Egils Levits: sarīkosim eksāmenu politiķiem! 22

Egils Levits. Latvijas neatkarības atjaunošanas deklarācijas koncepcijas autors, pirmais tieslietu ministrs pēc Satversmes darbības atjaunošanas, pirmais vēstnieks Vācijā pēc valsts atjaunošanas, pirmais Latvijas pārstāvis Eiropas Cilvēktiesību tiesā, pirmais Latvijas pārstāvis Eiropas Savienības tiesā. Ar viņa pūlēm tapuši daudzi svarīgi likumprojekti, viņš ir arī Satversmes preambulas autors. Pirms diviem gadiem kandidējis Valsts prezidenta amatam. Mūsu saruna par Latviju. Un atbildību.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
VIDEO. McDonald’s darbiniece šauj uz klientu, kurš pasūdzējies par pasūtījumu 23
TV24
“Esam atkal uz sēkļa!” Jānis Ikstens par situāciju valdībā 113
Lasīt citas ziņas

Ir pagājuši divdesmit septiņi gadi, kopš 4. maija vēsturiskā balsojuma. Atskatoties un ielūkojoties – kā vērtējat procesus valstī?
Latvijas politika, ekonomika un kultūra ir attīstījusies pareizā virzienā. Tā nav nejaušība, bet gan samērā konsekventi īstenotas politikas rezultāts. Ar nelielām iebildēm Latviju tagad jau varētu uzskatīt par Rietumvalsti. Pamazām arī citi sāk mūs šādi redzēt un vērtēt. Tadžikistāna, Turkmenistāna vai Krievija, kas 1990. gadā bija mums līdzīgās starta pozīcijās, patlaban pieder pavisam citai pasaulei nekā mēs.

Protams, neviena valsts un sabiedrība nav ideāla. Latvijā es redzu trīs galvenās problēmas. Pirmā: sociālajā jomā plaisa starp nelielo turīgo slāni un lielo trūcīgo slāni ir viena no lielākajām Eiropā. Otrā problēma: daļa Latvijas iedzīvotāju turpina dzīvot ārvalsts informatīvajā telpā, kas nav ne demokrātiska, ne eiropiska, nedz latviska. Trešā problēma: valsts attīstību ir pavadījusi korupcijas un korporatīvo saišu piesmaka. Tā mazinās, tomēr joprojām ir jūtama. Šīs problēmas atsvešina sabiedrību no valsts, kas demokrātiskā iekārtā apdraud valsts stabilitāti.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.