
“Dzintars” savā Krievijas internetveikalā padomju simboliku nomaina ar maijpuķīšu grozu 1
Latvijas parfimērijas ražotāja AS “Dzintars” produkcijas internetveikalā Krievijas domēna adresē šodien tika izvietota padomju simbolika – sirpis un āmurus sarkanā piecstaru zvaigznē, novēroja aģentūra LETA. Neilgi pēc aģentūras LETA izrādītās intereses par šādas rīcības iemesliem zvaigzni gan aizstāja maijpuķīšu groza attēls.
Attēls ar padomju simboliku tika ievietots internetveikala “http://www.dzintarsshop.ru/”, kas izplata un pārdod tikai “Dzintara” produkciju, sākumlapā līdz ar dzejoli par godu Uzvaras dienai.
Mājaslapā norādīts, ka internetveikalu tīkls “Dzintarsshop” radīts ar mērķi, lai atvieglotu “Dzintara” ražotās produkcijas iegādi.
AS “Dzintars” pārstāvis Mihails Gerčikovs paskaidroja, ka neesot informēts, kas ir šīs lapas uzturētājs. Uzņēmums arī neplāno ar internetveikala pārstāvjiem sazināties un aicināt izņemt tur izvietoto padomju simboliku.
Internetveikala mājaslapā kā informācijas tālrunis norādīts mobilā telefona numurs ar Latvijas Republikas kodu +371.
Sazinoties ar internetveikalu, tā pārstāve “Nozare.lv” paskaidroja, ka “http://www.dzintarsshop.ru/” ir Latvijā bāzēts interneta veikals, kas pārdod un izplata “Dzintara” produkciju tikai Krievijas tirgum, citas, ciešākas saiknes ar minēto zīmolu viņiem neesot.
Kā skaidroja veikala pārstāve, viņa neesot zinājusi, ka Latvijā nedrīkst publiski izmantot un izvietot padomju simboliku, un piebilda, ka viņa par satura publicēšanu lapā nemaz neatbildot.
Neilgi pēc tam, kad aģentūra LETA sazinājās ar portālā un ražotāja pārstāvjiem, interneta veikala uzturētāji attēlu ar padomju simboliku nomainīja pret maijpuķīšu grozu.
Latvijas Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā noteikts aizliegums publiska pasākuma norises laikā “izmantot, tai skaitā stilizētā veidā, bijušās PSRS, bijušo PSRS republiku un nacistiskās Vācijas karogus, ģerboņus un himnas, nacistisko svastiku, SS zīmes un padomju sirpi un āmuru ar piecstaru zvaigzni”. Tomēr aizliegumam noteikti izņēmuma gadījumi, kad minēto simbolu izmantošanas mērķis nebūs saistīts ar totalitāro režīmu slavināšanu vai izdarīto noziedzīgo nodarījumu attaisnošanu.