Ziemeļblāzma pie Būšnieku ezera Ventspilī

FOTO. Latvietei Ventspilī izdodas iemūžināt brīnumskaistu ziemeļblāzmu 32

Agnese Pastare, kurai fotografēšana ir vaļasprieks, sarunā ar portālu “la.lv” atklāja – lai noķertu brīnišķīgos ziemeļblāzmas kadrus kamerā, nācies to “pamedīt”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 3
Kokteilis
Elīna Didrihsone piedzīvojusi lielu vilšanos – negaiss izjaucis vairāk nekā 1000 eiro vērto dēla dzimšanas dienas ballīti 98
Veselam
Ārvalstīs strauji izplatās jaunais Covid-19 paveids “FLiRT”. Medicīnas eksperte skaidro, vai šis vīruss ir konstatēts arī Latvijā un cik tas bīstams? 4
Lasīt citas ziņas

“Es sekoju informācijai FB grupā “Ziemeļblāzmas mednieku grupa” un izmantoju aplikācijas “Aurora” un “Aurora alerts” – sekoju līdzi rādītājiem. 10.februārī ap plkst. 19.30 parādījās paziņojums ka KP 4 ir man tuvumā (tas ir viens no galvenajiem rādītājiem) un sapratu, ka nav vēl tik vēls, lai tas ietekmētu rītdienas darba dienu un šoreiz es braukšu gan!

Neviens no maniem fotokolēģiem nebija brīvs, tā nu pierunāju draudzeni ar vīru braukt kopā ar mani ķert ziemeļblāzmu. Kāpēc nebraucu viena? Man likās, ka vienai naktī, prom no pilsētas ugunīm (tās traucē uztvert) būs bailīgi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Devos pie Būšnieku ezera (atrodas Ventspils pilsētas ziemeļu daļā – red.) un nebiju itin nemaz tur viena – līdzīgi dabas brīnuma ķērāji bija jau priekšā un pievienojās arī vēlāk.

Tā ir tāda forša pleca sajūta – būt kopā ar tādiem pat “medniekiem”, vienalga, pazīstamiem vai nepazīstamiem. Jo, kaut arī vieta viena, katrs mēs redzam citādāk un nav divu vienādu bilžu pat arī stāvot cieši blakus,” – viņa stāsta.

Agnese zina teikt, ka 10.februārī ziemeļblāzma bijusi tik spēcīga, ka ik pa laiciņam bija redzama pat ar neapbruņotu aci – kā bāli zaļa atblāzma, šad tad pat uzplaiksnījuši zaļi blāzmas zibšņi.

Tomēr mūsu platuma grādos pārsvarā ziemeļblāzma ir uztverama tikai ar tehniku.

“Fotografējot noregulē vajadzīgos parametrus, uzliek kameru uz statīva, pavērš pret ziemeļiem, nospiež pogu un gaida, cerot uz to labāko… Ilgi eksponējot kamera uztver gaismu un ir redzams tas, ko cilvēka acs ieraudzīt nevar,” – teic Agnese, kurai tonakt divu stundu laikā izdevies tikt pie brīnišķīgām bildēm.

Viņa arī stāsta, ka šī esot viņas otrā “medību reize”, jo pirmajā nekas neesot sanācis: “Jo biju uz mola, pilsētā, bet šajā reizē – man ir manas pirmās ziemeļblāzmas bildes!”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.