Latvijā
Rīga

FOTO, VIDEO. Doma laukumā iedegs svētku egli un sāks darboties Ziemassvētku tirdziņi0

Foto: Sintija Zandersone/LETA arhīvs

Ziņa papildināta ar LA.lv foto reportāžu un video pl.23.15.

Šodien plkst.17 Doma laukumā tiks iedegta svētku egle, kā arī sāks darboties Ziemassvētku tirdziņi, aģentūru LETA informēja Rīgas domē.

Klātesošos ar muzikālu iestudējumu “Rūķu sētas stāsts” izklaidēs VEF Kultūras pils bērnu vokālais ansamblis “Momo” un Jaunmārupes jauniešu jauktais koris “Universum”. Pasākumu vadīs aktieris Kristians Kareļins.

Līdz ar svētku egles iedegšanu pilsētā pakāpeniski tiks ieslēgts svētku apgaismojums un sāks darboties arī Ziemassvētku tirdziņi Doma laukumā un Esplanādē. Tirdziņos rīdzinieki un pilsētas viesi varēs iegādāties īpaši svētku laikam darinātus tautas lietišķās mākslas izstrādājumus, ierastos ziemas sezonas cienastus un dāvanas.

Doma laukumā Vecrīgā 1.Adventē atklāj Ziemassvētku tirdziņu!

Vienlaikus līdz ar Pirmo adventi, svētku gaidīšanas laikā Ziemassvētku tirdziņi būs arī Kalnciema kvartālā, kur apmeklētājus gaidīs sestdienās un svētdienās, kā arī Āgenskalna tirgū, kas darbosies Trešās un Ceturtās adventes nedēļas nogalēs.

Šodien klausītāji tiks gaidīti arī Mencendorfa namā koncertā “Senā mūzika Adventa laikā”. Rīgas Svētā Pētera baznīcā varēs baudīt Pirmās adventes koncertu “Ir klusa nakts”. Savukārt Rīgas Jaunajā Svētās Ģertrūdes baznīcā Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas zēnu koris Romāna Vanaga vadībā kopā ar komponistu Uldi Marhileviču, mūziķiem, dziedātāju Antru Stafecku un aktieri Gintu Grāveli uzstāsies koncertā “Brīnišķīga satikšanās”.

Rīgas Domā, piedaloties orķestrim “Rīga”, vairākiem koriem un solistiem Ilzei Grēvelei-Skarainei, Marlēnai Keinei, Laurai Greckai un diriģentam Atvaram Lakstīgalam, izskanēs Pirmās adventes koncerts.

Šajā dienā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē klausītāji varēs apmeklēt arī kokļu mūzikas koncertu “Pēdas sniegā”. Tajā muzicēs apvienotais koklētāju ansamblis, Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas meiteņu koris “Vivace”, solisti Rūdolfs Bētiņš, diriģents Kaspars Ādamsons, kā arī diriģenti Valda Bagāta, Ieva Mežgaile un Artūrs Oskars Mitrevics.

Saistītie raksti

Bērni gaidīti ne tikai Ziemassvētku egles iedegšanas sarīkojumā Doma laukumā, bet arī brīvdabas pasākumā “Rūķu gājiens”, kas notiks pie Kultūras centra “Iļģuciems” ar svētku gājienu un dažādām aktivitātēm. Kopā ar bērniem būs deju kolektīvs “Dejotprieks”, kā arī Katlakalna improvizācijas teātra dalībnieki.

Savukārt Rīgas Porcelāna muzejs piedāvās Ziemassvētku rotājumu darbnīcu, kurā ikviens interesents varēs izveidot porcelāna suvenīrus un svētku dāvanas, izmantojot tonētu lejamo un veidojamo porcelāna masu. Darbnīcas Rīgas Porcelāna muzejā notiks visu decembri. Tās vadīs muzeja muzejpedagoģes Astra Kaprāne un Rasa Jansone. Ziemassvētku rotājumu darbnīca būs pieejama katru dienu no plkst.11 līdz 18, izņemot pirmdienas un svētdienas.

Adventa laika pasākumus Rīgā organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
Iekšlietu ministrija steidzami lūdz atrast 10 miljonus eiro glābēju vajadzībām, citādi nāksies aizvērt vairākus depo
23 stundas
LE
LETA
Latvijā
Šodien strādāt atsāk “Līvu akvaparks”
1 diena
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Esmu priecīgs, ka esmu dzīvs!” Pasaules apceļotājs Kārlis pabeidzis divus gadus ilgo ceļojumu pāri Klusajam okeānam
Intervija 1 diena

Lasītākie

JR
Jānis Riekstiņš
Latvijā
Viņš ne tikai piedalījās, bet arī teorētiski pamatoja visnežēlīgākās represijas. Kādu cilvēku uz Latviju atsūtīja Staļins? 8
23 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Esmu priecīgs, ka esmu dzīvs!” Pasaules apceļotājs Kārlis pabeidzis divus gadus ilgo ceļojumu pāri Klusajam okeānam
Intervija 1 diena
LE
LETA
Dabā
Apmācies, brīžiem nedaudz līs. Laika ziņas svētdienai
19 minūtes
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Latvietis Ivo Puriņš iekļūst “Ekstrasensu cīņās” un atklāj patiesību par šovu
23 stundas
AK
Aija Kaukule
Kultūra
“Mēs varētu spēlēt izrādes lielveikalā!” Saruna par atgriešanos teātrī ar aktieri Daini Grūbi
Intervija 13 stundas