Laukos
Piensaimniecība

“Food Union” ziedojis pienu 16 000 bērnu no Latvijas maznodrošinātajām un daudzbērnu ģimenēm0

Foto: Agnese Gulbe/LETA

Piena pārstrādes uzņēmums “Food Union” programmai “Skolas piens” paredzēto pienu ziedojis kopumā 16 000 bērnu no Latvijas maznodrošinātajām un daudzbērnu ģimenēm, aģentūru LETA informēja koncernā.

“Food Union” pārstāvji atgādināja, ka Latvijā noteiktā ārkārtējā stāvokļa slēgto mācību iestāžu dēļ netiek īstenota programma “Skolas piens”, kurā bērni Latvijā trīsreiz nedēļā saņēma pa 200 miligramiem piena.

Tamdēļ “Food Union” kā lielākais “Skolas piens” dalībnieks ziedojis skolām saražoto pienu bērniem no maznodrošinātajām un daudzbērnu ģimenēm Latvijā.

Kopējais ziedojuma apmērs produkta tirgus vērtības izteiksmē ir vairāk nekā 100 000 eiro.

Tādējādi šajā nedēļā vairāk nekā 16 000 bērnu no maznodrošinātām un daudzbērnu ģimenēm vecumā no pirmskolas izglītības iestādes vecuma līdz devītajai klasei deviņās lielākajās pašvaldībās un to novados Latvijā katrs saņems mēneša piena devu jeb 13 200 miligramu tilpuma paciņas “Rasēns” piena.

“Kopš brīža, kad Covid-19 izplatības ierobežošanas dēļ tika slēgtas mācību iestādes, bērni diemžēl nesaņem sev ierasto ikdienas piena devu, kuru nodrošinājām caur programmu “Skolas piens”. Kā rezultātā mums izveidojās 43 tonnu jeb 215 000 iepriekš saražota “Rasēns” piena paciņu uzkrājums,” sacīja Food Union” vadītājs Eiropā Normunds Staņēvičs, piebilstot, ka “Food Union” ar pašvaldību atbalstu nodrošinājis vismaz 16 000 bērnu ar pienu.

“Vēlamies īpašu pateicību izteikt visām pašvaldībām un to novadiem, kuri atsaucās, proti Rīgas, Daugavpils, Liepājas, Jelgavas, Ventspils, Rēzeknes, Valmieras, Ogres un Jēkabpils sociālo dienestu un izglītības pārvalžu darbiniekiem par operatīvu iesaisti un sadarbību produktu nogādei katram bērnam,” teica Staņēvičs.

Jau ziņots, ka “Food Union” grupa apvieno trīs lielākos piena pārstrādes un saldējuma ražošanas uzņēmumus Latvijā – “Rīgas piena kombināts”, “Valmieras piens” un “Rīgas piensaimnieks”, kas šobrīd pievienots “Rīgas piena kombinātam”.

Saistītie raksti

Tāpat grupā ir lielākais saldējuma ražotājs Igaunijā “Premia”, lielākais saldējuma ražotājs Dānijā “Premier Is” un saldējuma izplatītājs “Hjem Is”, saldējuma ražotājs Norvēģijā “Isbjørn Is”, saldējuma ražotājs Rumānijā “Alpin57Lux” un saldējuma ražotāji Baltkrievijā “Ingman Ice Cream” un Krievijā “Hladokombinat No.1”. 2018.gadā “Food Union” atvēra arī divas piena produktu un bērnu pārtikas ražotnes Ķīnā.

2018.gadā “Food Union” grupa Eiropā strādāja ar vairāk nekā 280 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 11% vairāk nekā iepriekšējā periodā, un vairāk nekā 9,8 miljonu eiro peļņu. Kompānijas pagājušā gada finanšu dati pagaidām nav publiskoti.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

SD
Sandra Dieziņa
Laukos
Medus raža Latvijā šogad būs zemāka nekā iepriekšējos gados. Vai būtiski celsies medus cena?
1 stunda
VS
Viesturs Sprūde
Pasaulē
VIDEO. “Svetlanai nebija izvēles, Baltkrievijas varasiestādes viņu izveda no valsts.” Atklāj, kas noticis ar Tihanovsku 1
4 stundas
IE
Ināra Egle
Latvijā
Kas slēpjams jaunajai Tukuma vadībai? Īsi pirms apvienošanās veiktas vairākas pārmaiņas
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Īvāns piketā pie Baltkrievijas vēstniecības: Uz cilvēkiem šauj, tāpēc mums šeit ir jābūt
34 minūtes
IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Sporta karaliene šobrīd pārdzīvo ne tos vieglākos laikus. Mūze pastāsta, cik par uzvaru varēja nopelnīt pirms pandēmijas
4 stundas