Darbi apsteidz grafiku

FOTO. “Lai muļķīgas kļūdas dēļ kā 2006. gadā neielūst ledus!” Kā OSC pārveido pasaules hokeja čempionātam 2

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

 

Olimpiskā sporta centra (OSC) pārveidošana pasaules hokeja čempionāta vajadzībām norit raitāk, nekā plānots, savukārt “Daugavas” stadiona ledus halle rada bažas, “Latvijas Avīzei” atzina organizatoru “Hokeja akadēmija” valdes loceklis Edgars Buncis. Līdz meistarsacīkšu sākumam atlikušas 22 dienas.

Mānīgs klusums

LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Kāpēc krievu tautības cilvēki, dzīvojot Latvijā, tā arī nav iemācījušies runāt latviski? Skaidro Miroslavs Mitrofanovs 120
8 stundas
PA
Pēteris Apinis
Veselam
“Lielāks haoss Latvijā nav redzēts kopš kolhozu dibināšanas laikiem!” Apinis par vakcināciju, nelīdzestību un nocebo 72
7 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
Viss, ko tu šodien darīsi un kam pieķersies, būs lemts veiksmei! Horoskopi 10.maijam 1
16 stundas
Lasīt citas ziņas

Starptautiskā hokeja federācija (IIHF) visu pasaules čempionāta rīkošanu Latvijai uzticēja februāra sākumā, līdz ar to otras spēļu arēnas ierīkošana jāveic ārkārtīgi īsā laikā. Formalitāšu kārtošana prasīja divus mēnešus, un no 6. aprīļa noris praktiskie darbi, lai OSC futbola hallē varētu aizvadīt augstākā līmeņa hokeja turnīru.

Paraudzīties procesu “Latvijas Avīze” šonedēļ ieradās dažas minūtes pirms pieciem vakarā. Gaidītās darba dunas vietā valda klusums un šai hallei neparasts vēsums. Hokeja laukums ietērpts bortos, uz plānās ledus kārtas, kas nosedz no smiltīm veidoto pamatu, staigā divi vīri. Edgars Buncis skaidro, ka miers ir mānīgs – darbi tika plānoti tā, lai ledus gatavošanas procesā būtu pēc iespējas mazāk putekļu un tie neietekmētu ledus kvalitāti.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Ar OSC pārveidošanu mazliet apsteidzam grafiku. Turamies pie sākotnējā plāna – 6. maijā pabeidzam ledu, 1. maijā tas tiek krāsots un liktas reklāmas, bet no nākamās dienas notiek aktīva darbība tālāk ar tribīnēm un pārējām būvniecības lietām, tostarp ģērbtuvju ierīkošanu. Konceptuāli nekādu sarežģījumu nav,” viņš nosaka.

 

Somu pieredze

Organizatori ņēmuši vērā pieredzi, kāda 2006. gadā bija ar “Skonto” halli. Toreiz pamatīgas galvassāpes sagādāja tas, ka spēles laikā ielūza ledus. “Toreiz bija bērnišķīgs gadījums – L veida atbalsts, kam būtu jābūt uz ārpusi, bija izveidots uz iekšpusi un, spēlētājiem triecoties bortā, ledus no iekšpuses tika izlauzts. Šeit risinājums ir daudz nopietnāks un tāds, kādam jābūt, pieskrūvēts pie betona,” norāda Edgars Buncis. Šie borti pirms divām sezonām kalpoja Helsinku “Jokerit” spēlēs Kontinentālajā hokeja līgā, stikli ir jauni.

Ledus laukumu un ventilāciju ierīko cenu aptaujā uzvarējusī Somijas kompānija “Suomen Tekojaa”. Tie ir savas jomas meistari, lielākā kompānija valstī, un paliks Rīgā līdz čempionāta beigām. Procesu pārrauga IIHF nozīmēts somu speciālists, izvēle esot apzināta, lai nebūtu valodas barjeras, jo objektam ir lielāka riska pakāpe. “Arēnā Rīga” darbosies ierastais kolektīvs.

