprīļa līdz jūnijam piemērots laiks projektu izstrādei, jaunu ideju ģenerēšanai un dažādu dokumentu sakārtošanai. Var doties nelielos izbraucienos vai ekskursijās.

No jūnija līdz septembrim veiksies tur, kur laikus par visu būs padomāts. Jāizvairās no steigas un spontānas rīcības. Labvēlīgs laiks kopīgiem pasākumiem un ceļojumiem ar draugiem un ģimeni.

Oktobrī un novembrī ieteicams pievērsties tiešo pienākumu veikšanai un izvairīties no masu pasākumiem. Jārīkojas pārdomāti un bez steigas, jo ir risks pazaudēt lielākas naudas summas. Gada nogalē būs jūtams spēku un enerģijas pieplūdums, tad droši var realizēt savas ieceres.

Vērsis

Gada pirmajos trīs mēnešos Vērsim nāksies domāt par jaunu resursu piesaisti, jo ar vecajām rezervēm ilgi vairs nevarēs izdzīvot. Rūpīgāk jāizvērtē izdevumu saraksts un jānosaka prioritātes.

Aprīlī ieteicams paņemt nelielas brīvdienas un izgulēties. Jāseko līdzi savam veselības stāvoklim.

Maijā labvēlīgi apstākļi dažādiem biznesa darījumiem un ceļošanai.

Vasaras mēnešos labāk pievērsties laikus plānotajiem un ikdienā veicamajiem darbiem. Augustā ieteicams izvairīties no konfliktiem un mīlas dēkām, jo tas nenāks par labu jūsu reputācijai.

Augusts un septembris būs šā gada pēdējie aktīvie mēneši, tāpēc jākoncentrē uzmanība uz tām jomām, kas sniedz drošības un stabilitātes sajūtu, kā arī nākamā gada darbu plānošanu.

Gada pēdējos mēnešos var apmeklēt kultūras un izglītojošos pasākumus. Nav ieteicamas operācijas vai skaistumkopšanas procedūras.

Dvīņi

Gada sākumā būs spēku apsīkums, tāpēc ieteicams visu rūpīgi pārdomāt un laikus saplānot.

Martā un aprīlī labvēlīgs laiks jaunu darbu sākšanai, darba maiņai vai virzībai pa karjeras kāpnēm. Ja izvirzītie mērķi būs pārdomāti un realizējami, tad arī uz rezultātu nebūs ilgi jāgaida.

Maijā veidosies saspringta situācija, jo liktenis var uzlikt pārbaudījumus. Šajā laikā nav ieteicams plānot atpūtas pasākumus un braucienus. Centieties neizaicināt likteni.

Jūnijs un augusts Dvīņiem ir piemērots autoritātes nostiprināšanai un izdevīgu darījumu noslēgšanai.

Jūlijā un septembrī nāksies koncentrēties uz tiešo pienākumu veikšanu. Šajos mēnešos jāseko līdzi dokumentiem, uz kuriem liekat savu parakstu. Var pirkt un pārdot nekustamo īpašumu.

Oktobris un novembris būs šā gada aktīvākie mēneši, kad daudz jāpaspēj un jāizdara. Gada nogalē jārūpējas par savu veselību un labsajūtu. Nav ieteicami lieli pirkumi.

Vēzis

Gada sākumā jāatturas no spontānas rīcības un pēkšņu lēmumu pieņemšanas. Attiecībās būs jūtama saspīlēta atmosfēra. Lai mazinātu spriedzi, var apmeklēt sporta zāli vai SPA procedūras.

Martā nav ieteicams sākt kaut ko jaunu, tas radīs zaudējumus. Piemērots laiks meditācijām.

Aprīlī un maijā nav ieteicams strīdēties ar amatpersonām, prasīt algas pielikumu un mainīt darbu. Labvēlīgs periods vaļaspriekiem, savu mērķu realizēšanai un redzesloka paplašināšanai.

