Saistībā ar draudiem garīgajai veselībai, Eiropas Komisija izvirza ultimātu “TikTok”, kas jāizpilda 24 stundu laikā 32

Eiropas Komisija (EK) ir uzstādījusi lieotnei “TikTok” 24 stundu ultimātu, lai iesniegtu novērtējumu par jaunās lietotnes “TikTok Lite” iespējamajiem veselības apdraudējumiem. Ja informācija netiks sniegta noteiktajā termiņā, lietotnei draud apjomīgi naudas sodi, vēsta “DW”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šajos 5 datumos dzimušas īstas kompānijas dvēseles, viņi burtiski izstaro gaismu visur, kur iet
Putins brīdina NATO dalībvalstis Eiropā nespēlēties ar uguni 58
Kokteilis
FOTO. “Neizsakāmi lepojamies!” Madaras Raabes un Kiviča meita godam pārstāvējusi Latviju starptautiskā līmenī
Lasīt citas ziņas

EK bažas rada “TikTok Lite” iestrādātā atlīdzības programma, kas ļauj lietotājiem, kas vecāki par 18 gadiem, nopelnīt punktus, ko var apmainīt pret kuponiem vai dāvanu kartēm. EK uzskata, ka šāda shēma var radīt atkarību un negatīvi ietekmēt lietotāju garīgo veselību.

“TikTok Lite” ir samazināta ‘TikTok” versija, kas paredzēta lēnākiem interneta savienojumiem un mazākam atmiņas patēriņam. Šī lietotnes versija martā tika laista klajā Francijā un Spānijā.

CITI ŠOBRĪD LASA

EK iepriekš jau bija pieprasījusi “TikTok” sniegt informāciju par atlīdzības programmu, taču uzņēmums to “nespēja izdarīt”. Ja “TikTok” neatbildēs uz jaunāko pieprasījumu 24 stundu laikā, tam draudēs naudas sods viena procenta apmērā no tā gada ieņēmumiem.

Šis incidents vēlreiz aktualizē bažas par sociālo mediju platformu ietekmi uz to lietotāju mentālo veselību. EK aicina “TikTok” veikt pasākumus, lai mazinātu atkarības un garīgās veselības riskus, kas saistīti ar tās lietotnēm.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.