Čempionāta laikā Latvijā var uznākt pamatīga tveice, bet fizikālie parametri rēķināti, lai tas neietekmētu ledus kvalitāti, – ārā var būt 28 grādi, liels mitrums un iekšā līdz pat sešiem tūkstošiem cilvēku. “Skaidrs, ka OSC un futbola laukums netika būvēts kā hokeja halle ar izteiktāku siltuma izolāciju – jumta konstrukcijas, sienas –, tāpēc tehnoloģiskie risinājumi ir vēl ar rezervi,” teic Buncis. Ventilācijas iekārtas ir no Itālijas.

 

Dānijas piemērs

Tribīnes un ģērbtuves ierīkos vietējās kompānijas. “Centāmies maksimāli daudz izmantot Latvijas uzņēmumus, lai nauda paliek valsts ekonomikā,” saka Buncis. Kopējais budžets OSC pārveidošanai ir 3,8 miljoni eiro. Latvijas valsts piešķīrusi trīs miljonus, pārējo segs IIHF.

Visu astoņu A grupas komandu ģērbtuves atradīsies blakushallē, kur ierasti bija basketbola, florbola, pludmales volejbola un tenisa zona. “Lielā mērā izmantosim risinājumu, kāds bija pirms trīs gadiem pasaules čempionātā Dānijas pilsētā Herningā, kur hokeja spēles notika izstāžu centrā. Tur pirmo reizi redzēju, ka tādā vietā var tik komfortabli izveidot zonas komandām,” kolēģu piemērs pārliecinājis Edgaru Bunci. OSC no hokeja ir ieguvējs arī tādā ziņā, ka tiek izremontētas vēl citas telpas – jau esošās ģērbtuves, tualetes.

Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju infrastruktūra abās arēnās tiek būtiski uzlabota, izbūvējot iekšējo un arējo interneta tīklu un nodrošinot citas iekārtas vairāk nekā 300 telpās OSC un “Arēnā Rīga”. Tam nepieciešami tīkla un elektrības kabeļi 20 kilometru garumā. Lai čempionāta norisi neapdraudētu kibernoziedznieki, drošības prasības tiek īstenotas tikpat augstā līmenī, kā, piemēram, NATO samitā Rīgā 2006. gadā.

Galvenais preses centrs atradīsies basketbola hallē. Tas ir krietni labāk nekā 2006. gadā, kad mediji strādāja pie arēnas uzslietā neomulīgā, vēsā teltī.

Sporta federācijas, kas īrē ofisa telpas OSC, varēs palikt savās vietās arī čempionāta laikā, izmantojot ierasto ieeju no Grostonas ielas puses.

 

Satraukums aug

Attiecībā uz OSC un “Arēnu Rīga” Buncim satraukuma nav – infrastruktūras ziņā viss ir skaidrs, varot pievērst uzmanību arī niansēm, piemēram, kā OSC sienas padarīt pievilcīgākas, kā nodrošināt žurnālistiem komunikāciju ar sportistiem, treneriem.

Turpretim par “Daugavas” stadiona ledus halli, kur visu 16 dalībvalstu izlases aizvadīs treniņus, satraukums nemazinās – to bija plānots nodot ekspluatācijā marta vidū, tad termiņš pārcelts par mēnesi, pagājušajā nedēļā bija apņemšanās to paveikt aprīļa pēdējos datumos, taču atkal ir aizķeršanās.

Edgars Buncis: “Šķiet, ka ledus nebūs drīzāk par 6., 7. maiju. Ja izdosies, es ļoti priecāšos, jo tas atrisinās daudzas problēmas. No 10. maija izlases sāk ierasties Latvijā, un citu 60×30 metru laukumu Rīgā nav, tāpēc svarīgi, lai treniņi un savstarpējās spēles notiek laukumos ar sacensību izmēriem. Mēs varam tikai skaļi par to runāt un lūgt, ka katram jāpilda uzņemtās saistības un solījumi.” Ņemot vērā burbuļa režīma un Covid-19 risku diktētos noteikumus, izmantot citas Rīgas halles šobrīd nav plānots.