Vasaras mēnešos būs grūti saskaņot vēlmes ar iespējām, tāpēc ieteicams izvēlēties izklaides, kas neprasa lielus finansiālus ieguldījumus. Jāseko līdzi savam veselības stāvoklim.

Iestājoties rudenim, situācija pakāpeniski uzlabosies. Tas ļaus īstenot ieceres un sākt jaunus projektus. Vairāk jāpaļaujas uz sirdsbalsi nekā uz apkārtējo padomiem.

Gada nogalē var plānot atvaļinājumu, ceļojumu vai ģimenes svētkus.

Lauva

Gada sākumā labāk padosies intelektuālie darbi, tāpēc ieteicams caurskatīt un sakārtot dokumentus. Marta otrajā pusē veidosies labvēlīgi apstākļi darījumiem un līgumu slēgšanai.

Gada aktīvākais un labvēlīgākais periods būs no aprīļa līdz jūlijam. Aprīlī veiksies viss, kas saistīts ar juridisko jautājumu kārtošanu, maijā – karjeras un biznesa jautājumi. Jūnijā jāizvairās no steigas un spontānas rīcības, it īpaši slēdzot līgumus vai veicot pirkumus. Piemērots laiks atpūtai draugu lokā.

Jūlijā jāizvairās no steigas un jāuzkrāj spēki nākamajam darba cēlienam.

Augusta sākumā jābūt piesardzīgiem, piedaloties satiksmē. Septembra vidū būs grūti apvaldīt emocijas un neapmierinātību, tāpēc labāk atturēties no pasākumu rīkošanas un apmeklēšanas.

Novembrī jābūt uzmanīgiem, veicot darījumus ar nekustamajiem īpašumiem. Gada nogalē lielāka uzmanība jāvelta pašsajūtai un veselībai. Vairāk laika jāpavada kopā ar ģimenes locekļiem.

Jaunava

Gadam iesākoties, Jaunavas būs gatavas jauniem dzīves izaicinājumiem.

Martā un it īpaši aprīlī būs jūtams spēku izsīkums, tāpēc raksturā parādīsies kašķīgums. Lai izvairītos no spriedzes un konflikta situācijām, ieteicams brīvo laiku veltīt sev patīkamām nodarbēm. Šis nav piemērots laiks kardinālām pārmaiņām dzīvē. Pārsteidzīga rīcība vēlāk būs jānožēlo.

No maija līdz augustam ir labvēlīgs periods aktīvai rīcībai un svarīgu lēmumu pieņemšanai, lai kaut ko mainītu savā dzīvē. Jūnijā vairāk jākoncentrējas uz veicamajiem darbiem, jo pastāv iespēja pieļaut paviršības kļūdas. Augustā jārūpējas par savu veselību, tāpēc jācenšas nepārslogot ķermeni.

Septembrī iespējamas jaunas iepazīšanās vai kāda mīlas dēka. Septembra beigās un oktobra pirmajā pusē jābūt uzmanīgiem, piedaloties satiksmē. Aktīvai rīcībai labvēlīgāki ir septembris un novembris.

Novembrī būs labas peļņas iespējas. Gada nogali labāk pavadīt kopā ar ģimeni.

Svari

Gada pirmajos mēnešos spriedzi var radīt pēkšņi un negaidīti notikumi, kas prasa ātru reakciju.

Martā labvēlīgi apstākļi tiem, kas savā dzīvē grib kaut ko kardināli mainīt.

Aprīlī un maijā labāk pievērsties tiešo pienākumu pildīšanai. Piemērots laiks redzesloka paplašināšanai. Aprīlī var plānot ceļojumus, slēgt laulības vai piesaistīt jaunus biznesa partnerus.

No jūnija līdz septembrim būs aktīvs darbošanās laiks, kad var realizēt savas ieceres un gūt panākumus. Viegli risināsies juridiskas dabas jautājumi. Var doties ceļojumā vai peļņā uz ārzemēm.

