Kultūra
Teātris un kino

Divi starptautiski līgumi īsā laikā – Daugavpils teātris sadarbosies arī ar J. Vahtangova Maskavas Akadēmisko teātri0

Publicitātes foto

Ceturtdien, 13. februārī, Jevgeņija Vahtangova dzimšanas dienā, Daugavpils teātra valdes priekšsēdētājs Oļegs Šapošņikovs un J. Vahtangova Maskavas Akadēmiskā teātra direktors Kirils Kroks un mākslinieciskais vadītājs Rims Tumins tikās, lai parakstītu līgumu par abu teātru turpmāko sadarbību, LA.lv uzzināja teātrī.

Oļegs Šapošņikovs: “Sadarbība ar Vahtangova teātri ietver sevī ne tikai viesizrādes, bet arī iespēju Daugavpils teātra tehniskajiem darbiniekiem – gaismotājiem, skaņotājiem, scenogrāfiem un citiem braukt pieredzes apmaiņā uz Vahtangova teātri.

Ņemot vērā to, ka

dažas profesijas, kuras ir šobrīd vajadzīgas teātrī, tomēr grūti pilnvērtīgi apgūt Latvijā,

šī pieredzes apmaiņa ar Vahtangova teātri, kurā ir ļoti augsta līmeņa profesionālisms, kļūs par nozīmīgu soli Daugavpils teātra darbinieku profesionālā izaugsmē.”

Turklāt, pateicoties Daugavpils pilsētas domes atbalstam, Vahtangova teātra izrādes uz Daugavpils teātra skatuves būs pieejamas par ļoti demokrātiskām cenām, pauda teātra komunikāciju speciāliste Janīna Ivanova.

Tomēr šim līgumam bez tā pragmatiskās puses ir arī liela humanitārā nozīme.

Kā sadarbības līguma parakstīšanas laikā atzīmēja Latvijas Republikas vēstnieks Krievijas Federācijā Māris Riekstiņš, kaimiņvalstīm vajadzētu draudzēties un sadarboties kultūras jomā, jo vēsturiski tas tā ir bijis vienmēr.

Neatkarīgi no situācijas vai politiskā klimata, kurš var mainīties, paliek vēsturiski sakari, kopīgas vērtības, un ir ļoti svarīgi caur kultūru to apliecināt un sajust, ka neatkarīgi no pretrunām, ir ļoti daudz kopīgā un galvenais – cilvēciskā.

Jāatzīmē, ka

abu teātru sadarbības uzsākšana notiek gaidāmās J. Vahtangova Maskavas Akadēmiskā teātra simts gadu jubilejas priekšnojautās,

kas notiks 2021. gada novembrī.

Saistītie raksti

Vahtangova teātra pārstāvji ir pārliecināti, ka šī sadarbības līguma parakstīšana nākotnē sola gan latviešu, gan krievu skatītājiem ne mazums interesantu notikumu, satikšanos un atklājumu.

Oļegs Šapošņikovs piebilst: “Tas, ka šo sadarbības līgumu ir parakstījis Daugavpils teātris, nevis kāds galvaspilsētas teātris, liecina par to, ka demokrātiskā valstī, neatkarīgi no tā, vai tu esi centrā, vai perifērijā, ja ļoti vēlies kaut ko sasniegt, tad droši vien tu to vari. Laba griba, vēlme, cerība, mērķtiecība galu galā attaisnojas un vainagojas ar ļoti labiem panākumiem.”

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.