Ukraiņu ģimene, kas laimīgi nokļuvusi Rumānijā 2022.gada 27.februārī.
Ukraiņu ģimene, kas laimīgi nokļuvusi Rumānijā 2022.gada 27.februārī.
Foto: AP/ SCANPIX/ LETA

Daudz vai maz? Latvija plāno iemaksāt 100 000 eiro piecās starptautiskajās organizācijās un fondos 26

Latvija plāno iemaksāt 100 000 eiro piecās starptautiskajās organizācijās un fondos, paredz Ārlietu ministrijas (ĀM) sagatavotais rīkojuma projekts.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 12
VIDEO. Kaut kas neredzēts! Uz Gaujas tilta pie Cēsīm “atgriezusies ziema” – grūti pat pabraukt 16
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā 52
Lasīt citas ziņas

ĀM norāda, ka iemaksas iecerēts veikt Latvijai nozīmīgās starptautiskajās organizācijās un fondos, kuros tiek izskatīti Latvijai svarīgi jautājumi, lai nodrošinātu tās interešu pārstāvību un nostiprinātu Latvijas kā uzticamas sabiedrotās tēlu, kas ne tikai vārdos, bet arī darbos pierāda savus nodomus. Vienlaikus ar starptautisko organizāciju darbību tiks sniegts atbalsts Ukrainai.

Plānots, ka ĀM tiks pilnvarota veikt Latvijas iemaksas ANO Iekšzemes jaunattīstības valstu konferences sagatavošanas fonda, ANO Ģenerālsekretāra īpašās pārstāves seksuālās vardarbības konfliktos novēršanas biroja, ANO Miera veidošanas fonda, Pasaules Pārtikas programmas un ANO Humānās palīdzības koordinācijas biroja budžetos, lai šādi atbalstītu valsts kampaņu, vēlēšanās 2025.gadā pretendējot uz vietu ANO Drošības padomē.

CITI ŠOBRĪD LASA

ANO Iekšzemes jaunattīstības valstu konferences sagatavošanas fondu pārvalda ANO Augstā pārstāvja vismazāk attīstītajās valstīs, iekšzemes jaunattīstības valstīs un mazo salu jaunattīstības valstīs birojs. No 18.jūnija līdz 21.jūnijam Kigalī, Ruandā, notiks trešā ANO Iekšzemes jaunattīstības valstu konference, kas pievērsīsies šo valstu specifiskajām attīstības vajadzībām.

ĀM atzīmē, ka Latvijai kā ANO Drošības padomes kandidātvalstij ir svarīgi piedalīties ANO diskusijās par attīstības valstu izaicinājumiem, iespēju robežās sniedzot atbalstu un ekspertīzi. Ar solidāru iemaksu konferences sagatavošanai un dalību konferencē Latvija veicinās Latvijas redzamību šīm valstīm prioritāru jautājumu virzībā ANO. Latvija konferences sagatavošanas fondā iemaksās 20 000 eiro.

Tāpat Latvija plāno veikt iemaksu 10 000 eiro apmērā ANO Ģenerālsekretāra īpašās pārstāves seksuālās vardarbības konfliktos novēršanas biroja budžetā. ĀM skaidro, ka iemaksa paredzēta ANO darbam ar sievietēm un bērniem Ukrainā, kas cietuši no Krievijas kara rezultātā īstenotās vardarbības.

2023.gadā Latvija pirmoreiz veica brīvprātīgu iemaksu, lai atbalstītu ANO Ģenerālsekretāra īpašās pārstāves biroja darbu Ukrainā. Šāda iemaksa pastiprina Latvijas ieguldījumu ANO Drošības padomes rezolūcijas “Sievietes, miers un drošība” mērķu īstenošanai un divpusēji sniegto atbalstu no seksuālās vardarbības cietušajiem Ukrainā kontekstā ar Krievijas īstenoto militāro agresiju.

Pēc ĀM paustā, šī tēma ir viena no Latvijas kandidatūras ANO Drošības padomes kampaņas tematiskajām prioritātēm, kā arī ANO Drošības padomes darbakārtības jautājums, kurā ANO Ģenerālsekretāra īpašās pārstāves birojs sniedz lielu ieguldījumu.

Vēl 20 000 eiro Latvija iecerējusi iemaksāt ANO Miera veidošanas komisijas fondā. ĀM uzsver, ka Latvija bija ievēlēta ANO Miera veidošanas komisijā 2022.gadā un ir vairākkārt veikusi brīvprātīgas iemaksas Miera veidošanas komisijas fondā, tādējādi sniedzot Latvijas ieguldījumu ANO miera veidošanas centieniem pasaulē, jo īpaši Āfrikā.

ANO miera veidošanas diskusijās Latvija uzsver noturības stiprināšanas nozīmi pēckonfliktu situācijās, daloties pieredzē labas pārvaldības, medijpratības, izglītības un digitālo prasmju, kā arī sieviešu un jauniešu iekļaujošas līdzdalības veicināšanā un stiprināšanā.

Reklāma
Reklāma

ĀM uzsver, ka atbalsts ANO Miera veidošanas komisijai un Miera veidošanas fondam ir būtisks Āfrikas valstīm. Tādēļ, turpinot sniegt finansiālu Latvijas atbalstu ANO Miera veidošanas fondam, tam būs pozitīva ietekme uz Latvijas kandidēšanu ANO Drošības padomē, kā arī Latvijai gatavojoties darbam ANO Drošības padomē.

Pasaules Pārtikas programmas budžetā Latvija plāno iemaksāt 40 000 eiro. ĀM uzsver, ka iemaksa paredzēta palestīniešu iedzīvotāju humānajam atbalstam pārtikas jomā. Ņemot vērā humanitāras krīzes padziļināšanos Gazas joslā, īpaši pieaugošo bada un veselības aprūpes sistēmas pilnīga sabrukuma risku, ir palielinājusies akūta nepieciešamība atbalstīt ANO aģentūras, kas var nodrošināt humāno atbalstu, īpaši pārtikas piegādi, palestīniešu civiliedzīvotājiem. ĀM akcentē, ka atbalsts Pasaules Pārtikas programmai ir īpaši aktuāls apstākļos, kad ir traucēta ANO Palīdzības un darba aģentūras Palestīnas bēgļiem Tuvajos Austrumos (UNRWA) darbība.

Latvija iecerējusi iemaksāt 10 000 eiro ANO Humānās palīdzības koordinācijas aģentūras budžetā palīdzības plānam Haiti. Pēc ĀM paustā, lai veicinātu Karību reģiona atbalstu Latvijas kandidatūrai ANO Drošības padomē, solidāra Latvijas iemaksa paredzēta ANO Humānās palīdzības koordinācijas aģentūras palīdzības plānam Haiti. Šādi tiks atbalstīti ANO centieni sniegt atbalstu Haiti iedzīvotājiem, kas ilgstoši cieš no humanitārās krīzes, vardarbības un nestabilitātes valstī.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.