Gada otrajā pusē nav ieteicams kaut ko kardināli mainīt. Septembris nav labvēlīgs darījumiem un līgumu slēgšanai. Oktobrī uzmanība jāpievērš plānošanai un dokumentu caurskatīšanai.

Gada nogalē var plānot pasākumus kopā ar ģimeni un radiniekiem, apmeklēt skaistumkopšanas salonu vai sanatoriju. Jāpievērš uzmanība dokumentiem, ko parakstāt.

Skorpions

Gada sākumā Skorpions varēs atvilkt elpu un baudīt labsajūtu. Februāra beigās un martā nav ieteicams veikt dārgus pirkumus un ieguldīt naudu jaunos projektos.

Aprīļa otrajā pusē jābūt uzmanīgiem, piedaloties satiksmē, jo pastāv avāriju riski.

Maijā un jūnijā Skorpions jutīs spēku apsīkumu, tāpēc zudīs koncentrēšanās spējas un var tikt pieļautas kļūdas. Nav ieteicams mainīt darbu, plānot dažādas veselības procedūras vai operācijas.

No jūlija līdz decembrim būs gada labvēlīgākais un veiksmīgākais periods. Jūlijā un augustā Skorpions var sākt jaunu karjeru, paplašināt biznesu vai iegādāties nekustamo īpašumu. Labvēlīgs laiks jaunu partnerattiecību veidošanai un dažādu juridisku jautājumu kārtošanai. Septembrī darbā iespējamas pārbaudes vai plānotais audits. Finanšu darījumiem nav labvēlīgs laiks. Novembrī jācenšas pabeigt iesāktos darbus, jo decembrī tam var pietrūkt laika.

Strēlnieks

Gadu Strēlnieks iesāks ar dalītām jūtām. No vienas puses, būs interesanti biznesa un izklaides piedāvājumi, no otras puses, Strēlniekam nemaz negribēsies kaut kur aktīvi iesaistīties.

Martā un aprīļa pirmajā pusē jābūt piesardzīgiem, jo pastāv krāpšanas riski vai slēpta veida pārbaudes. Veltiet vairāk laika ģimenei un vaļaspriekiem.

Maijā nāksies kārtot darba lietas, tāpēc nav ieteicams plānot atvaļinājumu un pasākumus. Jūnijs ir labvēlīgs savas autoritātes nostiprināšanai. Jūlijā labāk pievērsties tiešajiem pienākumiem.

Augustā un septembrī ir labvēlīgs laiks jaunu projektu sākšanai, līgumu slēgšanai un aktīvai darbībai. Viss, ko paveiksiet šajā periodā, sniegs augļus nākamā gada garumā.

Oktobrī var atpūsties un doties ceļojumā uz kādu saulaināku zemi. Gada nogalē vairāk uzmanības jāvelta savai pašsajūtai gan darbā, gan mājās. Var iegādāties jaunu automašīnu.

Mežāzis

Mežāzim gada sākumā nāksies izvērtēt, vai viņš dzīvo saskaņā ar sevi, vai cenšas kaut kam pielāgoties. Jākoncentrējas uz ikdienas darbiem. Viss rūpīgi jāsaplāno. Sīkumi kaitinās, un tas var radīt konfliktus darbā un ģimenē. Jāvairās no spontānas rīcības emociju uzplūdā.

Aprīlī jābūt uzmanīgiem, piedaloties satiksmē. Vairāk laika jāvelta ģimenei un veselības uzlabošanai.

Maijs un jūnijs ir darījumu mēneši, kad var pavirzīties pa karjeras kāpnēm un sākt jaunus projektus. Piemērots laiks kultūras pasākumu organizēšanai un apmeklēšanai.

No jūlija līdz augustam labāk pievērsties ikdienā veicamajiem darbiem, doties nelielos izbraucienos.