Latvijas izlasei līdz čempionāta sākumam vēl būs divas pārbaudes spēles pret Šveici – 14. maijā komandas tiksies “Arēnā Rīga”, dienu vēlāk – OSC. “Saskaņā ar Covid-19 protokolu no 16. maija visas izlases ir Latvijā un dodas divu dienu pašizolācijā ar testēšanu katru dienu. 18., 19. un 20. datumā komandas var trenēties burbuļa režīmā, turpinot testēšanu katru dienu,” atklāj Edgars Buncis.

Pie spēļu hallēm atradīsies divas laboratorijas. No testēšanas būs atbrīvoti tie, kas koronavīrusu pārslimojuši pēdējo trīs mēnešu laikā, bet ne vakcinētās personas. Sportistiem un apkalpojošajam personālam burbuļa pārkāpšana pēc 16. maija tiks traktēta kā smags pārkāpums un akreditācija anulēta.

SAISTĪTIE RAKSTI

Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktors Edgars Severs vakar atklāja, ka Latvijas Hokeja federācija (LHF) valsts budžetā atskaitīs 183 268 eiro, kas netika izmantoti 2020. gada IIHF kongresa rīkošanai. Vienlaikus gan daļa no šīs summas atkal varētu tikt nodota LHF rīcībā izlases spēlētāju apdrošināšanai. Iepriekšējos gados valsts tam piešķīra līdzekļus.

