Latvijā
Rīga

“Eco Baltia vide” atsauks sūdzību IUB par Rīgas sadzīves atkritumu konkursu0

Foto: Valdis Semjonovs

Atkritumu apsaimniekotājs “Eco Baltia vide” nolēmis atsaukt decembrī iesniegto sūdzību Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB) par Rīgas domes konkursu sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu nodrošināšanu galvaspilsētas administratīvajā teritorijā, aģentūru LETA informēja atkritumu apsaimniekotāja “Eco Baltia vide” preses sekretāre Daiga Buča.

Viņa skaidroja, ka sūdzība atsaukta, lai nodrošinātu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu nepārtrauktību Rīgā.

Ņemot vērā, ka Rīgas dome nepagarināja pieteikšanās termiņu atkritumu apsaimniekošanas konkursam vismaz līdz sūdzības izskatīšanai IUB, patlaban vienīgais risinājums, kas garantēti nodrošinātu konkursa nepārtrauktu norisi un pakalpojumu nepārtrauktību rīdziniekiem, novēršot reālas atkritumu krīzes draudus, ir sūdzību atsaukšana, skaidroja Buča.

Viņa norādīja, ka šā gada 12.martā beigsies Ministru kabineta izsludinātais ārkārtējais stāvoklis Rīgā, bet, ja netiek noslēgts iepirkuma process, pēc šī datuma būtu jāmeklē kārtējais krīzes risinājums pakalpojumu nodrošināšanai.

“Tāpēc SIA “Eco Baltia vide”, ņemot vērā ārējos apstākļus un arī sūdzībā iekļauto punktu izvērtējumu atbilstoši aktuālajai situācijā uzņēmumā, lēmusi, ka kopš sūdzības iesniegšanas ir mainījušies arī uzņēmuma iekšējie ilgtermiņa investīciju plāni, tāpēc sūdzībā iekļautie punkti daļēji jau ir zaudējuši savu aktualitāti,” viņa atklāja.

Lai nenovilcinātu iepirkuma norisi un izvairītos no kārtējās krīzes situācijas atkritumu apsaimniekošanā Rīgā, uzņēmums atsaucis savu 23.decembrī iesniegto sūdzību IUB.

Pēc uzņēmuma pārstāves sacītā, tādējādi tiek samazināts risks, ka nāksies pārtraukt esošo iepirkumu un sludināt jaunu, kura noslēgšana līdz 12.martam būtu teju nereāla, riskējot rīdziniekiem palikt bez atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumiem.

Vienlaikus viņa uzsvēra, ka atkritumu apsaimniekošanas sistēmas Rīgā organizēšana un arī šī iepirkuma norise “kārtējo reizi apliecina”, ka valsts un pašvaldību iestāžu starpā klaji trūkst savstarpējās sadarbības un koordinācijas, kas nodrošinātu prognozējamu un kvalitatīvu uzņēmējdarbības vidi.

LETA jau ziņoja, ka Rīgas domes Mājokļu un vides departaments gaidīs IUB slēdzienu par iesniegtajām sūdzībām, pirms atvērs atkritumu apsaimniekošanas iepirkumā iesniegtos piedāvājumus. IUB sūdzības izskatīs 22.janvārī.

Ceturtdien noslēgusies pieteikšanās departamenta izsludinātajam konkursam, kura mērķis ir atrast atkritumu apsaimniekotājus galvaspilsētā turpmākajiem septiņiem gadiem.

Tomēr par iepirkumu bija iesniegtas divas sūdzības – no SIA “Eco Baltia vide” un SIA “Lautus”.

Pēc departamenta direktora Anatolija Aļeksejenko teiktā, departaments gaidīs IUB slēdzienu – vai šīs sūdzības ir pamatotas.

Ja IUB lems par labu sūdzību iesniedzējiem, domei nāksies iepirkumu pārtraukt un sludināt no jauna. Bet, ja lēmums būs par labu pašvaldībai – tā trīs dienu laikā veiks piedāvājumu atvēršanu.

Kā aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā – konkursā pieteikušies trīs pretendenti.

Kā ziņots, 5.decembrī, balstoties uz jaunajiem Rīgas domes saistošajiem noteikumiem, tika izsludināts atkārtots konkurss par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu galvaspilsētā.

Sākotnēji dome konkursu izsludināja, balstoties uz “vecajiem” noteikumiem, kuros ietvertās prasības bija novecojušas jau vairākus pēdējos gadus un neatbilda vairākiem normatīvajiem aktiem. Turklāt tie paredzēja, ka pilsēta sadalāma trīs atkritumu apsaimniekošanas zonās.

Jaunie noteikumi stājās spēkā 4.decembrī un pilsētu paredz dalīt četrās zonās, izpilddirekciju robežās.

Plānots, ka Rīgas Austrumu izpilddirekcijas teritorijā ietilps pilsētas centra rajona un Rīgas Latgales priekšpilsētas administratīvā teritorija, bet Rīgas Ziemeļu izpilddirekcijas robežās – Vidzemes priekšpilsētas un Ziemeļu rajona administratīvā teritorija.

Tikmēr Pārdaugava tiktu sadalīta divās daļās – Kurzemes rajona administratīvā teritorija un Zemgales priekšpilsētas administratīvā teritorija.

Lai atkritumu izvešana netraucētu iedzīvotāju naktsmieru, atkritumu izvešana būs aizliegta laikā no plkst.23 līdz plkst.5.
Saistītie raksti

Dome norāda, ka saistošajos noteikumos ir ņemtas vērā atkritumu apsaimniekošanas nozari regulējošo normatīvo aktu prasības, tostarp arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas ieteikumi, kā arī pētījumā par Rīgas pilsētas sadzīves atkritumu apsaimniekošanas sistēmas attīstības perspektīvām norādītās rekomendācijas.

Līdz dienai, kad tiks noslēgts jauns atkritumu apsaimniekošanas līgums ar komersantiem, kas būs izraudzīti konkursā, vai arī līdz brīdim, kad stāsies spēkā Konkurences padomes gala lēmums par starp Rīgas pašvaldību un AS “Tīrīga” noslēgto koncesijas līgumu, sadzīves atkritumus visiem rīdziniekiem, nepasliktinot pakalpojumu sniegšanas būtiskos nosacījumus, izved pašreizējie pakalpojumu sniedzēji – SIA “Clean R”, SIA “Eco Baltia vide” un SIA “Lautus”.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Aizmirsa paskatīties luksoforā… Tērbatas ielā notikusi auto avārija ar smagām sekām
12 stundas
LE
LETA
Latvijā
Aizdomas par ļaunprātīgu ugunsgrēka izraisīšanu auto pārdošanas laukumā 1
12 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atcelti “Novatours” čārterreisi no Rīgas uz Bergamo pilsētu Itālijā
13 stundas

Lasītākie raksti

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Valstsvīrs ar statistiķa aicinājumu 1
2 stundas
LE
LETA
Veselam
Līdz šim Latvijā aizdomas par “Covid-19” pārbaudītas 87 cilvēkiem; nevienā gadījumā bažas nav apstiprinājušās
47 minūtes
LA
LA.LV
Dabā
Vai tiešām vilnu var iegūt no koka? To Tērvetē atklās koku vilnas zinātājs Ritvars Točs
9 minūtes
LE
LETA
Latvijā
2020.gads Latvijā varētu kļūt par siltāko novērojumu vēsturē
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Vidzemes ziemeļos gaisa temperatūra pazeminājusies līdz -10 grādiem
2 stundas