Oktobrī rūpīgi jāizvērtē savi resursi un iespējas, jo ir iespēja mainīt darbošanās virzienu un sākt kaut ko jaunu. Nav ieteicams iegādāties automašīnu vai veikt darījumus par lielākām naudas summām.

Novembrī un decembrī jāturpina iesāktie procesi. Iespējami labvēlīgi likteņa pavērsieni.

Ūdensvīrs

Februārī un martā Ūdensvīram gribēsies būt novērtētam un pamanītam. Nav vērts dusmoties, ja citi nepamana jūsu paveikto, vienkārši pavaicājiet, kā viņiem tas patīk. Iespējama spriedze partnerattiecībās, tāpēc ikdienā jācenšas izvairīties no steigas. Marts piemērots mazajam atvaļinājumam, lai vieglāk sakopot domas un noteikt tālākās rīcības plānu.

No maija līdz augustam būs aktīvs periods, tāpēc atvaļinājumu labāk plānot augustā. Maijā uzmanīgi jārīkojas ar elektroprecēm un elektrību. Nav ieteicams lidot ar lidaparātiem. Jūnijā pārdomāti jāplāno finanšu līdzekļi, jo izdevumu būs vairāk nekā ienākumu. Vasaras mēnešos jābūt piesardzīgiem uz ūdens, jo pastāv risks iegūt traumas.

Septembrī var doties ekskursijās vai sākt mācības sevis pilnveidošanai. Novembrī un decembrī labvēlīgi apstākļi stabilitātes iegūšanai un jaunu procesu uzsākšanai.

Zivis

Kaut arī gads iesākas mierīgi, nav īstais brīdis ieslīgt pašapmierinātībā.

No marta līdz jūnijam nav ieteicams kaut ko kardināli mainīt ne darbā, ne mājās. Martā jābūt uzmanīgiem, kārtojot dokumentus, jo iespējamas paviršības kļūdas. Aprīlī un maijā jārūpējas par savu veselību un labsajūtu. Ieteicamas fiziskās aktivitātes svaigā gaisā.

Jūnijā, lai izvairītos no pārpratumiem, precīzi jānoformulē savas domas un vajadzības. Nav ieteicams mainīt dzīvesvietu, iegādāties nekustamo īpašumu un veikt lielus pirkumus.

Jūlijā un augustā viss ritēs savu gaitu. Labvēlīgs laiks, lai organizētu viesības un pasākumus. Septembrī un oktobrī jākoncentrējas uz to, ko dara, it īpaši, piedaloties satiksmē.

