Foto: Shutterstock

“Dzīvnieks pielāgojas mūsu apstākļiem un pamazām ienāk mūsu teritorijā”: reti sastopams plēsējs šoreiz manīts pie Subates 24

raksta portāls “augsdaugavasnovads.lv” zeltainie šakāļi nupat manīti arī jau citur – šoreiz netālu no Subates. To paudis Daugavpils universitātes ornitologs un pētnieks Indriķis Krams.

Reklāma
Reklāma
“Tas ir beigu sākums! Melni mākoņi dosies tur, kur lec saule!” Nostradama prognoze 2025. gadam 20
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
“Jūs aizbraucāt, bet kaut ko šeit uz ēdamgalda aizmirsāt!” – kempingā paviesojušies “sivēni”? 78
Lasīt citas ziņas

Viņš gan stāsta, ka neesot nekā neparasta tajā, ka Latvijā ienāk aizvien jaunas sugas, jo tas esot process, kas nemitīgi notiek un notiks arī nākotnē.

“Canis aureus jeb zeltainais šakālis Latvijā iepriekš jau bija manīts, taču ne bieži. Acīmredzot dzīvnieks pielāgojas mūsu apstākļiem un pamazām ienāk mūsu teritorijā. Ir ziņas, ka šis dzīvnieks redzēts daudz tālāk uz Ziemeļiem, pie Arhangeļskas,” skaidro Indriķis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pirmo reizi šakālis Latvijā manīts 2013. gadā netālu no Jelgavas. Šie dzīvnieki manīti arī kaimiņos – Lietuvā un Igaunijā.

Pētnieks skaidro, ka, lai arī šakālis ir visēdājs, cilvēkam tas nav bīstams, tomēr plēsējs var uzbrukt mājdzīvniekiem, piemēram, kaķiem. Jo dažkārt tas spējot dažkārt nomedīt par sevi arī daudz lielākus dzīvniekus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.