Kopējās visa čempionāta organizēšanas izmaksas būs 12 miljoni eiro, kā arī papildu divus miljonus eiro IIHF rezervējusi Covid-19 drošības protokola prasību nodrošināšanai. Latvijas valdība kopumā piešķīra 3,7 miljonus eiro.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Kāpēc krievu tautības cilvēki, dzīvojot Latvijā, tā arī nav iemācījušies runāt latviski? Skaidro Miroslavs Mitrofanovs 120
8 stundas
PA
Pēteris Apinis
Veselam
“Lielāks haoss Latvijā nav redzēts kopš kolhozu dibināšanas laikiem!” Apinis par vakcināciju, nelīdzestību un nocebo 72
7 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
Viss, ko tu šodien darīsi un kam pieķersies, būs lemts veiksmei! Horoskopi 10.maijam 1
16 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Vienas fotogrāfijas dēļ pamatīgs skandāls britu karaliskajā ģimenē: princis Čārlzs esot apzināti “izgriezis” Meganu Mārklu no attēla 18
1 diena
KS
Kārlis Streips
Ziņas
Kārlis Streips: “Manu vectēvu, mežsargu, apolitisku un ticīgu cilvēku, jau karam beidzoties kartupeļu stādīšanas laikā sašāva kā sietu… “ 45
6 stundas
Lasīt citas ziņas
LE
LETA
Ziņas
“Nesagaidot pēdējo mirkli, kad ir patiešām slikti!” Pavļuts par gatavību “D+ konceptam” un stingrākiem ierobežojumiem 27
2 stundas
LE
LETA
Ziņas
Apcietina Olaines aptiekas aplaupīšanā aizdomās turēto NMPD darbinieku
31 minūtes
LE
LETA
Ziņas
Saules ultravioletais starojums sasniedz augstu līmeni. Nosauc stundas, kurās neiesaka sauļoties 1
1 stunda
LA
LA.LV
Ziņas
“Latvijā atgriezīsies gaisa masa, kas mums lika salt maija sākumā!” Bricis par laiku šonedēļ 3
2 stundas
LE
LETA
Ziņas
Kļūs vēl siltāks. Laikapstākļu prognoze otrdienai
15:48
IS
Ilmārs Stūriška
Ziņas
Pirmajā spēlē “VEF Rīga” viegli apliecina favorītu statusu
15:36
LA
LA.LV
Ziņas
Liepājas metalurgs ir atjaunojams
15:30
PA
Pēteris Apinis
Veselam
“Lielāks haoss Latvijā nav redzēts kopš kolhozu dibināšanas laikiem!” Apinis par vakcināciju, nelīdzestību un nocebo 72
7 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
FOTO. Unikāli kadri! Skujenes apkaimē atklāts vilku midzenis 16
5 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Kāpēc krievu tautības cilvēki, dzīvojot Latvijā, tā arī nav iemācījušies runāt latviski? Skaidro Miroslavs Mitrofanovs 120
8 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Šobrīd izskatās, ka valsts vara kā tāds gādīgs saimnieks papliķē sargsunim pa muguru un saka “labs suns!” Kasparāns par ordeņa piešķiršanu žurnālistiem 10
4 stundas
LE
LETA
Ziņas
JV deputāts rosina vienkāršot amatpersonu sodīšanu par rīcību vai bezdarbību, ja nodarīts būtisks kaitējums 3
3 stundas
LE
LETA
Ziņas
“Saskaņa”: “Uzvaras svētkos” nepamatoti ierobežotas pilsoniskās brīvības un pārkāptas cilvēktiesības uz cieņu 10
1 stunda
LA
Latvijas Avīze
Veselam
Mediķi brīdina: Latvijā aptuveni 90% gadījumu ir izplatīts lipīgākais Covid-19 variants, slimo arī bērni 18
8 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. “Man jau bija grūti līdz veikalam aiziet… Un nav jau 80 gadi”: mūziķis Andris Brīnums atklāj, kā viņam ar sievu izdevies notievēt 1
3 stundas
KS
Kārlis Streips
Ziņas
Kārlis Streips: “Manu vectēvu, mežsargu, apolitisku un ticīgu cilvēku, jau karam beidzoties kartupeļu stādīšanas laikā sašāva kā sietu… “ 45
6 stundas
LA
LA.LV
Veselam
“Ir vecāki, kuri samaksā ārstam naudu, lai vakcīnu dur spilvenā, ne bērnam rokā,” Ēķis par tiem, kuri visam saka “nē” 34
6 stundas
LE
LETA
Laukos
Aptauja: Vai atbalsti pesticīdu jeb augu aizsardzības līdzekļu lietošanu lauksaimniecībā? 2
3 stundas
JL
Juris Lorencs
Ziņas
Juris Lorencs: Situācija ir nopietna… Ja nerīkosimies, nākotnē mūs gaida “pilsoņu karš”, haoss un nāve 20
6 stundas
ĀR
Ārija Rudlapa
Praktiski
Kas darāms dārzā no 10. līdz 17.maijam: stāda puķes un sēj graudaugus, ravē un pļauj zālienu
8 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Stāsti
Kas tāds Latvijā nebija noticis faktiski kopš 1940. gada! “Derību dienas” tradīcijas atjaunošana
5 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Vienas fotogrāfijas dēļ pamatīgs skandāls britu karaliskajā ģimenē: princis Čārlzs esot apzināti “izgriezis” Meganu Mārklu no attēla 18
1 diena
IP
Ilze Pētersone
Praktiski
Blogere Inga Kalniņa: par kulinārijas skolu Francijā, par cīņu ar anoreksiju, par to, ka Instragams ir kā paralēlā pasaule – pieņemts rādīt tikai galējības 3
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Liepājas puses mežā videokameras fiksē izmēros iespaidīgu lāci 15
19 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Elita Veidemane par Triju Zvaigžņu ordeni: “Saber spainī nozīmītes un katram izdala… Ordenis lielā mērā ir zaudējis savu vērtību” 80
20 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Magone Šutoviene nonākusi pārdomās par savu dzīvi: “Kaut kā dīvaini sanāk, kas tā par s***** karmu man tāda?” 18
1 diena
EK
Elīna Kondrāte
Veselam
Kāpēc mutē rūgta garša? Gastroenterologs brīdina par nopietnu slimību 9
2 dienas
PA
Pēteris Apinis
Ziņas
Pēteris Apinis: Trīs krāsas devītā maija karogā – pelmeņi, vodka un Okudžava 66
1 diena
IP
Ilze Pētersone
Stāsti
“No kovida aiziet nevaram, nu tad mainām savu redzējumu un darbības!” Diāna Zande par dzīvi pandēmijā, būšanu mammai un vecmammai 11
Intervija 1 diena
ZE
Zane Eniņa
Ziņas
Kā tas ir, kad jau no 10 gadu vecuma zini, ka reiz būsi karaliene? Elizabete II jau 68 gadus valda Lielbritānijā
1 diena
LA
Latvijas Avīze
Kokteilis
Piemērots laiks, lai mainītu visu uz labo pusi! Horoskopi no 10. līdz 16. maijam
4 stundas