Gada nogalē būs jūtams enerģijas pieplūdums un svētku noskaņa. Var doties ceļojumā, apmeklēt kultūras pasākumus. Labvēlīgs laiks darījumiem un līgumu slēgšanai.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Šlesers aicinās KNAB un VDD ierosināt kriminālprocesu par izskanējušo informāciju saistībā ar divu miljonu it kā saņemšanu no Putina 23
Vecāki jautā: Kāpēc par bērnu ēdināšanu nauda jāpārskaita uz Lietuvas bankas kontu? 5
VIDEO. Aculiecinieks nakts laikā netālu no Preiļiem nofilmē dīvainus dzīvniekus
“Aizbēgs un rokā nesamedīs!”: Kaimiņš aicina steidzami aizturēt Gobzemu, kam esot saistība ar “Gazprom”. Tikmēr Aldis šorīt it kā jau redzēts lidostā 11
Sadedzinājusi tiltus: primadonna Alla Pugačova uz visiem laikiem devusies prom no Krievijas
Lasīt citas ziņas
Šis būs izdzīvošanas gads: enerģētikas krīze var novest pie pārtikas un dzērienu ražotāju bankrotiem
Publiskajā telpā atgriezušies dinozauri, kuru nemirstība ir vienkārši apskaužama. Egila Līcīša feļetons
Vai lietus un vējš mitēsies? Laikapstākļu prognoze otrdienai
APTAUJA. Kā vērtējat Saeimas vēlēšanu rezultātus un kam, jūsuprāt, jāveido jaunā valdība?
Pabriks par to, kāpēc apvienība netika Saeimā: AP vēlēšanās vāji nostartēja apgabalos, par kuriem atbildēja “Par”
08:41
Putins meklē grēkāžus, uz kuriem novelt vainu par neveiksmēm Harkivas apgabalā
08:16
APTAUJA. Kā vērtējat Saeimas vēlēšanu rezultātus un kam, jūsuprāt, jāveido jaunā valdība?
07:55
Maska skandalozie tvīti par “mieru” ar Krieviju un ierosinājums atzīt Krimu par tās daļu sanikno ukraiņus 1
Putins meklē grēkāžus, uz kuriem novelt vainu par neveiksmēm Harkivas apgabalā
Vecāki jautā: Kāpēc par bērnu ēdināšanu nauda jāpārskaita uz Lietuvas bankas kontu? 5
VIDEO. Lūdz atpazīt autoru video, kurā autovadītājs nežēlīgi tiranizē lāci
VIDEO, FOTO. Princis Viljams, tiekoties ar britiem, pajoko par bērnu audzināšanu – tas sajūsmina un sasmīdina fanus
Krievija slepus izved Ukrainas graudus
Pabriks par to, kāpēc apvienība netika Saeimā: AP vēlēšanās vāji nostartēja apgabalos, par kuriem atbildēja “Par”
Levits pilnvarojis Kariņu sākt konsultācijas par iespējamas koalīcijas izveidošanu 100
Šlesers aicinās KNAB un VDD ierosināt kriminālprocesu par izskanējušo informāciju saistībā ar divu miljonu it kā saņemšanu no Putina 23
Kaktiņš: Latvijas krievvalodīgos vairs nav iespējams saturēt vienā ideoloģiskā rāmī vai partijā
ASV amatpersona: Kara noziegumi bija daļa no Putina iebrukuma plāna 82
Prokuratūra Zolitūdes traģēdijas krimināllietā lūdz notiesāt visas iepriekš attaisnotās personas
“Aizbēgs un rokā nesamedīs!”: Kaimiņš aicina steidzami aizturēt Gobzemu, kam esot saistība ar “Gazprom”. Tikmēr Aldis šorīt it kā jau redzēts lidostā 11
SPECIĀLIZLAIDUMS. Jaunākais par karu Ukrainā ar Jāni Slaidiņu 19
Muižniece: Manas darbības laikā valdībā tika pieņemti dažādi vēsturiski un lieli lēmumi
Stāda augļukokus un ogulājus, krūmus, pavasara sīpolpuķes. Kas darāms dārzā no 3. līdz 8.oktobrim? 1
FOTO. Svinīgi ieskandināts Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra jaunās sezonas atklāšanas koncerts
FOTO. Dejas, līksmība, rūgtas pārdomas un bēdu slīcināšana glāzē…Kur un kā partijas pavadīja pēcvēlēšanu nakti?
Par smaržu zādzību Tukumā aizturēts vīrietis, pret kuru ierosināts jau 39.kriminālprocess
“Progresīvie” Levitam apliecina gatavību būt daļa no topošās koalīcijas
Par “Progresīvo” iekļaušanu topošajā koalīcijā vēl runās
Saeimas vēlēšanās Rīgas apkaimēs ir bijuši divi izteikti līderi. Par ko visvairāk balsojuši rīdzinieki?
Eglītis: “Konservatīvie” pēc neiekļūšanas Saeimā neplāno pamest politisko laukumu 31
Pietrūka tikai aptuveni 250 balsis… Pabriks atklāj, vai mudinās AP apstrīdēt vēlēšanu rezultātus