Lauksaimnieks izkliedē šķidros organiskos mēslus uz lauka.
Lauksaimnieks izkliedē šķidros organiskos mēslus uz lauka.
Foto: BLICKWINKEL/IMAGO/ SCANPIX/LETA

Eiropas Komisija piešķir 4,2 miljonu eiro atbalstu Latvijas lauksaimniekiem par laika apstākļu postījumiem 3

Pēc Zemkopības ministrijas pamatojuma Eiropas Komisija (EK) šodien nolēma piešķirt ārkārtas atbalstu – 4,2 miljonus eiro – Latvijas lauksaimniekiem par postījumiem, ko 2024. gadā izraisīja stipras salnas pavasarī un intensīvas lietusgāzes jūlija beigās. Ārkārtas atbalsts tiks izmaksāts lauksaimniekiem, kam ļoti nelabvēlīgie laika apstākļi pērn izpostīja vai būtiski samazināja augļudārzu, kartupeļu un citu lauksaimniecības kultūru ražību.

Reklāma
Reklāma
Trampam atliek bezspēcībā vien noplātīt rokas: Putins atdzīvina 3 klasiskās Kremļa taktikas
FOTO. VIDEO. “Tur ir ļoti daudz VUGD automašīnu, glābēji kaut kur skrien!” Aculiecinieks ziņo par biedējošu skatu galvaspilsētas centrā 16
Krievijā masveidā atceļ tradicionālās 9. maija parādes. Kas pēkšņi noticis?
Lasīt citas ziņas

Zemkopības ministrs Armands Krauze: “Eiropas Komisijas lēmums par ārkārtas finansiālā atbalsta piešķiršanu ir būtisks, jo 2024. gadā nelabvēlīgie klimatiskie apstākļi ļoti nelabvēlīgi ietekmēja augļkopību un dārzeņkopību. Zemkopības ministrija jau ir sākusi darbu, lai kopā ar lauksaimnieku nevalstiskajām organizācijām lemtu par šā atbalsta operatīvu izmaksu cietušajiem augļkopjiem un dārzkopjiem.”

Atbalsts pienākas nelabvēlīgo laika apstākļu visvairāk skartajiem lauksaimniekiem, lai segtu ekonomiskos zaudējumus, kas ietekmē lauksaimniecības dzīvotspēju, ņemot vērā postījumu skarto lauksaimnieku faktiskos ekonomiskos zaudējumus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.