Latvieši 4. maijā dižojas un lepojas ar saviem skaistajiem tautastērpiem

FOTO. Latvieši 4. maijā dižojas un lepojas ar saviem skaistajiem tautastērpiem 0

Atzīmējot Latvijas Neatkarības atjaunošanas 32.gadadienu, Kultūras un tautas mākslas centrs (KTMC) “Ritums” sadarbībā ar tautas tērpu centru “Senā klēts” un biedrību “Mans tautastērps” aicināja uzvilkt tautas tērpu par godu Latvijai un šodien plkst.13 piedalīties tradicionālajā tautas tērpu gājienā, nolikt ziedus pie Brīvības pieminekļa, kā arī pēc tam apmeklēt svētku koncertu Rātslaukumā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 12
Krievijas Federācijā beidzas padomju tehnikas krājumi. Putinam ir kāds neticams plāns 133
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā 52
Lasīt citas ziņas

Pulcēšanās gājienam notika Rātslaukumā no plkst.12.30, kur ekrānos paralēli varēja vērot norises Latvijas novados.

Plkst.13 notika svētku atklāšana ar Rīgas mēra Mārtiņa Staķa (PP) uzrunu pilsētas iedzīvotājiem un viesiem. No Rātslaukuma pa Kaļķu ielu gājiens veda līdz Brīvības laukumam, kur plkst.14 notika svinīgā ziedu nolikšana.

CITI ŠOBRĪD LASA

No plkst.15 Rātslaukumā notika sadziedāšanās un sadejošanās ar postfolkloras grupu “Iļģi”, Katrīnu Dimantu, postfolkloras grupu “Rikši” un folkloras kopu “Rīgas Danču klubs”. Pasākumu vadīja Ēriks Zeps un Katrīna Dimanta, režisors – Mārtiņš Kagainis.

Tautas tērpu gājienu kopš 2016.gada rīko tautas tērpu centrs “Senā klēts”, lai daudzinātu tautas tērpu daudzveidību un aicinātu to uzvilkt, svinot svētkus. Ar katru gadu interesentu skaits palielinājās, līdz 2019.gadā, sadarbībā ar KTMC “Ritums”, pasākums 4.maijā notika Rātslaukumā ar dažādu folkloras kopu piedalīšanos un svētku gājiens vijās cauri Vecrīgai līdz Brīvības piemineklim, kur kopā ar Saeimas pārstāvjiem notika svinīgā ziedu nolikšana.

“Uzvelc tautas tērpu par godu Latvijai!” virtuāli aicina piedalīties visus, kas tālumā, publicējot savu bildi tautas tērpā ar tēmturi “#tautastērpugājiens2022”.

SAISTĪTIE RAKSTI